קורס ליצנות רפואית

עבודה חשובה ומלאת סיפוק

קורס ליצנות רפואית
אם אתם מאמינים כי בכוחם של ההומור, הצחוק והאופטימיות לתרום רבות לבריאות הנפשית והגופנית, וברצונכם להשתמש בכלים אלו על מנת לתרום לרווחתם (ואולי אף לסייע להחלמתם) של ילדים, נוער, מבוגרים וקשישים בבתי חולים ומסגרות טיפוליות אחרות – הלימודים בקורס ליצנות רפואית מיועדים עבורכם. לימודים אלו, המשלבים בין עולמות הבריאות, הטיפול, האמנות והמשחק יכשירו אתכם בכל הכלים, המיומנויות והידע בתחום, כך שבמהרה גם אתם תוכלו להשתלב בעבודת הקודש בתחום.

הליצנות הרפואית, על אף היותה תחום חדש יחסית, מתפתחת במהירות, וכיום ניתן למצוא ליצנים רפואיים כמעט בכל מרכז רפואי ברחבי הארץ. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים מעשירים ומפתחים, שיכשירו אתכם לעיסוק מלא סיפוק זה, הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי ליצנות רפואית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ליצנים רפואיים מיועדים לכל מי שמאמין בכוחם של הצחוק, ההומור והאופטימיות לתרום לבריאות, ושברצונו לעסוק בתחום חשוב זה, וליהנות מהסיפוק הרב המתלווה לעבודת הקודש שמבצעים הליצנים הרפואיים – בין אם כעבודה ובין אם בהתנדבות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאחים ואחיות, מורים (ובעיקר מורים לחינוך מיוחד), אנשי טיפול ואנשי אמנויות הבמה (שחקנים, פנטומימאים וכיו"ב), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ליצנות רפואית כוללים, בדרך כלל, מעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. חלק מהמכללות אף דורשות מהמועמדים להיות בעלי רקע או ניסיון בתחומי הטיפול, האמנות או ההוראה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ליצנות רפואית טיפולית משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים ואורכה של ההתנסות המעשית: הקורסים הקצרים בתחום, שאינם כוללים התנסות מעשית רבה, כוללים כ-60 שעות לימוד אקדמיות לערך, ואילו הקורסים המקיפים, בהם זוכים התלמידים להתנסות מעשית נרחבת, כוללים בין 120 ל-180 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים, בדרך כלל, בין חצי לשנה, בהתאם למתכונת הלימודים (מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש).

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים ומעישירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בנוחות בלימודים מרתקים אלו.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס ליצנות רפואית הם עשירים ומרתקים למדי, והתלמידים בקורס נהנים הן מהקניית ידע עיוני ותיאורטי מעמיק ומקיף והן מהשתתפות בשלל התנסויות מעשיות, לרבות סיורים מקצועיים בבתי חולים, והתנסות בעבודה מעשית בתחום (סטאז') בבתי חולים ובקופות חולים, תוך ליווי והנחייה של סגל הקורס (בחלק מהמכללות בתחום).

לימודי ליצנות רפואית כוללים, לעיתים קרובות, את התכנים הבאים: מהי הליצנות הרפואית, תפקידיו של הליצן הרפואי, משחק ככלי ביטוי עצמי, משחקי תיאטרון ודרמה לשחרור הגוף והדמיון, אימפרוביזציות, אביזרים, פיסול בלונים, מעשי קוסמות, להטוטנות, תרפיה במשחק, כוחה המרפא של המוסיקה, הומור כמנגנון הגנה, השפעותיהם של הצחוק וההומור על הגוף והנפש, אינטליגנציה רגשית, דמיון מודרך, אמפתיה והזדהות עם הזולת, מסיכות, עבודה עם אוכלוסיות שונות, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.
 

תעודה

בוגרי קורס ליצנות רפואית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "ליצן רפואי –טיפולי" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. מכללות רבות בתחום מעניקות לבוגריהן תעודות יוקרתיות, המוכרות על ידי בתי חולים, מרכזים רפואיים ואיגודים וארגונים רלוונטיים, כ"רופאי חלום" או "שמחת הלב – איגוד הליצנים הרפואיים", לדוגמא.
 

אפשרויות המשך לימודים

בוגרים המעוניינים להמשיך להתפתח ולצמוח מקצועית בתחום (ובתחומים קרובים לו) יכולים להמשיך ללימודי ג'לולוגיה, לימודי דרמה תרפיה, לימודי פסיכודרמה, לימודי תרפיה במוסיקה, לימודי יוגה צחוק וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד קורס ליצנות רפואית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ליצנות רפואית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?