קורס סנפלינג

לימודים מסעירים ומרגשים

קורס סנפלינג
הסנפלינג, הידוע גם כגלישת מצוקים, הוא פעילות ספורט אתגרי פופולארית, הכוללת ירידה ממקומות גבוהים (בדרך כלל צוקים בחיק הטבע) בעזרת חבלים. פעילות זו, אשר מקורה הוא כפעילות משנה אשר נועדה להתגבר על הירידה ממכשולים אנכיים גבוהים (צוקים, מפלים, וכיו"ב) בעת טיפוס מצוקים, זכתה ברבות השנים למעמד עצמאי, והפכה, לפחות בישראל, לפופולארית אף יותר מפעילות הטיפוס.

אם גם אתם חובבי ריגושים ואדרנלין, ואם טיולים בינות נופים מרהיבים ממלאים את לבכם שמחה ואוויר הפסגות מעורר את רוחכם – ייתכן כי תיהנו מאד מלימודי סנפלינג. כיום ניתן להשתלב בקורס מתחילים, אשר יקנה לכם את הידע הבסיסי וילווה אתכם בניסיונותיכם הראשוניים בגלישת מצוקים, ואף ניתן ללמוד בקורס הכשרת מדריכי סנפלינג – המקנה לבוגריו ידע מקצועי מקיף ומעמיק וניסיון רב בתחום (כמו גם יכולות הדרכה והובלת קבוצה). בואו לקרוא מידע נוסף על קורס סנפלינג.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כפי שיודעים רוב חובבי הספורט האתגרי – הגלישה מצוקים היא פעילות מסעירה, מרגשת ומלאת אדרנלין, המעוררת את החושים. הטיול בנופיה מלאי ההוד וההדר של הארץ, והירידה מצוקים תלולים, תלויים בין שמיים וארץ, הינה מעצימה במיוחד, וכמעט ואין אחד שהתנסה בפעילות זו ולא רצה לשוב ולהתנסות בה.

כיוון שלא ניתן להשתלב בפעילות זו ללא הדרכה ראויה, מציעות מספר מכללות איכותיות קורסים בתחום, המיועדים להקנות את הכלים והמיומנויות הדרושים לגלישת מצוקים בטוחה. כן מציעים מוסדות הלימוד קורסים להכשרת מדריכי סנפלינג, עבור המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום.

אז אם גם אתם חובבי ספורט אקסטרים, וטרם התנסיתם בסנפלינג – כדאי למהר ולהירשם ללימודים אלו, אשר יעבירו אתכם חוויה אותה לא תשכחו במהרה.

קהל יעד

הלימודים בקורס גלישה ממצוקים מיועדים לחובבי ספורט אתגרי, חובבי טיולים ופעילות שטח, וכל מי שמעוניין להתנסות בחוויה ייחודית זו.

אם אתם מתעניינים בלימודי גלישת מצוקים, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מעולם הספורט האתגרי – קורס צלילה, קורס צניחה וכד'.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס גלישת מצוקים הם כושר גופני טוב ובריאות תקינה. חלק מהמכללות בתחום מקבלות רק מועמדים בני 18 ומעלה. לא נדרש ידע או ניסיון קודם בסנפלינג על מנת להתקבל ללימודים.

על מנת להתקבל לקורס מדריכי סנפלינג, נדרש, לעיתים, להשתתף, קודם כל, בקורס הבסיסי בתחום או להיות בעלי ניסיון מעשי בגלישת מצוקים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס גלישה ממצוקים נמשך, בדרך כלל, ימים אחדים (לעיתים ימים רצופים – כולל לינה בשטח), וקורס הכשרת מדריכי סנפלינג נמשך בין שבוע וחצי לשלושה שבועות, וכולל גם הם, פעמים רבות, סיורים אתגריים באתרי הסנפלינג המובילים ברחבי הארץ.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס מדריכי סנפלינג משלבים, כמובן, בין הרניית הידע העיוני הרלוונטי, לבין התנסות חווייתית בגלישה ממצוקים בשלל אתרים ברחבי הארץ.

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס מדריכי גלישה ממצוקים את התכנים הבאים: היכרות עם ציוד הסנפלינג, קשרים, חבלים, עגינה, גלישה זוויתית, כללי בטיחות, הגשת עזרה ראשונה, בניית תחנות גלישה, הובלת קבוצה, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי לימודי סנפלינג, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו הם השלימו את לימודיהם.

בוגרים של קורס הכשרת מדריכי סנפלינג מקבלים תעודה המעידה על הכשרתם בתחום. תעודת המדריך מהווה יתרון אדיר למעוניינים להשתלב בעבודות בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם חובבי פעילות אתגרית, נהנים משטף האדרנלין הפושה בעורקים ומההתרגשות הנלווית לפעולת הגלישה "המסוכנת" מגובה רב, כשאתם תלויים בין שמיים לארץ – קורס סנפלינג מיועד עבורכם. 

גם אם אתם אוהבים לטייל ולסייר ברחבי הארץ ובנופיה (ובשאר העולם, כמובן), ומעוניינים ביכולת לעבור מכשולים אנכיים (צוקים) העומדים בדרככם –  קורס גלישה ממצוקים נועד עבורכם.

ולבסוף – אם אתם אוהבים גם ספורט אתגרי, וגם מעוניינים "להדביק" אנשים אחרים ב"חיידק" זה, ולהובילם ולהדריכם במשעולי הסנפלינג, או אם אתם מדריכי טיולים המעוניינים להעשיר עצמכם בתחום – קורס הכשרת מדריכים לגלישה ממצוקים מיועד עבורכם.

אז הצטרפו גם אתם ללימודים מרגשים במיוחד – בואו ללמוד בקורס סנפלינג.
איפה אפשר ללמוד קורס סנפלינג?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס סנפלינג
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?