קורס פסיכותרפיה גופנית

לימודים לגוף ולנפש

קורס פסיכותרפיה גופנית
פסיכותרפיה גופנית, משתייכת, כמשתמע משמה, לתחום הפסיכותרפיה. הפסיכותרפיה הגופנית היא הינה שיטה טיפולית המשלבת פעילות גופנית ותנועה בתוך המפגשים הטיפוליים מבוססי הדיבור, שכן, נקודת ההנחה העומדת בבסיסה היא כי לא ניתן (וודאי לא רצוי) להפריד בין הגוף והנפש, אשר קשרי הגומלין ההדדיים ביניהם הם רבים, ושינוי באחד גורר גם שינויים באחר.

שיטה זו, אשר פותחה באמצע המאה ה-20 על ידי וילהלם רייך המשיכה להתפתח במהלך העשורים החולפים, ובשנים האחרונות, עם הבנת חלק מהקשרים בין הגוף לרגש, עם התפתחות מדעי המוח, ועם עליית הפופולאריות של הרפואה המשלימה, האלטרנטיבית וההוליסטית, זוכה השיטה להצלחה רבה. אם אתם מעוניינים ללמוד את התחום ולזכות בהכשרה איכותית ומעמיקה בו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות הפסיכותרפיה הגופנית. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

פסיכותרפיה גופנית היא שיטה טיפולית ייחודית, הנשענת על ההנחה כי הגוף והנפש נושאים אי אלו השפעות אלו בעיות הדדיות זה על זה, וכי תהליכים נפשיים יכולים להתבטא בגוף, וכי באמצעות הגוף ניתן גם לטפל בנפש וברגש. שיטה זו, המזכירה במעט גם את הפסיכותרפיה ההוליסטית והפסיכותרפיה הטרנס פרסונלית, זוכה להצלחה רבה בשנים האחרונות, ורבים מהעוסקים בתחום אף מצליחים להשתלב בעבודות בבתי חולים – במחלקות אונקולוגיות, מרפאות להפרעות אכילה ועוד.

הפסיכותרפיה הגופנית יעילה לא רק לטיפול בשלל מצבי חולי, אלא אף יכולה לתרום לשיפור החיים של אנשים בריאים למדי, ולהוביל כל אחד ואחת להתפתחות אישית, ולהיכרות מעמיקה יותר של כל אחד עם עצמו.

העקרונות עליהם מבוססת תכניות לימודי פסיכותרפיה גופנית, ואשר מהם נגזרים הטכניקות הטיפוליות הנמצאות בשימוש בתחום הם: התנועה והפעילות הגופנית הן חשובות לזרימת האנרגיה בגוף ולחיבור לעוצמה הקיימת בנו, הנשימה הנכונה הינה בעלת חשיבות מכרעת לחיים בריאים ומאושרים, וכך גם המגע. חשיבה חיובית הינה בעלת עוצמה רבה ויכולת להשפיע על הבריאות, והבעת רגשות, ולא – חלילה, הדחקתן, היא גורם מכריע בשמירה על בריאות טובה.

קהל יעד

קורס פסיכותרפיה גופנית מיועד עבור כל מי שמעוניין להתמחות בתחום טיפולי מרתק, ההולך וזוכה בשנים האחרונות להכרה מצד הממסד הרפואי, ולביקוש רב בקרב אוכלוסיות המטופלים. הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מהתחומים השונים – פסיכולוגים, מטפלים באמנות, עובדים סוציאליים וכו', כמו גם לאנשי ייעוץ והוראה, ומטפלים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה, ובייחוד לעוסקים בתחומי הרפואה ההוליסטית.

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודי פסיכותרפיה גופנית להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (או לכל הפחות בוגרי 12 שנות לימוד), ולעמוד בפני ריאיון קבלה (אישי או קבוצתי) הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

כמו כן, מתקיימים קורסים להכשרת פסיכותרפיסטים גופניים המיועדים למטפלים מוסמכים בלבד, והקבלה אליהם דורשת ניסיון טיפולי או סיום מסלולי הכשרה רלוונטיים.

