קורס נוירותרפיה

טיפול ייחודי ללקויות למידה

קורס נוירותרפיה
לקויות הלמידה והפרעות הקשב והריכוז זוכים בשנים האחרונות לעניין אקדמי, מחקי וטיפולי רב, שכן ילדים ומתבגרים רבים מאובחנים כלוקים בהפרעות אלו, אשר משפיעות על כל תחומי החיים – הלימודיים, החברתיים, המשפחתיים והרגשיים. רבים פונים לטפל בהפרעות אלו על ידי נטילת תרופות (ריטלין, קונצרטה וכד') אולם תופעות הלוואי של התרופות, כמו גם ההתנגדות שמגלים רבים אחרים לנטילת התרופות, הופכות את הטיפול בתרופות ללא מתאים לכולם.

הנוירותרפיה מציעה טיפול יעיל ואפקטיבי להפרעות הנ"ל, באמצעות שיטות הלקוחות מעולם הביופידבק והרפואה המשלימה, ועל כן רבים מעדיפים לקבל טיפול זה, על פני טיפולים נפוצים אחרים להפרעות אלו. אם גם אתם מתעניינים בלימודי נוירותרפיה – הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התחום. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הטיפול הנוירותרפי, ההולך והופך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, נועד לסייע בהפחתת והקלת הסימפטומים הנפוצים של הפרעת הקשב והריכוז (ADHD): אימפולסיביות, היפראקטיביות והיסח דעת (חוסר ריכוז), כמו גם לסייע בטיפול בלקויות הלמידה השונות.

הטיפול בנוירותרפיה כולל הצמדת אלקטרודות לראש המטופל, שמטרתן למדוד את גלי המוח, וזאת בזמן שהמטופל משחק משחקים המפעילים את המוח. המטופל יושב מול מסך המראה את פעילות גלי המוח שלו בזמן, וכך הוא לומד את הגירויים המעלים את הפעילות המוחית ואת אלו המורידים אותה (גלי מוח מהירים מצביעים על מצב ריכוז גלי מוח איטיים מצביעים על מצב חולמנות), וכך הוא לומד לזהות, ובמהרה גם לשלוט, על דפוסי גלי המוח שלו במצבים שונים.

מחקרים הוכיחו כי באמצעות הנוירותרפיה, הקרויה גם נוירופידבק חל שיפור בהפרכות הקשב, הריכוז ולקויות הלמידה, וכי שיפור זה מחזיק מעמד לאורך זמן. כן כולל הטיפול הנוירתרפי שילוב של שיטות טיפול שונות מעולם הרפואה המשלימה (פרחי באך, ארומתרפיה וכו'), והוא עוזר רבות לקידומם של הילדים והמתבגרים המטופלים בשיטה בכל תחומי החיים – הרגשיים, החברתיים והלימודיים כאחד.

קהל יעד

לימודי נוירותרפיה מיועדים לכל המעוניינים להכיר שיטה ייחודית ומרתקת זו ולכל המעוניינים להשתלב בעולם האבחון והטיפול בהפרעות הקשב והריכוז ולקויות למידה.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מתחומים שונים העוסקים בתחום (פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה, עו"סים קליניים וכיו"ב), כמו גם ליועצים, מאמנים ואנשי חינוך והדרכה העובדים על הלוקים בהפרעות אלו. כן מתאימים הקורסים בתחום להורים לילדים הסובלים להפרעות אלו, המעוניינים להכיר שיטה ייחודית לטיפול בהן.

תנאי קבלה

מרבית הקורסים בנוירותרפיה אינם מציבים כל תנאי קבלה – וכל המעוניין מוזמן לבוא ולהצטרף ללימודים. קורסים אחדים בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים אף נדרשת בגרות מלאה), אשר עומדים בהצלחה בראיון אישי – הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

כמו כן, קיימים קורסי נוירתרפיה המיועדים אך ורק לאנשי טיפול, ייעוץ וחינוך בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחום (או בוגרי תואר רלוונטי).

משך לימודים

משך הלימודים בקורס נוירותרפיה משתנה בהתאם להיקפו ועומקו של הקורס, וההכשרה הניתנת בו. בעוד קורסים להיכרות עם שיטה מרתקת זו נמשכים, בדרך כלל, חודשים ספורים בלבד, הקורסים המקיפים לקבלת תעודת ה L.D" נוירותרפיסט", כוללים כשלוש שנות לימודים, בממוצע (בין 1500 ל 2000 שעות לימוד אקדמיות).

אם אתם מתעניינים בלימודי נוירותרפיה ודאי תשמחו לדעת כי חלק מהמוסדות בתחום מציעים מסלולי לימוד ייחודיים, המתאימים לאנשים עובדים, ומתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב.

נושאי לימוד

לימודי נוירותרפיה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים. בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מבוא לנוירותרפיה, אבחון דידקטי, מהי הפרעת קשה וריכוז – ADHD, מהן הפרעות הלמידה, היבטים נוירולוגיים אורגניים של ההפרעות, קינסיולוגיה חינוכית, אתיקה מקצועית, בניית תהליך טיפולי, יחסי מטפל מטופל, היבטים והשפעות חברתיות של לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, מבוא לפסיכולוגיה, שיטות טיפול אלטרנטיביות, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי לימודי נוירותרפיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "L.D נוירותרפיסט" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס נוירותרפיה (במסלול המקיף) יוכלו להשתלב בשלל העבודות המרתקות בתחום – במוסדות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בקליניקות ומרכזי טיפול, במרכזי ייעוץ וכיו"ב.

סיכום 

לסיכום, הפרעות הקשב והריכוז ולקויות הלמידה הינן מההפרעות הנפוצות ביותר בקרב ילדים ומתבגרים, והמודעות אליהן עולה בהתמדה. הנוירותרפיה הינה שיטת אבחון וטיפול ייחודית ומרתקת, ההולכת וצוברת פופולאריות רבה כגישה טיפולית מובילה בתחום, והביקוש אל מטפלים הבקיאים בה נמצא בעלייה מתמדת.

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בשלל העבודות הרווחיות בתחום, ולעזור לעשרות רבות של מטופלים ובני משפחותיהם – לימודי נוירותרפיה מיועדים עבורכם.
 
איפה אפשר ללמוד קורס נוירותרפיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס נוירותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?