קורס תזונה

דרך המלך לחיים בריאים

קורס תזונה
אם אתם רוצים להבין כיצד המזון שאנו אוכלים משפיע על בריאותינו, מה כדאי לאכול כדי להתמלא באנרגיות ומאילו מאכלים מומלץ להימנע, מהי התזונה המומלצת למצבים שונים (כהשמנה או סכרת, לדוגמא) ומה אומרות גישות שונות ברפואה המשלימה על התזונה המומלצת (כנטורופתיה, האיורוודה או הרפואה הסינית) – הלימודים בקורס תזונה מיועדים עבורכם.

היצע הקורסים בתחום התזונה הוא רב ומגוון – כך שכל אחת ואחד יכולים למצוא את הקורס המתאים עבורם – בין אם לצורך העשרתם האישית ובין אם לצורך הכשרה מקצועית – שתקנה להם מקצוע מבוקש ורווחי. אז בואו ליהנות מלימודים שמזינים את הגוף והנפש – בואו לקרוא מידע נוסף אודות סדנאות וקורסים בתחום התזונה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס תזונה מיועדים לכל אחד ואחת, שכן היצע הקורסים והסדנאות הנרחב בתחום מבטיח כי כל אחד ימצא את מבוקשו – בין אם אתם מעוניינים בהעשרה אישית שתעזור לכם לבנות את תפריט המותאם עבורכם ועבור משפחתכם, ובין אם ברצונכם בהכשרה איכותית שתקנה לכם מקצוע מבוקש, בו תעזרו לרבים לשמור על תזונה איכותית.

לימודי תזונה מתאימים במיוחד למטפלים מתחומי הרפואה המשלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ובכך הן לפנות לקהלי יעד חדשים, והן להעניק למטופליהם טיפול מקיף, מתאים וטוב יותר.

אם אתם מתעניינים בלימודי תזונה, אולי תגלו עניין גם בקורסי בישול.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס תזונה תלויים, כמובן, בקורס הספציפי: חלק גדול מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם כוללים כל תנאי קבלה, ואילו קורסים מקצועיים ומקיפים יותר, להכשרת מטפלים בתזונה, מאמני תזונה ויועצי תזונה מציבים שלל תנאים – השלמת 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה ומעבר של ראיון אישי.  

משך לימודים

משך הלימודים בקורס תזונה משתנה, כמובן, בהתאם למטרתו של הקורס, ולצד סדנאות תזונה קצרות המיועדות להעשרה אישית ומונות מפגשים אחדים בלבד, קיימים גם קורסים מקצועיים ומעמיקים במיוחד להכשרת אנשי מקצוע בתחום (כקורס תזונה הוליסטית, למשל), הנמשכים חודשים ארוכים – ולעיתים אף שנים אחדות (כשנה – עד שלוש שנים, לרוב).

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודי תזונה, אך חושבים כי תתקשו להשתלב בקורסים המרתקים בתחום, עקב סדר יומכם העמוס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עסוקים במיוחד – דוגמת סטודנטים ואנשים עובדים, יכולים להשתלב בקלות בלימודים, בשעות והזמנים הנוחים להם ביותר.

מגוון קורסים

קיים מגוון נרחב של קורסים בתחום התזונה, כך שכמעט כל אחד ואחת יכולים למצוא את הקורס המושך את ליבם והולם את מטרותיהם.

בין הקורסים המבוקשים והפופולאריים בתחום התזונה ניתן למצוא את הקורסים הבאים: קורס תזונה הוליסטית וקורס תזונה טבעית, קורס מאמני תזונה, קורס תזונה לפי סוג דם, קורס יועצי תזונה, קורס תזונה על פי הרפואה הסינית וקורס תזונה לפי האיורוודה, קורס תזונה וצמחי מרפא, קורס תזונה לספורטאים, קורס תזונת Raw Food ועוד רבים.

לצד קורסי התזונה קיימים כמובן גם מגוון קורסים בתחום הבישול והטבחות, כמו גם מסלולי לימודים להכשרת תזונאים קליניים (דיאטנים), בוגרי תואר ראשון במדעי התזונה.

נושאי לימודים

קורס תזונה כולל מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, וברבים מהקורסים בתחום נהנים התלמידים גם מהתנסות מעשית ענפה – קורסים המתמקדים בבישול כוללים, כמובן, התנסות בבישול וקורסים העוסקים בטיפול וייעוץ תזונתי כוללים, בדרך כלל, התנסות קלינית, לדוגמא.

נושאי הלימוד המדויקים משתנים, כמובן, בין הקורסים השונים בתחום, אך לעיתים קרובות קורסי תזונה כוללים את הנושאים והתכנים הבאים: עקרונות תזונה נכונה, הכרת אבות המזון, מערכת העיכול, בניית תפריט מאוזן, הכרת הערכים הקלוריים של מזונות, עקרונות תזונה למניעת מחלות, הצרכים התזונתיים במעגלי החיים השונים, תהליכי השמנה והרזיה, מזון אורגני, תחליפי מזון ותוספי מזון ועוד.

תעודה

בוגרי הלימודים בקורס תזונה, אשר יעמדו בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אופי התעודה משתנה, כמובן, בהתאם לקורס הספציפי בו למדתם – בוגרי קורס תזונה הוליסטית יהיו זכאים לתעודת יועץ תזונה הוליסטית, ואילו בוגרי קורס תזונה על פי סוג דם יהיו זכאים לתעודת מטפל בתזונה לפי סוג דם, לדוגמא.
איפה אפשר ללמוד קורס תזונה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תזונה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?