קורס פלדנקרייז

ללמוד לחזור לתנועה הטבעית

קורס פלדנקרייז
שיטת פלדנקרייז לחיזוק הגוף ושיפור התנועה והיציבה זוכה לפופולאריות רבה בשנים האחרונות. פלדנקרייז עצמו (מפתח השיטה) הגדיר את מטרתה כ- "להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, את האפשרי לקל, ואת הקל – לנוח", ואכן כמעט כל המתנסים בשיטת התעמלות זו גומרים את ההלל על עוצמתה ונפלאותיה, בין אם הם סבלו מכאבים ובין אם היו בריאים לחלוטין. רבים אף טוענים כי השיטה משפרת את המצב הנפשי, תורמת למצב הרוח, ומובילה לשיפור ההישגים בכל תחום – באמנות, במוסיקה, בהבעה ועוד.

אז אם גם אתם מעוניינים להכיר את שיטה זו לעומקה, ולהשתלב בעבודה מרתקת כמורי פלדנקרייז מוסמכים – עבודה אשר הינה לא רק רווחית, אלא גם מלאת סיפוק, שכן תוכלו לתרום ולעזור לאנשים רבים, ואפילו לקדם ילדים עם בעיות התפתחותיות שונות – לימודים בקורס הכשרת מורי פלדנקרייז יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים! בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי פלדנקרייז.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שיטת פלדנקרייז, המשלבת בין עולמות הרפואה המשלימה וההתעמלות, היא שיטה ייחודית אשר נועדה להעלות את המודעות של האדם לגופו, לשפר את יכולת התנועה ואת היציבה, להגדיל את רפרטואר התנועות, לחזק את הגוף ולתרום לבריאותו הגופנית והנפשית של האדם.

השיטה פותחה על ידי ד"ר משה פלדנקרייז לאחר שבעיות בברכיו הניעו אותו לחקור את אופן השימוש שלו בגופו ואת תנועותיו. פלדנקרייז סירב להצעת הרופאים לעבור ניתוח, ועל אף "איומיהם" כי הימנעות מניתוח תוביל לכריתת הרגל, המשיך פלדנקרייז בניסוייו וגילה כי הכאב, ההפרעות וחוסר הנוחות קשורים לאופן בו מניע את גופו.

בסופו של דבר, אזהרות הרופאים לא התגשמו, ופלדנקרייז הצליח להיפטר מכאביו בזכות השיטה שפיתח.

פלדנקרייז המשיך לחקור את הנושא, וגילה כי הוא יכול לעזור לא רק לאנשים הסובלים מכאבים שונים להחלים מכאביהם, אלא גם לאנשים בריאים לחלוטין, אשר באמצעות השיטה הצליחו לשפר את יכולת התנועה שלהם, ולהפוך אותה לקלה ונוחה יותר.

אז אם גם אתם מעוניינים לגלות את כל נפלאות השיטה, ואף לקבל הכשרה איכותית כמורי פלדנקרייז – לימודי הכשרת מורי פלדנקרייז מיועדים עבורכם.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת מורי פלדנקרייז מיועדים לקהל הרחב – כל מי שמעוניין להתמחות בהוראת שיטה ייחודית זו מוזמן ללימודים. הלימודים מתאימים במיוחד למדריכי כושר, מדריכי יוגה ואנשים העוסקים בשיקום, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שלהם, כך שיכלול גם את שיטה מופלאה וייחודית זו.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת מורי פלדנקרייז, אולי תגלו עניין גם בקורסים דומים אחרים – קורס שיטת אלכסנדר, קורס שיטת פאולה וכד'.
 

תנאי קבלה

ברוב המכללות שמציעות קורס מורי פלדנקרייז תנאי הקבלה היחידי הוא מעבר של ראיון קבלה הבודק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בהוראת השיטה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת מורים לשיטת פלדנקרייז הוא בין שלוש לארבע שנים.

כדאי לדעת כי אורכם המינימלי של לימודי פלדנקרייז אמור לעמוד על שלוש שנים, ועל כן קורסים קצרים במיוחד צריכים לעורר את חשדכם, ומומלץ לבדוק היטב את ההסמכה הניתנת בסיומם לפני ההרשמה ללימודים.

נושאי לימודים

קורס פלדנקרייז כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות חווייתיות בתרגול השיטה.

בד"כ כוללים לימודי פלדנקרייז את הנושאים הבאים: מבוא לשיטה, היכרות עם כתביו של משה פלדנקרייז, תנוחות האימון, בניית תכנית אימון, הכרת אביזרי העזר, מודעות דרך תנועה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, פלדנקרייז לאוכלוסיות שונות – ילדים, תינוקות, זקנים, בעלי בעיות נוירולוגיות ועוד, אימון אישי על פי צרכי המטופל, פלדנקרייז להתמודדות עם כאבי גב, מפרקים ועוד, אתיקה מקצועית, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים.

תעודה

בוגרי קורס מורי פלדנקרייז, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת "מורה מוסמך לשיטת פלדנקרייז" מטעם המוסד בו הם השלימו את לימודיהם.

כדאי לברר טרם ההרשמה ללימודים האם התעודה המוענקת בסיומם היא באישור אגודת הפלדנקרייז בישראל, או אגודה מקצועית מוכרת אחרת, כאגודת הפלדנקרייז האירופית, לדוגמא.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים לרכוש מקצוע מרתק וייחודי, אתו תוכלו לעזור לרבים לפתח מודעות לגופם ותנועתם, ואף תוכלו לתרום להקלה בכאב ושיפור יכולת התנועה של הסובלים מפציעות ומחלות שונות, קורס הכשרת מורי פלדנקרייז יכול להתאים עד מאד.

אז אם אתם מחפשים מקצוע רווחי, בו תוכלו לעבוד באופן עצמאי או להשתלב בעבודה בשלל מכונים, מרפאות, מתנ"סים וכו', וליהנות מעבודה מספקת במיוחד – בואו ללמוד בקורס פלדנקרייז ותיהנו מהכשרה מעמיקה, מקיפה ואיכותית במיוחד.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פלדנקרייז
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?