קורס נהיגת שטח

לימודים לחובבי טבע ואקסטרים

קורס נהיגת שטח
מעבר לנופים המדהימים הנגלים לחובבי טיולי השטח, הנהיגה בשטח מהווה גם מטרה כשהיא לעצמה – נהיגה מתקדמת ומאתגרת, הממלאת את הגוף אדרנלין, ודורשת מיומנות רבה בתפעול הרכב. אולם, לא מומלץ לנסות "להסתבך" ולהיכנס למסלולים מאתגרים במיוחד ללא הידע והמיומנויות הנדרשים – שכן, נהיגת השטח עלולה להיות מסוכנת למי שאינו בקיא בתפעול הרכב ובשליטה עליו.

כדיי שתוכלו ליהנות מנהיגת שטח "אמיתית", ולטייל גם במסלולים הקשים ביותר – מומלץ כי תירשמו ללימודים בקורס נהיגת שטח, אשר נועד להקנות לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות לנהיגת שטח נכונה, בטוחה ומהנה במיוחד. אם ברצונכם להתחיל להדריך אחרים בנהיגת שטח – תוכלו למצוא גם קורסים להכשרת מדריכי נהיגת שטח. אז בואו ליהנות מלימודים מאתגרים ומהנים – בואו ללמוד בקורס נהיגת שטח. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

רכבי שטח, אשר עד לפני כ-20 שנה כמעט ולא נראו על כבישי ארצנו (אלא אם כן לוחית צה"לית שחורה הייתה מעטרת אותם), ממלאים בשנים האחרונות את הכבישים.

אמנם חלק ניכר מבעלי רכבי השטח מנצלים אותם בעיקר כדי להחנות על המדרכה, או כדיי להתהדר ברכב גדול במיוחד, אך חלק הולך וגדל בציבור הישראלי מנצל את רכבי השטח למה שהם באמת נועדו – נסיעה מרגשת ומאתגרת בשלל מסלולים מרהיבים, אליהם לא ניתן להגיע עם מכונית "רגילה".

אולם, מובן כי על מנת ליהנות מנהיגה בתנאי שטח דרושים כלים ומיומנויות – שיעזרו לכם להימנע מתקלות שונות, ויסייעו לכם לנצל את יכולות הרכב עד תומן. ידע, כלים ומיומנויות אלו אתם יכולים לרכוש בקורס נהיגת שטח, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות בכל רחבי הארץ.

קהל יעד

הלימודים בקורס נהיגת שטח מיועדים לחובבי אדרנלין ופעילות אקסטרים, לחובבי טיולים, לחובבי ספורט מוטורי, ולכל המעוניינים בלימודים חווייתיים אלו.

הלימודים מתאימים במיוחד למורי דרך ומדריכי טיולים, המעוניינים לצרף נהיגת שטח לתכנית הטיולים אותה הם מעבירים.
 

תנאי קבלה

ברוב רובן של המכללות שמציעות קורס נהיגת שטח אין כל תנאי קבלה לקורס, וכל המעוניין ליהנות מלימודים חווייתיים אלו – מוזמן. אולם, כמובן שרישיון נהיגה בתוקף הינו הכרחי על מנת לנהוג על רכב שטח. כמו כן, חלק מהמכללות בתחום מקיימות ראיונות קבלה, הבודקים את התאמת המועמד ללימודים.

הקבלה לקורס הכשרת מדריכי נהיגת שטח מותנית, לעיתים קרובות, בניסיון בנהיגת שטח.

משך לימודים

בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורס נהיגת שטח בין חודש לחמישה חודשים, אולם קיימות גם סדנאות נהיגת שטח הנמשכות ימים ספורים בלבד.

קורסים להכשרת מדריכי נהיגת שטח נמשכים, בדרך כלל, כחמישה חודשים לערך.

נושאי לימודים

לימודי נהיגת שטח משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רלוונטי, לבין התנסויות חווייתיות ומרגשות בנהיגת שטח באתרים השונים לאורכה ורוחבה של הארץ. לעיתים קרובות אף מתקיימות סדנאות שטח כחלק מתכנית הלימודים בקורס, סדנאות הנמשכות ימים ספורים ובהן ישנים המשתתפים בתנאי שדה.

לעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורס נהיגת שטח את הנושאים הבאים: היכרות מעמיקה עם רכב השטח, נהיגה נכונה בשטח, התגברות על אובדן אחיזה וסחרור גלגלים, תרגול עליות וירידות תלולות, היחלצות לאחור בעליה תלולה, בלימת חירום בשטח, כללי בטיחות, הציוד הדרוש לנהיגת שטח, שיפועי צד, היכרות עם מסלולי נהיגת שטח מומלצים, קריאת מפה, ניווט והתמצאות בשטח, חילוץ, התמודדות עם תקלות, שמירה על הטבע, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס נהיגת שטח, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

בוגרי קורס מדריכי נהיגת שטח יהיו זכאים, כמובן, לתעודת מדריך בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם נמנים על חובבי הספורט המוטורי, או אם אתם אוהבים פעילויות אתגריות, ונהנים לחוש את האדרנלין זורם בעורקיכם, עת אתם שועטים עם רכב השטח במעלה (או מורד) גבעה תלולה, נהנים מנופיה המרהיבים של המדינה ומרגישים את תחושת החופש האולטימטיבית – קורס נהיגת שטח מיועד עבורכם!

קורס זה יקנה לכם את כל הדרוש לנהיגת שטח נכונה, בטוחה ומהנה, ואף ידאג להכיר לכם שלל מסלולים יפהפיים לתרגול הנהיגה. אם אתם "מכורים" לנהיגת השטח, אף תוכלו להירשם לקורס הכשרת מדריכים לנהיגת שטח, ולשלב את תחביבכם זה עם מקצוע מבוקש ורווחי. אז בואו ללמוד בקורס נהיגת שטח – ותיהנו מלימודים מהנים ומאתגרים במיוחד.
איפה אפשר ללמוד קורס נהיגת שטח?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס נהיגת שטח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?