קורס פסיכותרפיה הוליסטית

לאזן בין הגוף והנפש

קורס פסיכותרפיה הוליסטית
הפסיכותרפיה ההוליסטית היא שיטת טיפול וריפוי המבקשת לשלב בין כל הממדים המרכיבים את האדם – הממד הרגשי- פסיכולוגי, הממד הפיזי, הממד המנטאלי והממד הרוחני –אנרגטי. כיוון ששיטה זו משלבת בין הממדים השונים, היא משתמשת במגוון שיטות טיפול, הן מתחום הפסיכולוגיה והטיפול באמנות, והן מתחום הרפואה המשלימה (מדיטציה, רייקי, דמיון מודרך ועוד).

הטיפול בפסיכותרפיה הוליסטית נועד לא רק להביא להקלה, החלמה ופתרון של שלל בעיות, אלא אף להוביל את המטופל להכרה במלוא כוחותיו, ולהדריך אותו בדרכו להגשמה עצמית. בשנים האחרונות זוכה הפסיכותרפיה ההוליסטית להכרה הן מצד הציבור הרחב והן מצד הממסד המדעי, הפסיכולוגי והרפואי, ורבים מבקשים לקבל טיפול בשיטה ייחודית זו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי השיטה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

פסיכותרפיה הוליסטית היא גישה טיפולית המגיעה מהזרם ההוליסטי והרואה את האדם כישות שלמה, המורכבת מגוף, נפש ורוח. הללו מקיימים מערכת קשרי גומלין מורכבת, בה כל ממד משפיע ומושפע מהממדים האחרים, ועל כן, כפי שטוענים חסידי בשיטה, צריך לטפל ולהתייחס במקביל לכל ממדי האדם, ולא לטפל רק בפן הגופני או הרגשי, לדוגמא.

הפסיכותרפיה ההוליסטית מבקשת לעשות בדיוק זאת, ובאמצעות שילוב של כלים טיפוליים מעולמות שונים, כמו גם כלים ותיאוריות ייחודיות לה, היא מבקשת להוביל את האדם להתפתחות עצמית ולהתגברות על שלל הבעיות המעיקות על קיומו.

קהל יעד

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית מיועדים לכל מי שמעוניין ללמוד שיטת טיפול מאתגרת וייחודית, המשלבת בין הפיזי, הרגשי והרוחני. הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי עניין בתורות ההוליסטיות השונות, כמו גם לאנשי מקצוע מתחומי הפסיכותרפיה (פסיכולוגים, מטפלים באמנות, עובדים סוציאליים וכדומה), החינוך, הייעוץ והרפואה המשלימה, המעוניינים לקבל הכשרה איכותית ומעמיקה, אשר תעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשלל כלים חדשים ומרתקים.

תנאי קבלה

ברבים מהמכללות ומוסדות הלימוד שמציעים קורס פסיכותרפיה הוליסטית אין כלל תנאי קבלה, והלימודים פתוחים בפני הקהל הרחב. אולם, חלק ממוסדות הלימוד מציבים תנאי קבלה ומקבלים לשורותיהם רק בעלי תעודת בגרות (או בוגרי 12 שנות לימוד). לעיתים נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.
כמו כן, הלימודים בחלק מהקורסים להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית מיועדים רק לבעלי רקע לימודי או מעשי בתחומי הטיפול, הייעוץ וההדרכה (כגון בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, עובדים סוציאליים מנוסים וכו').

משך לימודים

משך הלימודים בקורס פסיכותרפיה הוליסטית משתנה בהתאם לעומק ההכשרה, היקפה וההסמכה הניתנת לבוגריה. כיוון שהפסיכותרפיה ההוליסטית הינה שדה נרחב, המאגד בתוכו מגוון שיטות טיפול שונות, קיימים הפרשים לא קטנים במשך הלימודים בין המוסדות השונים: בעוד קורסים "קצרים" בתחום נמשכים כשנה, קורסים מקיפים ומעמיקים יותר נמשכים כחמש שנים מלאות.

