קורס דולה

הכשרת תומכת לידה

קורס דולה
אם את מעוניינת להכיר לעומק את נפלאות ההיריון והלידה, ולהשתלב בעבודה מלאת סיפוק, בה תלווי, תתמכי ותעזרי לנשים וזוגות צעירים להתמודד עם השינויים הרבים שמביאים ההיריון והלידה – הלימודים בקורס דולה מיועדים עבורך! לימודים מרתקים אלו יקנו לך את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שמיד בסיומם תוכלי להשתלב בעבודה מרתקת וחשובה זו.

הדולה, הידועה גם כתומכת לידה, מספקת לאישה ולזוג הצעיר את כל התמיכה הנחוצה – בפן הרגשי והפיזי כאחד, ודואגת כי הזוג הצעיר יהיה מוכן ומזומן להתמודד בהצלחה עם כל השינויים שמביא מאורע גדול וחשוב זה. כיוון שזוגות הנתמכים על ידי דולה מדווחים על חוויית היריון ולידה חיובית במיוחד- הביקוש לדולות נמצא בעליה מתמדת. בואי לקרוא פרטים נוספים על קורס דולות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס דולות מיועדים לנשים רגישות, המעוניינות להשתלב בעבודה בתחום וללוות ולתמוך בנשים בהיריון ולאחר הלידה. הלימודים מתאימים במיוחד לנשים העוסקות במקצועות טיפוליים ופרא –רפואיים (כאחיות, לדוגמא), ולעוסקות בתחומי הטיפול בנשים ותינוקות – מדריכות תנועה לגיל הרך, יועצות שינה, מדריכות הנקה וכיו"ב, המעוניינות להתקדם ולהתמקצע בתחום, ולרכוש בו שלל כלים חדשים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס דולה כוללים, בדרך כלל, ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמדת ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, חלק מהמכללות אף דורשות מהנרשמות להיות בעלי תואר ראשון לפחות (או בעלות תעודת בגרות מלאה, לכל הפחות), או, לחילופין, בעלות ניסיון בעבודה עם נשים בהיריון ותינוקות.

משך לימודים

הלימודים בקורס תומכות לידה כוללים, בדרך כלל, כ-250 שעות לימוד אקדמיות פחות או יותר, והם נמשכים בין שבעה חודשים לשנה, בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל ומתכונת הלימודים – מספר מפגשי הלימוד בשבוע ומשכו של כל מפגש ומפגש.

אם אתן מעוניינות להירשם ללימודים מרתקים אלו שיעניקו לכם הכשרה מקצועית איכותית, אך אתן חושבות כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכן לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכן: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתן עובדות, לומדות או עסוקות מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכן ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס דולות היא עשירה ומרתקת, ובוגרות הלימודים נהנות מהכשרה איכותית ומעמיקה, המשלבת בין נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים לבין שלל התנסויות מעשיות מפתחות, לרבות סיורים מקצועיים בחדרי לידה בבתי חולים והשתתפות בסטאז' מקצועי, בו הן ילוו זוג (או זוגות) לפני לידה, תוך ליווי, פיקוח והדרכה של סגל הקורס, כך שהתלמידות זוכות לצבור ניסיון ממעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהן (הסטאז' והסיורים מתקיימים רק בחלק מהמכללות בתחום).

לימודי דולות כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה בהיריון ובלידה, משככי כאבים והתמודדות עם כאב בלידה, היבטים רגשיים ומנטליים בתקופת ההיריון ובלידה, הכנה פיזית ורגשית ללידה, מעקב היריון, תרגולי נשימות ותנוחות, הנקה ראשונית, זוגיות, לידה טבעית, תזונה בהיריון, תפקידי הדולה, טיפול ראשוני בתינוק, שיטות רפואה משלימה להקלת כאב – דמיון מודרך, רפלקסולוגיה וכו', ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, אשר יקנו לכן את מיטב הידע והכלים הדרושים לדולה האיכותית.
 

תעודה

בוגרות קורס דולה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, תהיינה זכאיות לקבל תעודת גמר – "תעודת תומכת לידה (דולה)" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהן.

חלק מהמכללות מציעות קורסים משולבים, המזכות את בוגרות הלימודים בתעודה נוספת – תעודת מדריכת הכנה ללידה או תעודת דולה פוסט פארטום (ליווי לאחר לידה ולהורות ראשונית) וכיו"ב, בהתאם לקורס בו הן למדו.
איפה אפשר ללמוד קורס דולה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס דולה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?