קורס וטרינריה משלימה

לטפל בבע"ח ברפואה משלימה

קורס וטרינריה משלימה
עבור אוהבי החיות מבינכם לימודי וטרינריה משלימה הינם אלטרנטיבה רעננה ומרתקת לסייע ולטפל בבעלי חיים, תוך שימוש באמצעים  טבעיים יותר, רכים יותר ופולשניים פחות. השילוב בין רפואת בעלי חיים לבין רפואה משלימה מניב מקצוע ייחודי אשר על מנת להתמחות בו יש להכיר את שני העולמות וכן לאהוב ולהאמין בהם.

הווטרינריה המשלימה, ההולכת וצוברת פופולאריות רבה בשנים האחרונות, כוללת טיפול בכלבים, חתולים, סוסים ובעלי חיים נוספים, ומבוססת על עקרונות הרפואה הסינית ועל מגוון שיטות נוספות מתחומי הרפואה המשלימה. הרפואה הווטרינרית המשלימה יכולה לשמש תחליף או השלמה לתהליכים הרפואיים המערביים ולהוות פתרון עדין יותר לפרוצדורות המוכרות כיום. בואו לקרוא אודות הלימודים בקורס רפואה משלימה לבעלי חיים. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

רפואה וטרינרית משלימה היא תחום ספציפי בתוך לימודי הרפואה המשלימה, אשר התפתח בשנים האחרונות והחל לצבור תאוצה בקרב הציבור הישראלי. מי שמתעניין בתחום זה הם כמובן מועמדים אשר אוהבים בע"ח, כמו גם אלו אשר מאמינים ביכולותיה של הרפואה המשלימה לסייע לא רק לאדם, אלא לכל החי.

במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לתורת הרפואה הסינית ולטכניקות שונות נוספות אשר הותאמו לאבחון וטיפול בבעלי החיים השונים. הלימודים שמים דגש רב על התקשורת עם בעלי החיים הנזקק לעזרה, ועל שיטות אבחון מדויקות ושיטות טיפול מסייעות ובעלות השפעה לטווח ארוך. כמו כן הלימודים מכשירים את הסטודנטים לתפקוד עצמאי בתחום ומקנים להם ידע בתחום הרפואי, בקריאת דוחות רפואיים, הבנת מושגי יסוד ותרופות וטרינריות, בדיקות מעבדה ועוד.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס רפואה משלימה לבעלי החיים מיועדים, כמובן, לחובבי בעלי החיים וחיות המחמד באשר הם, כמו גם לנמשכים לתחום הרפואה המשלימה, המעוניינים להתמחות בעבודה בה הם יטפלו במגוון שיטות מרתקות בחבריו הטובים ביותר של האדם.

הלימודים מתאימים במיוחד לווטרינרים ועוזרי ווטרינרים אשר מעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלהם במגוון כלים מתחומי הרפואה המשלימה, ובכך לעזור להגדיל את קהל הלקוחות שלהם.

תנאי קבלה

רבות מהמכללות ללימודי רפואה משלימה לבע"ח אינן מציבות כלל תנאי קבלה, ואילו במכללות אחרות הדרישות היחידות הן מעבר של ריאיון אישי או קבוצתי, הבודק את התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, חלק ממוסדות הלימודים דורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או בוגרי 12 שנות לימוד.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס וטרינריה משלימה משתנה בהתאם להיקף הקורס ומטרותי: ישנם קורסים קצרים יחסית, המתמקדים בלימודי שיטת טיפול אחת מתחומי הרפואה המשלימה, הנמשכים חודשים ספורים בלבד, ולצידם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, להכשרת מטפלים מקצועיים ומומחים ברפואה משלימה לבעלי חיים, הכוללים בין שנתיים לארבע שנות לימודים (בין 660 ל 1600 שעות לימוד אקדמיות).

כדאי לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

לימודי ווטרינריה משלימה משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק לבין שלל התנסויות מעשיות, לרבות השתתפות בפרקטיקום הכולל טיפול בחיות שונות ובמגוון בעיות, כך שכבר במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מבוא לרפואה וטרינרית מערבית, בדיקות מעבדה, הדמיות, דיקור סיני לבע"ח, צמחי מרפא מזרחיים ומערביים לחיות, הומאופתיה וטרינרית, תקשורת והתנהגות של כלבים וחתולים, בעיות נפוצות בקרב חיות מחמד, ארומתרפיה לחיות, טיפולי מגע לבעלי חיים, ועוד מגוון של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הקורס, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודת "מטפל מוסמך ברפואה משלימה לבעלי חיים"/ "מרפא וטרינרי משלים" (או תעודות שוות ערך עם שם אחר) מטעם המוסד המלמד. לעיתים התעודה המוענקת הינה בשיתוף עם איגודים ומרכזים רלוונטיים – כגון המרכז הישראלי לרפואה משלימה לבע"ח, לדוגמא.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי ווטרינריה משלימה יכולים להשתלב בעבודה במרפאות ובתי חולים ווטרינריים. כן יכולים הבוגרים לעבוד כעצמאיים – ולפתוח קליניקה לרפואה משלימה לבעלי חיים משל עצמם.


סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה טיפולית מרתקת, אשר תשלב את אהבתכם לבעלי חיים יחד עם משיכתכם לתחומי הרפואה האלטרנטיבית – הלימודים בקורס ווטרינריה משלימה מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בהצלחה בתחום מרתק זה, הזוכה לפופולאריות הולכת וגוברת במרוצת השנים האחרונות.


איפה אפשר ללמוד קורס וטרינריה משלימה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס וטרינריה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?