קורס עיסוי ספורטאים

הכשרה מתקדמת בתחומי העיסוי

קורס עיסוי ספורטאים
עיסוי ספורטאים הינו התמחות מתקדמת בתחומי העיסוי והטיפול במגע, אשר מטרתו, כיאה לשמו, היא לטפל בספורטאים ומתעמלים (חובבים ומקצועיים), הן לצורך מניעת פציעות ספורט, הן לצורך התאוששות מהירה לאחר פעילות גופנית מאומצת, הן לצורך טיפול מהיר בפציעות ספורט, והן לצורך תפקוד אופטימלי של הספורטאים בתחרויות ואימונים.

למעשה, רבים מהספורטאים המובילים והמפורסמים ביותר בעולם, אינם עולים למגרש (או למסלול) בטרם יוודאו כי מסאז'יסט הספורט שלהם נמצא במרחק סביר. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס עיסוי ספורטאים. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

העיסוק האינטנסיבי בספורט הינו בעל יתרונות בריאותיים רבים לגוף ולנפש כאחד, אולם, לצד היתרונות, קיימים גם אי אלו סיכונים, ואין זה נדיר כלל וכלל לספורטאים מקצועיים וחובבנים להיפצע במהלך פעילותם הספורטיבית – בין אם הם שחקני כדורגל או הוקי, רקדנים או אצנים, רוכבי אופניים או עוסקים בהתעמלות אמנותית.

עיסוי ספורטאים, אשר הוא התמחות מתקדמת בתחומי העיסוי נועד בדיוק לשם כך, ורבים מהספורטאים נעזרים בו על מנת לצמצמם את הסיכון לפציעות ספורט, ועל מנת לטפל בפציעות אלו במהירות וביעילות כל אימת שהן מתרחשות. עיסוי ספורטאים אינו רק מקל על הכאבים הנלווים לעיסוק ספורטיבי נרחב, אלא אף תורם לביצועים טובים יותר בספורט של רבים מהספורטאים, הנעזרים באופן שוטף בעיסוי זה.

כיוון שעיסוי ספורטאים נבדל באי אלו רבדים מהעיסוי "הרגיל" וממגוון שיטות העיסוי הנפוצות, דרושים לימודים מעמיקים ומקיפים על מנת לבצע אותו היטב, ועל העוסקים בתחום להכיר לעומק את הפציעות המאפיינות כל סוג ספורט וספורט, ואת הטיפול המתאים לכל אחד מענפי הספורט השונים.

על כן, במטרה להכשיר מעסי ספורט מיומנים, מקצועיים ואיכותיים, מציעות מספר מכללות קורסים בתחום, אשר נועדו להקנות את כל הידע, הכלים והמיומנויות למעסה הספורטאים המקצועי. אז אם גם אתם עוסקים בתחומי הטיפול במגע, וברצונכם להתקדם בתחום ולרכוש לעצמכם התמחות יוקרתית, אשר תפתח בפניכם אפשרות להשתלב בעבודה עם אוכלוסיות חדשות – לימודים עיסוי הספורטאים מיועדים עבורכם.

קהל יעד

קורס עיסוי ספורטאים מיועד לבעלי רקע וניסיון באחד מתחומי העיסוי (עיסוי נשים הרות, עיסוי איורוודי, עיסוי באבנים חמות וכו'), לבעלי ניסיון באחד מתחומי הטיפול במגע האחרים (כגון אוסטאופתיה, לדוגמא), למורים ומדריכים לחינוך גופני או לבוגרי לימודי פיזיותרפיה, המעוניינים להתמחות בסוג עיסוי ייחודי ומתקדם זה ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ובכך להרחיב את קהלי היעד אליהם הם פונים, ולפתוח בפני עצמם אפשרויות להשתלב במגוון מקומות עבודה חדשים.

תנאי קבלה

בדרך כלל מיועדים לימודי עיסוי ספורטאים רק לבעלי ניסיון באחד מתחומי הטיפול במגע, אשר הינם בעלי תעודת בגרות מלאה (או בוגרי 12 שנות לימוד, לכל הפחות) ואשר עומדים בריאיון הקבלה האישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס עיסוי ספורטאים משתנה בהתאם לעומק ההכשרה והיקף הלימודים שמציע הקורס לבוגריו. בדרך כלל כוללים הלימודים בין 80 ל- 170 שעות לימודים אקדמיות, והם נמשכים מספר חודשים.

אם אתם שוקלים להירשם לקורס עיסוי ספורטאים, אך חוששים שמא סדר יומכם העמוס לא יאפשר לכם ליהנות מלימודים מתקדמים אלו – יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק מהמכללות ומוסדות הלימודים המציעים קורסים אלו, מקיימים קורסים הנלמדים בשעות הערב ואחר הצהריים (לעיתים במקום קורסי הבוקר ולעיתים בנוסף אליהם), כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים ליהנות מיכולת להשתלב בלימודים מרתקים אלו בזמנים והמועדים הנוחים להם ביותר.

נושאי לימוד

לימודי עיסוי ספורטאים הם לימודים מקיפים ומעמיקים, המשלבים לצד הקניית הידע העיוני והתיאורטי הנרחב, גם שלל התנסויות מעשיות ותרגולים, לרבות השתתפות בסטאז' - התמחות קלינית מעשית (בחלק ממוסדות הלימודים בתחום), כך שכבר במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לצבור ניסיון בעבודה המעשית בתחום.

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס עיסוי ספורטאים את הנושאים הבאים : מבוא לעיסוי ספורטאים, בדיקות אורתופדיות לשרירים, טכניקות טיפול בסיסיות ומתקדמות, טיפול בפציעות ספורט, הכנת ספורטאים לתחרות, מתיחות ייחודיות לספורטאים, אנטומיה של מערכת התנועה, אבחון, חימום לפני תחרות ושחרור לאחר תחרות, תנועת המפרקים, פציעות מיוחדות לענפי הספורט השונים, התאמת הטיפול למטופל, יחסי מטפלך ומטופל, ועוד מגוון של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיהם, יהיו זכאים לתעודת "מטפל מוסמך בעיסוי ספורטאים – Sport Massage and Sport Injury Therapy" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון נרחב של מקומות עבודה – במרכזי בריאות וספא, בקליניקות ומרכזים לרפואת ספורט, בקבוצות ספורטיביות מענפי הספורט וההתעמלות השונים וכיו"ב. כן יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידי הוראה והדרכה בתחום, או, אם ברצונם לצאת לדרך עצמאית מאתגרת, יכולים הבוגרים לפתוח קליניקה פרטית משל עצמם. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד בתחום מסייעים לבוגריהם להשתלב בשוק העבודה השוקק בתחום.  

סיכום

לסיכום, אם אתם מטפלים מוסמכים באחד מתחומי הטיפול במגע, וברצונכם להמשיך ולהתפתח בתחום, ואם עולם הספורט וההתעמלות תמיד היה קרוב ללבכם – לימודי עיסוי הספורטאים הם, כנראה, הפתרון המושלם עבורכם!

לימודי התמחות מתקדמים אלו יקנו לכם ידע נרחב, כמו גם שלל כלים ומיומנויות, אשר יהפכו אתכם לאנשי מקצוע מבוקשים, היכולים לטפל במגוון קהלי יעד חדשים – ספורטאים חובבים ומקצועיים כאחד. אז בואו ליהנות מלימודים שייקחו אתכם רחוק – בואו ללמוד בקורס עיסוי ספורטאים.
איפה אפשר ללמוד קורס עיסוי ספורטאים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיסוי ספורטאים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?