קורס מדריכי כושר נפשי

הכשרה איכותית בתחום מרתק

קורס מדריכי כושר נפשי
קורס מדריכי כושר נפשי נועד להכשיר מדריכים מוסמכים, מקצועיים ואיכותיים, אשר יוכלו לעזור לאחרים לפתח את יכולות הסבלנות, הריכוז והרגיעה, על מנת שיוכלו להתמודד טוב יותר עם הלחצים, האתגרים, המכשולים והבעיות הממלאים את חיי היום יום. שכן, כפי שפיתוח הגופני עוזר לנו להתמודד עם אתגרים פיזיים שונים, פיתוחו של הכושר הנפשי יעזור לנו להתמודד באופן אופטימלי עם האתגרים המנטליים.

לימודי הכשרת מדריכי כושר נפשי הם לימודים מרתקים ומעשירים, התורמים רבות להעצמה האישית ולהתפתחות של כל אחד ואחת, והם אף מכשירים את בוגריהם לעבודה בתחום. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודים אלו, המשתייכים לעולם הרפואה המשלימה ואשר יכשירו אתכם במיטב הכלים הדרושים למדריך הכושר הנפשי המקצועי והמיומן.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

במהלך רוב רובה של ההיסטוריה האנושית, נזקק האדם לכושר גופני גבוה על מנת להתמודד עם אתגרי ואיומי היום יום – עליו היה לעבוד בפרך בשדה כדיי להביא מאכלים אל שולחנו, להגן על עצמו מפני טורפים וליסטים, ולמעשה – כמעט כל פעולת יום יומית פשוטה לוותה במאמץ גופני לא פשוט.

כיום, לעומת זאת, חיינו הנוחים אינם דורשים אותנו עוד להזיע כדי לאכול לחם, שכן כל שעלינו לעשות הוא להיכנס לסופרמרקט הממוזג ולקטוף אחד ממיני הלחמים בו חשקה נפשנו.

אולם, חיינו העכשוויים מלאים באתגרים וקשיים מסוג שונה – מצבים של אי ודאות וחוסר שליטה, דרישות רבות מצד כל הסובבים אותנו, לחצים כלכליים המעיקים על הנפש, ועוד ועוד אתגרים נפשיים, שעל מנת להתמודד עימם בהצלחה אנו זקוקים לכושר נפשי מפותח, ולאו דווקא לכושר גופני רב.

הכושר הנפשי, המורכב מסבלנות, ריכוז ורוגע, יקנה לנו את היכולת להתמודד בצורה אופטימלית עם שלל האתגרים השונים הממלאים את חיינו, ואף יתרום להכחדתן של התגובות הטבעיות, אך הלא ממש אדפטיביות או מהנות, הממלאות אותנו כל אימת שאנו נתקלים בתסכול – עצבנות, חרדה, כעס, אשמה וכיו"ב.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת מדריכי כושר נפשי מיועדים עבור כל מי שברצונו לרכוש ידע וכלים להתמודדות יעילה עם שלל האתגרים הממלאים את חיינו, ועבור כל המעוניינים לעבור חוויה מעצימה ומפתחת. הלימודים מתאימים הן למי שמעוניינים להשתלב בעבודה בתחום כמדריכי כושר נפשי, כמו גם עבור המעוניינים בהעשרה אישית מעצימה בלבד.

הלימודים מתאימים במיוחד עבור העוסקים בתחומי הטיפול השונים – פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכיו"ב, כמו גם עבור מטפלים מתחומי הרפואה המשלימה, יועצים ומאמנים (קואצ'רים), המעוניינים בכלי עוצמתי נוסף לארגז הכלים הטיפולי שלהם, בו יוכלו להשתמש בחדר הטיפולים על מנת לעזור למטופליהם לעלות על דרך המלך לצמיחה אישית והתמודדות יעילה עם אתגרי החיים.

תנאי קבלה

לימודי מדריכי כושר נפשי פתוחים, בדרך כלל, לציבור הרחב ואין כלל תנאי קבלה ללימודים. בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים לעבור ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, או בעלי תעודת בגרות מלאה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מדריכי כושר נפשי משתנה בהתאם להיקפם ועומקם של הלימודים בקורס. ברב המכללות ומוסדות הלימוד בתחום כולל קורס זה בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות, והוא נמשך כשלושה עד חמישה חודשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת כושר נפשי, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים מרתקים ומעצימים אלו, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים בקלות להשתלב בלימודים מרתקים אלו, וליהנות מהחוויה המפתחת שהם מציעים.

נושאי לימוד

לימודי הדרכת כושר נפשי כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם השתתפות בשלל התנסויות חווייתיות מפתחות ומעצימות.

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס מדריכי כושר נפשי את הנושאים הבאים: מהו כושר נפשי ומדוע אנחנו צריכים אותו? מבנה התודעה האנושית, דרכי ההגנה על ה"אני", איך להתגבר על ולהתמודד עם השתוקקות, כעס, ספק, דאגנות ועצלות, מהות היצר והשפעתו המכרעת על חיינו, טיפוח הכושר הנפשי ככלי מרכזי להתמודדות עם אתגרי החיים, כלים מעשיים לפיתוח כושר נפשי, דרכי אבחון, מודלים טיפוליים, יחסי מטפל מטופל, אתיקה מקצועית, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו של הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מדריך/ת כושר נפשי" מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס מדריכי כושר נפשי יכולים להשתלב בעבודה כמדריכים בתחום במרכזי טיפול המציעים שירות זה. כן יכולים הבוגרים לעבוד כעצמאיים – הן כמרצים בסדנאות והן כמדריכי כושר נפשי קבוצתיים או אישיים.

בוגרים אשר באים מתחומי הטיפול השונים (הן מעולם הרפואה המשלימה – כמטפלים ברפואה סינית, לדוגמא, והן מעולם הטיפול הנפשי הקונבנציונלי – כמטפלים באמנות, לדוגמא) יכולים לשלב את שלל הכלים שרכשו בקורס בעבודתם הטיפולית, ובכך למשוך קהלי יעד חדשים לטיפולם המסור.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מרתקים ומעשירים, אשר יקנו לכם ידע, כלים ומיומנויות לפיתוח של הכושר הנפשי ולשמירה אופטימלית עליו, הן לצורך התפתחותכם והעצמתכם האישית והן לצורך הדרכה וטיפול באחרים עם כלים אלו – לימודי הדרכת כושר נפשי מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יעזרו לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם אתגרי החיים השונים, ואף יכשירו אתכם להדרכה בתחום, כך שתוכלו ליהנות מעבודה מלאת סיפוק, בה תעזרו לרבים להתמודד עם הבעיות והאתגרים השונים בחיים על הצד הטוב ביותר.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מדריכי כושר נפשי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?