קורס מאמני ומדריכי כדורסל

ללמוד את מה שאוהבים

קורס מאמני ומדריכי כדורסל
כדורסל הינו אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר, אשר למרות גילו "הצעיר" יחסית (הכדורסל "הומצא" רק בסוף המאה ה-19, והתגבש לצורתו הנוכחית, אותה אנו מכירים היום, רק בתחילת המאה הקודמת), "השתלט" כבר על כל העולם המערבי, ובמדינות רבות הוא המשחק הפופולארי ביותר, ומדינות רבות אחרות, וישראל ביניהן, הפופולאריות שלו שנייה רק לפופולאריות של משחק הכדורגל.

אם גם אתם אוהדי משחק מרגש ודינאמי זה, ואתם עוקבים בדריכות אחר משחקים, ואף נוהגים לבלות את זמנכם הפנוי במשחק זה, ייתכן כי לימודים בקורס הכשרת מדריכי ומאמני כדורסל הוא בדיוק מה שאתם צריכים. קורסים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להשתלבות בשלל העבודות בתחום – בבתי הספר, במועדוני הספורט, ואף באימון קבוצות מקצועיות. אז אם גם אתם מעוניינים בלימודים שיכשירו אתכם לעסוק בדיוק במה שאתם אוהבים – בואו ללמוד בקורס מאמני ומדריכי כדורסל. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת מדריכי ומאמני כדורסל מיועדים, כמובן, לאוהדי המשחק, המעוניינים להפוך את אהבתם למשחק מרגש זה למקצוע רווחי ומרתק.

אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת ואימון כדורסל, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים להכשרת מדריכים ומאמנים בספורט, כקורס מדריכי ומאמני כדורגל או קורס מדריכי ומאמני כדורעף, לדוגמא.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הדרכת כדורסל הם: גיל 16 ומעלה, אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית, ראיון אישי ומבחן מעשי (לעיתים גם מבחן עיוני).

תנאי הקבלה לקורס אימון כדורסל הם: תעודת מדריך כדורסל (לעיתים נדרש גם ניסיון מעשי בהדרכה), אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית, ומעבר של ראיון אישי ומבחן קבלה.

תנאי הקבלה המצוינים לעיל הם התנאים הרווחים ברוב המכללות ומוסדות הלימוד בתחום. ייתכנו שינויים בתנאי קבלה במוסדות לימוד שונים, ויתכן כי תדרשו לעמוד בדרישות קבלה נוספות.

משך לימודים

קורס הכשרת מדריכי כדורסל כולל, בדרך כלל, בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות, וקורס הכשרת מאמני כדורסל כולל, בדרך כלל, בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות.

מכללות אחדות בתחום מציעות אפשרות ללימודי ערב, במטרה להקל על אנשים עובדים או סטודנטים להשתלב אף הם בלימודים. 

נושאי לימודים

קורס הכשרת מאמני ומדריכי כדורסל כולל מבחר נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ולצדם התנסות מעשית רבה.

בין הנושאים הנלמדים, בד"כ, בקורס מדריכי כדורסל: אנטומיה, פיזיולוגיה, תורת האימון, מבוא לפסיכולוגיה של הספורט, היבטים כלליים באימון כדורסל, פיתוח אינטואיציה ותגובות באמצעות משחקים, אקטיבציה לאימון, יסודות התקפה, ריבאונד, יסודות הגנה, פיתוח יכולת גופנית ספציפית לכדורסל, יסודות המשחק, מתודיקה, עזרה ראשונה, ועוד.

בין הנושאים הנלמדים, בד"כ, בקורס מאמני כדורסל: אנטומיה, פיזיולוגיה, תורת האימון, פסיכולוגיה של הספורט, פציעות ספורט, פיתוח כוח והפעלת חדר כוח, תזונת ספורטאים, תורת התנועה, אימון ילדים, כישורים מנטאליים למאמן, אקטיבציה לאימון, חוקה, ועוד מגוון נושאים.

תעודה

בוגרי קורס מאמני ומדריכי כדורסל, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת מאמן או מדריך כדורסל (בהתאם לקורס אותו הם למדו) מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את לימודיהם.

כדאי לברר טרם ההרשמה ללימודים האם התעודה הניתנת בסיומם (והאם תכנית הלימודים בקורס) עונה על דרישות חוק הספורט ומוכרת על ידי משרד החינוך.

סיכום

לסיכום, אם אתם חיים ונושמים כדורסל, למה שלא תשתלבו במקצוע מרתק, מאתגר ורווחי, בו תעסקו באהבתכם זו כל יום? כפי שניתן לראות, ההשתלבות בעבודה כמדריך כדורסל היא רק יריית הפתיחה לקריירה בתחום, ולאחר שתתנסו מעט בהדרכה (ותעזרו לגדל את דור הכדורסלנים הבא של ישראל) תוכלו להתקדם ולהשתלב בקורס הכשרת מאמנים, שיקנה לכם יכולת להשתלב בעבודה כמאמני קבוצות (ילדים, נוער ומבוגרים) מקצועיות למהדרין.

אז למה אתם מחכים? בואו להפוך את החלום למציאות, ולהשתלב בעבודה מכניסה – בואו ללמוד בקורס הכשרת מדריכי כדורסל או בקורס הכשרת מאמני כדורסל – ותיהנו מלימודים שקולעים לטעמכם.
איפה אפשר ללמוד קורס מאמני ומדריכי כדורסל?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מאמני ומדריכי כדורסל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?