אם אתם מתעניינים בלימודי הפסיכותרפיה ההוליסטית, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעה מסלולי לימוד נוחים במיוחד, המתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות יחסית בלימודים מעמיקים ומרתקים אלו, ולזכות בהכשרה איכותית במיוחד בתחום טיפולי זה.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס פסיכותרפיה הוליסטית כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאים מרתקים, כמו גם התנסות מעשית (סטאז') בעבודה בתחום (בחלק ממוסדות הלימוד). ההתנסות המעשית הינה נדבך חשוב בהליך הכשרת הבוגרים, שכן היא מאפשרת להם לצבור ניסיון טיפולי מעשי בעבודה כבר במהלך לימודיהם, ובכך היא מקילה על שילובם בשוק העבודה עם סיום הלימודים.

בין התכנים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: אנטומיה ופיזיולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית וחברתית, פסיכולוגיה של החינוך, קשרי גוף נפש, דמיון מודרך ו NLP, עקרונות בפסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה טראנס-פרסונלית, טיפול קבוצתי, טיפול פרטני, שילוב המרכיבים הפיזיולוגיים, הרגשיים, האנרגטיים והשכליים בתהליך ההחלמה, התערבויות וטכניקות טיפוליות בסיסיות ומתקדמות, טיפול בתמציות פרחי באך, הטיפול בצמחי מרפא, טיפול במגע – רפלקסולוגיה, שיאצו, ועיסוי לסוגיו השונים.

כן נלמדים, בד"כ, הנושאים הבאים: יחסי מטפל מטופל, הקשבה ללא ביקורת או שיפוטיות, אבחון באמצעות שיחה, שפת גוף ומסרים בלתי מילוליים, חידוד האינטואיציה, פסיכותרפיה קבוצתית, הנחייה ותפקיד המנחה, פסיכותרפיה של ילדים, פסיכותרפיה של מתמכרים, טיפולים אנרגטיים – רייקי והילינג, טיפול באמנות, תנועה יצירתיות, שחזור גלגולים, תקשור ופירוש חלומות, תזונה למצבים נפשיים, טכניקות טיפוליות מתקדמות, בניית עסק וניהול עסקי, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לקבל תעודת "מטפל בפסיכותרפיה הוליסטית" מטעם המוסד המלמד. חלק מתכניות הלימוד בתחום מעניקים לבוגריהם גם את תעודות "מטפל בפסיכותרפיה גופנית" או "מטפל בפסיכותרפיה טרנס – פרסונלית" המבוקשות והיוקרתיות.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במגוון משרות מרתקות ומספקות – בין אם כשכירים ובין אם כעצמאיים. כיוון שתחומי הרפואה המשלימה וההוליסטית ככלל, ותחום הפסיכותרפיה ההוליסטית בפרט, זוכים להכרה הולכת וגוברת מצד הממסד הרפואי, בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בעבודות בקופות החולים, בבתי חולים ובקליניקות שונות.

כן יכולים הבוגרים לפתוח קליניקה פרטית ולהתחיל לקבל מטופלים באופן עצמאי. כמו כן, יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידי הוראה בתחום מתפתח זה, או לעסוק במתן הרצאות לקהלי יעד מגוונים אודותיו.

סיכום

לסיכום, אם אתם עוסקים בתחומי הטיפול הנפשי והרגשי או בתחומי הרפואה המשלימה, או אם אתם מעוניינים להתחיל לעסוק בתחומים מרתקים אלו – ייתכן כי לימודי הפסיכותרפיה ההוליסטית יתאימו לכם עד מאד.

לימודים מרתקים אלו, המיועדים למי שמאמין ומבין כי לא ניתן לטפל בנפש לבדה, או בגוף לבדו, אלא דרושה ראייה הוליסטית של האדם, על כל מרכיביו, על מנת להביא להחלמתו ושיפור חייו ותפקודו, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל המקצועי והאיכותי בפסיכותרפיה הוליסטית, כך שתוכלו להשתלב בקלות יחסית במגוון העבודות בתחום, וליהנות מעבודה מרתקת, רווחית ומלאת סיפוק, המלווה בידיעה כי אתם תורמים רבות לשיפור חייהם של רבים. 
איפה אפשר ללמוד קורס פסיכותרפיה הוליסטית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פסיכותרפיה הוליסטית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?