מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה

לגוף ולנשמה

מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה
יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה הולכת וזוכה לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, עקב תרומתה הרבה להקלה על קשיי תקופת ההיריון – בממדים פיזיים ונפשיים כאחד. הביקוש למדריכי יוגה לנשים בהיריון, נמצא, אם כן, בעליה מתמדת, ומדריכים מוסמכים בתחום זוכים לביקוש רב בשוק העבודה.

חשוב לדעת כי יוגה לנשים בהיריון היא שונה מתרגולי היוגה "הרגילים", ועל כן על התרגילים להיות מותאמים למצב הייחודי של הנשים. על כן, גם אם אתם מתרגלים יוגה כבר זמן, ואפילו אם אתם מדריכי יוגה מוסמכים, יהיה עליכם ללמוד בקורס ייחודי שיקנה לכם את הידע והכלים להתאים את היוגה לנשים בהיריון ולאחריו. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס הכשרת מדריכי יוגה לנשים בהיריון.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

היוגה, המהווה חלק מהרפואה ההודית (איורוודה), זוכה כבר שנים רבות לפופולאריות רבה בישראל ובעולם המערבי כולו, ולאחרונה עולה כפורחת גם שיטת התרגול הייחודית של היוגה לנשים בהיריון, שכן רוב הנשים המשתתפות בתרגולי יוגת ההיריון מעידות על תרומה אדירה של התרגול להתמודדותן עם התהליך, ולהשפעתו הנרחבת הן על הפן הפיזי והן על הפן הנפשי.

המחקרים אשר בדקו את ההשפעה בהחלט תומכים בתחושה הסובייקטיבית של הנשים הנהנות מהחוויה – תרגול יוגה בתקופת ההיריון מביא להקטנת הכאבים הנלווים ללידה, לנוחות גדולה יותר בלידה, ולפחות סיבוכי לידה ולידות מוקדמות.

תרגול היוגה במהלך ההיריון אף עוזר להפחית סימפטומים נפוצים ככאבי גב ומפרקים, בחילות, בצקות ברגליים, ועוד, אך אולי תרומתו הגדולה ביותר היא לחיבור הפנימי, הקבלה, ההעצמה האישית והביטחון שהוא מקנה לנשים.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר הלידה מתאימים במיוחד למדריכי יוגה מוסמכים המעוניינים בהרחבת ארגז הכלים המקצועי שלהם, כך שיוכלו לפנות אל קהלי יעד חדשים ולהגדיל את קהל לקוחותיהם.

כן מיועדים הלימודים לכל חובבי ומתרגלי היוגה, כמו גם למי שעוסקים בנושאי ההיריון והלידה (דולות, מלוות היריון וכד'). כמו כן מתאימים הלימודים לנשים בהיריון המעוניינות לעבור חוויה מפתחת ומעצימה זו.
 

תנאי קבלה

התנאי היחידי הקיים בכל המכללות שמציעות לימודי הכשרת מדריכי יוגה לנשים בהיריון הוא בריאות תקינה. בחלק מהמכללות מתקיימים ראיונות אישיים לבדיקת התאמת המועמד ללימודים ולתפקידי ההדרכה, ובחלק ממוסדות הלימוד דרושה היכרות קלה עם עולם היוגה על מנת להתקבל ללימודים.

משך לימודים

הלימודים בקורס מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה כוללים, בדרך כלל, בסביבות ה-90 שעות אקדמיות.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו ודאי תשמחו לדעת כי חלק מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, לצד הקורסים של שעות הבוקר, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימודים

קורס מדריכי יוגה לנשים בהיריון כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, ולצדם, כמובן, שלל תרגולים מעשיים.

לימודי הדרכת יוגה לנשים בהיריון כוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: פיזיולוגיה ואנטומיה של האישה, יסודות היוגה, השינויים והפיזיולוגיה בתקופת ההיריון, שינויים הורמונליים בהיריון ובלידה, בניית מערכי שיעור, שחרור והרפיה, דמיון מודרך, הכרת התרגילים השונים והתאמתם לנשים בהיריון, שימוש באביזרים ביוגה, החיבור בין תנועה, נשימה ושרירי קרקעית האגן, עזרה ראשונה, ועוד שלל נושאים מרתקים.

בדרך כלל כולל כל שיעור גם תרגול של התרגילים הנלמדים, תרגולי נשימות והרפיה וכיו"ב.

תעודה

בוגרי קורס הדרכת יוגה לנשים בהיריון, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודת השתתפות בקורס מטעם המוסד המלמד.

בוגרי הלימודים אשר הינם מורי או מדריכי יוגה מוסמכים זכאים לתעודת "מדריך יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה".
 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הקורס, בעלי הסמכה כמדריכי יוגה, יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום – במרכזי היוגה, בחדרי הכושר וכד' או אף להתחיל לעבוד באופן עצמאי בתחום.

סיכום

לסיכום, קורס הכשרת מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר הלידה הוא קורס ייחודי ומרתק במיוחד המתאים לא רק למורי יוגה המעוניינים בהרחבת ההסמכה ומשיכת קהלי יעד חדשים, אלא גם לחובבי היוגה באשר הם, כמו גם למתעניינים בתהליכי ההיריון והלידה והעוסקים בליווי נשים הרות ובהכנה ללידה (רופאים, דולות וכדומה).

כמו כן מתאימים הלימודים לנשים בהיריון המעוניינות בידע מעמיק והיכרות מקיפה עם שלל התרגילים שיתרמו להעצמתן האישית, להתחברות פנימית עם התהליך המרגש והמטלטל, להתמודדות אופטימלית עם השינויים הפיזיים והנפשיים העוברים עליהן, ולהיריון ולידה קלים ומוצלחים. 
איפה אפשר ללמוד מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מדריכי יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?