קורס ביופידבק

שיטת הטיפול החדשנית והיעילה

קורס ביופידבק
אם אתם עוסקים באחד מתחומי הטיפול וודאי כבר גונבה לאוזניכם השמועה על הכלי הטיפולי הייחודי והיעיל, שזוכה להצלחה רבה בשנים האחרונות, הלא הוא הביופידבק. הטיפול בביופידבק, אשר הינו יעיל במיוחד לטיפול במצבי לחץ וחרדה, אך גם לשלל בעיות וקשיים נוספים, מספק למטופל משוב ביולוגי מידי על תגובותיו למצבי דחק (עליה בדופק, לדוגמא) וכך מסייע למטופל להכיר, ובסופו של דבר אף לשלוט, בתגובותיו למצבים אלו.

הביופידבק, המתמקד בקשרי הגוף והנפש, משתייך לעולם טיפולי הרפואה המשלימה, אך אף על פי כן הוא מבוסס מחקרית, ויתרונותיו הטיפוליים מוכחים: לא רק בהתגברות על בעיות, קשיים וסימפטומים, אלא גם במשיכת מטופלים החוששים מטיפול פסיכולוגי ורגשי לקליניקה. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס ביופידבק.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ביופידבק מיועדים לאנשי טיפול מוסמכים (פסיכולוגים, מטפלים באמנות, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים קליניים, מרפאים בעיסוק, אחים ואחיות וכו'), המעוניינים לרכוש כלי טיפולי עוצמתי זה, שיכול לתרום רבות לאיכות טיפוליהם, ולעזור להם למשוך קהלי יעד חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי ביופידבק, אולי תגלו עניין גם בקורס דמיון מודרך, קורס NLP, קורס היפנוזה וקורסים נוספים להקניית כלים טיפוליים ייחודיים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס ביופידבק כוללים הסמכה באחד מהמקצועות הטיפוליים – פסיכולוגיה, טיפול באמנות, עבודה סוציאלית קלינית, סיעוד, ייעוץ חינוכי, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, רפואה וכיו"ב. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף דורשים מהמועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה טיפולית, ולעיתים אף נערכים ראיונות קבלה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס טיפול בביופידבק משתנה בהתאם לדרגת ההכשרה של התלמידים: קורס בסיסי (קורס ביופידבק שלב א') כולל בין 30 ל-40 שעות לימוד אקדמיות, וקורס ביופידבק שלב ב' כולל כ-30-40 שעות לימוד אקדמיות נוספות (כלומר, משך הלימודים בקורס המלא יעמוד על 60-80 שעות לימוד).

לאחר סיום הלימודים ומעבר המבחנים, ובכדי שיוכלו להצטרף כחברים באיגודים הרלוונטיים, יהיה על הבוגרים להשלים את חובת ההתנסות המעשית, הכוללת בסביבות ה-60 שעות טיפול, וכ-30 שעות הדרכה לערך.

אם גם אתם מעוניינים לרכוש כלי טיפולי ייחודי ויעיל זה, אך חוששים כי תתקשו להשתלב בקורס, עקב סדר יומכם העמוס והמלא, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מרבית המכללות בתחום מציעות קורסים המתקיימים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס ביו-פידבק מכשירים את בוגריהם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, ועל כן הם דואגים לשלב בין חלק עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות בעבודה עם התוכנה והמכשירים הייחודיים. חלק מהמכללות אף כוללות פרקטיקום (סטאז') כחלק מהליך ההכשרה.

לעיתים קרובות כוללים לימודי ביופידבק את הנושאים והתכנים הבאים: מהו ביופידבק, עקרונות הטיפול בביופידבק, מדדים פיזיולוגיים בשימוש, פסיכופיזיולוגיה של לחץ וחרדה, המערכת הסימפתטית והפרסימפתטית, שיטות הרפיה, דמיון מודרך, יחסי מטפל- מטופל, אתיקה מקצועית, ביופידבק בטיפול התנהגותי, קוגניטיבי ודינאמי, טיפול ביופידבק לבעיות שונות, מהלך הטיפול בביופידבק, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס ביופידבק, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. מכללות אחדות מעניקות לבוגריהן תעודות יוקרתיות המוכרות על ידי אגודות וארגונים רלוונטיים: א.י.ל.י.ם, האיגוד לקידום טיפול ביופידבק ונוירופידבק בישראל וכיו"ב.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס טיפול ביופידבק יוכלו להתחיל להשתמש בכלי חדשני ויעיל זה בעבודתם הטיפולית, ובכך להעניק למטופליהם את הטיפול המתאים והטוב ביותר עבורם, ואף למשוך קהלי יעד חדשים אל הקליניקה הפרטית שלהם או המרכז בו הם עובדים.

כמו כן, הכשרה כמטפל ביופידבק יכולה לעזור לבוגרים להתקבל למקומות עבודה חדשים – במרפאות, מרכזי טיפול, קופות חולים, בתי חולים וכיו"ב.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ביופידבק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?