משך לימודים

לימודי פסיכותרפיה גופנית הם לימודי הכשרה מעמיקים ומקיפים, הנמשכים זמן ארוך יחסית. רוב מסלולי ההסמכה בתחום כוללים כארבע עד חמש שנות לימודים. מסלולי הכשרה המיועדים לאנשי טיפול בעלי ניסיון (כפסיכולוגים, מטפלים באמנות ועובדים סוציאליים קליניים, לדוגמא) נמשכים, לעיתים, זמן קצר יותר, וכוללים כשלוש – ארבע שנות לימוד.

כמו כן מתקיימים קורסי מבוא והיכרות עם תחום הפסיכותרפיה הגופנית, כמו גם קורסי העשרה בנושא, הנמשכים שבועות ספורים או חודשים אחדים בלבד.

נושאי לימוד

לימודי פסיכותרפיה גופנית כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם הכשרה מעשית מעמיקה הכוללת השתלבות בהתנסות קלינית (סטאז'), בה זוכים הסטודנטים זוכים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם.

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס פסיכותרפיה גופנית את הנושאים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, פילוסופיה הוליסטית, אנטומיה ופיזיולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, יסודות הפסיכותרפיה הגופנית, תודעת גוף המטופל, תהליכי ויסות, פסיכופתולוגיה, תפקוד רגשי ואנטומיה רגשית, חזון האדם, פוטנציאל למימוש ויישום בפועל, יחסי מטפל מטופל, אימון למטפלים, אתיקה מקצועית, הגישה ההומניסטית, פיתוח הזהות המקצועית של המטפל, מיומנויות אבחון, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים והתנסויות חווייתיות מעשירות.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מטפל בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית" מטעם המוסד המלמד. חלק ממוסדות הלימוד אף מזכים את בוגריהם בתעודת התמחות, כגון "תעודת התמחות באיזון גופני- נפשי – אנרגטי" לדוגמא.

הלימודים בקורס וההכשרה לה זוכים התלמידים מותאמת לדרישות הסף שנקבעו על ידי ה- EABP (הארגון האירופי המוביל לפסיכותרפיה גופנית) להכרה מקצועית של העוסקים בתחום.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס פסיכותרפיה גופנית יכולים להשתלב במגוון מקומות עבודה יוקרתיים ובתפקידים מרתקים, בין אם כשכירים במחלקות שונות בבתי החולים, בקופות החולים ובקליניקות פרטיות וציבוריות, ובין אם כעצמאיים המנהלים קליניקה משל עצמם. כן יכולים הבוגרים להשתלב בעבודות הוראה והדרכה בתחום, ולהעביר הרצאות לקהלי יעד שונים אודות תחום טיפולי מרתק ומתפתח זה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים בתחום טיפולי ייחודי, ההולך וזוכה לפופולאריות רבה בציבור, ולהכרה הולכת וגדלה של הממסד הרפואי והטיפולי – לימודי הפסיכותרפיה הגופנית יכולים להתאים לכם עד מאד.

שיטת טיפול מרתקת זו, המתרכזת הן באספקטים הרגשיים ונפשיים של האדם והן באספקטים הגופניים – פיזיים, הינה יעילה לטיפול במגוון בעיות נרחב, ותרומתה לשיפור איכות החיים וזירוז תהליכי החלמה אף זכה לאישוש מחקרי. אז בואו להוביל תחום טיפולי ייחודי זה בארץ, וליהנות מלימודים מעשירים ומרתקים, אשר יכשירו אתכם לעבודה יוקרתית ומלצאת סיפוק – בואו ללמוד בקורס פסיכותרפיה גופנית.
איפה אפשר ללמוד קורס פסיכותרפיה גופנית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פסיכותרפיה גופנית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?