קורס עיסוי נשים הרות

הכשרה מתקדמת בתחומי העיסוי

קורס עיסוי נשים הרות
בתקופת ההיריון עובר גוף האישה שינויים רבים, אשר לעיתים יכולים להיות מלווים בכאבים ובהרגשת אי נוחות. כיוון שנטילת תרופות אינה פתרון אידיאלי במהלך ההיריון ולאחריו (בתקופת ההנקה), מהווה העיסוי טיפול טבעי ואפקטיבי, שביכולתו לתרום רבות להקלה על כאבים, ולהפוך את ההיריון והלידה למעט קלים יותר.

העיסוי תורם רבות להרגעת ושיכוך הכאבים הנלווים להיריון, מקל על הבצקות, תורם להורדת הלחץ, עוזר להכין את הגוף ללידה ואף מקטין את הסיכונים לסיבוכים בלידה. לאור יתרונות רבים אלו, נשים רבות בוחרות ליהנות מחוויה זו, ועל כן עולה הדרישה למעסים מוסמכים לעיסוי נשים הרות. אם אתם עוסקים בתחומי הרפואה המשלימה והטיפול במגע, ומעוניינים בהכשרה מתקדמת זו – הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס עיסוי נשים הרות. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תקופת ההיריון הינה תקופה מופלאה, המלווה בהתרגשות גדולה ובשינויים רבים מבחינה פיזית ונפשית כאחד. אולם, לא כל השינויים אותם חווה האישה הם נעימים (בלשון המעטה) – עלייתו הדרסטית של משקל הגוף יוצרת לחץ על הגב התחתון ועלולה לגרום לכאבים ולפגוע ביציבה. הירכיים, הצוואר ואיברים נוספים אינם חסינים מכאבים אף הם, בצקות נוצרות לעיתים בכפות הרגליים, ולעיתים קרובות תחושות של לחץ, חוסר מנוחה, מתח וחרדה מלוות אף הן תקופות ההיריון.

העיסוי יכול לעזור בהקלה על כאבים אלו, לשפר את מצב הרוח ולהרגיע את תחושות הלחץ והחרדה, לתרום לשינה טובה יותר, להקטין את סיכוני הסיבוכים בלידה, ואף להכין את האישה ללידה קלה יותר. העיסוי אף מקטין את הסיכון ללידה מוקדמת ומקטין את משך ועוצמת הצירים.

יתרונות רבים אלו, והמודעות הגדלה אליהם בקרב הציבור, כמו גם בקרב הממסד הרפואי, הופכים את עיסוי הנשים ההרות לתחום המתפתח במהרה, הזקוק למעסים מיומנים שישתלבו בו ויענו על הדרישה הגוברת בשוק.
 

קהל יעד

קורס עיסוי נשים בהיריון מיועד, בראש ובראשונה, למטפלים מוסמכים באחד מסוגי הטיפול במגע או העיסוי השונים (עיסוי שבדי, עיסוי תאילנדי, עיסוי רפואי, שיאצו, וכיו"ב) אשר צברו ניסיון בעבודה בתחום ומעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולפנות אל קהלי יעד חדשים – נשים בהיריון ולאחר הלידה.

תנאי קבלה

כיוון שעיסוי נשים הרות  דורש הקפדה על זהירות יתירה, תנאי הקבלה ללימודים הינם נוקשים יחסית לתנאי הקבלה של קורסים אחרים בתחום העיסוי – לא ניתן להתקבל ללימודים ללא ניסיון מעשי בעבודה בתחומי הטיפול המגע (או תחומים טיפוליים קרובים אחרים) וללא השלמה של קורסים בסיסיים בתחום (כקורס עיסוי שוודי, לדוגמא).

כמו כן, כמעט כל מוסדות הלימוד בתחום מקיימים ראיונות קבלה אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. לעיתים אף קיימת דרישת סף כי המועמדים יהיו בעלי תעודת בגרות מלאה, או, לכל הפחות, בוגרי 12 שנות לימוד, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים מרתקים אלו.

משך לימודים

לימודי עיסוי נשים בהיריון לא נחשבים ארוכים במיוחד, שכן, רוב הקורסים בתחום כוללים בין 25 ל- 50 שעות לימודים אקדמיות, ונמשכים בין חודש לשלושה חודשים בלבד.

אם אתם מתעניינים בקורס עיסוי נשים בהיריון ולאחר הלידה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס ימנע מכם להשתלב בלימודי התמחות מרתקים אלו, יש לנו חדשות טובות עבורכם – חלק גדול ממוסדות ההכשרה בתחום מציעים מסלולי לימוד בשעות הערב ואחר הצהריים (לעיתים בנוסף לקורסי הבוקר ולעיתים במקומם) כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים יכולים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים אלו, וליהנות מההכשרה המתקדמת והאיכותית המוצעת בהם.

נושאי לימוד

קורס עיסוי נשים הרות כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם השתתפות בשלל תרגולים מעשיים של החומר הנלמד. חלק ממוסדות הלימוד אף מציעים סטאז' (התמחות מעשית) בעבודה בתחום, הנעשה תחת פיקוח של מדריכים מוסמכים ומנוסים.

בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: השפעת ההיריון על גוף האישה, כאבי גב בהיריון, תופעות נפוצות בהיריון והפתרונות הטבעיים אליהן, השפעת העיסוי על נשים בהיריון, שימוש בצמחים ושמנים בעיסוי נשים הרות, כללי זהירות בעיסוי, טכניקות עיסוי בסיסיות ומתקדמות, התאמת העיסוי לשלבי ההיריון השונים, עיסוי לנשים לאחר לידה, טכניקות להקלה בלחץ לפני הלידה ובמהלכה, תשאול ובירור לפני טיפול בנשים בהריון, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודה מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס עיסוי נשים הרות יוכלו להרחיב את קהלי היעד אליהם הם פונים ולהתחיל לטפל בעיסוי בנשים בכל שלבי ההיריון ולאחר הלידה. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במרכזי הכנה ללידה, מרכזי ספא ובריאות וכיו"ב.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרים אשר יחליטו להמשיך בהתמחותם יכולים לפנות לקורס עיסוי תינוקות ולקורסים נוספים מתחומי העיסוי, הטיפול במגע והרפואה המשלימה, ובכך להרחיב את קהלי היעד בהם הם יכולים לטפל.

סיכום

לסיכום, אם אתם מטפלים באחד מתחומי הטיפול במגע (או תחומים קרובים אחרים) וברצונכם להתמחות באחד מסוגי העיסויים המורכבים ביותר, המצריך מיומנות רבה ורגישות בין אישית גבוהה – קורס עיסוי הנשים ההרות מיועד עבורכם!

בואו ליהנות מלימודים מרתקים, אשר יקנו לכם היכרות מעמיקה עם אחד ההליכים המופלאים שבטבע – ההיריון הנשי. לימודים אלו אף יקנו לכם יכולת להשתלב בעבודה רווחית, מרתקת ומלאת סיפוק, בה תוכלו לתרום רבות למטופלותיכן, ולהקל עליהן את תקופת ההיריון, את הלידה עצמה ואת התקופה שלאחריה.
איפה אפשר ללמוד קורס עיסוי נשים הרות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיסוי נשים הרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?