קורס מתרימי דם

לימודים שתורמים לחברה

קורס מתרימי דם
אם אתם מעוניינים לרכוש מקצוע חשוב בתחומי הבריאות והפרא- רפואה, מקצוע שהוא שליחות חברתית ותרומתו להצלת חיים רבה היא – הלימודים בקורס מתרימי דם יכולים להתאים לכם עד מאד. קורס זה ידאג להכשירכם בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למתרים הדם המקצועי, וידאג כי תגיעו מוכנים ומזומנים למבחן ההסמכה שבסופו.

תרומות הדם הן, כאמור, חשובות במיוחד ויכולות להציל את חייהם של חולים ופצועים, ועל כן תמיד קיים צורך הן במנות דם – והן במתרימים, אשר יוכלו לקחת את  התרומות, תוך הקפדה על כל כללי ההיגיינה והבטיחות.  אז אם גם אתם עוסקים בתחומי הפרא- רפואה (חובשים, מע"רים, פרמדיקים וכו'), וברצונכם לרכוש כלי מקצועי חשוב זה – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס מתרימי דם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס מתרימי דם מיועדים לכל המעוניין בהכשרה איכותית זו, אשר תעזור לו להשתלב בעבודה נדרשת בשירותי הדם של מד"א.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובשים, פרמדיקים ומגישי עזרה ראשונה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי חשוב זה.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מתרימי דם כוללים את הדרישות הבאות: השלמת 12 שנות לימוד לפחות (לעיתים נדרשת תעודת בגרות מלאה), סיום קורס עזרה ראשונה בהיקף של 44 שעות לימוד לפחות, ידיעת עברית על בוריה (ידיעת אנגלית מהווה יתרון), ומעבר של ריאיון אישי ומבחני התאמה.

מועמדים בעלי רקע וניסיון מקצועי רלוונטי (חובשים, התנדבות במד"א וכו') ובעלי רישיון נהיגה דרגה ג', יהיו זכאים ליתרון בקבלה.

משך לימודים

הלימודים בקורס התרמת דם כוללים כ-120 שעות לימוד לערך ומוצעים הן במתכונת לימודים מרוכזת ורציפה (לימודים מידי יום חול, 8 שעות ביום, למשך שלושה שבועות), והן במתכונת מאווררת יותר – הכוללים מפגש אחד או שניים מידי שבוע, כך שהקורס אורך מספר חודשים.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים חשובים אלו, אך חוששים כי תתקשו להשתלב בקורס, עקב סדר יומכם העמוס והמלא, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מרבית המכללות בתחום מציעות קורסים המתקיימים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס מתרימי דם היא עשירה ומרתקת, והתלמידים נהנים הן מלימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים, והן התנסות מעשית נרחבת, הכוללת התנסות בהתרמה של לפחות 100 מנות דם בשירותי הדם של מגן דוד אדום.

כיוון שתכנית הלימודים כפופה לדרישות מד"א ומשרד הבריאות, כמעט ואין הבדלים בנושאי הלימוד בין קורסים שונים בתחום, ובדרך כלל כוללים הלימודים, בין היתר, את הנושאים והתכנים הבאים:

דם ומרכיביו, סוגי דם, מנגנון קרישת דם, קריטריונים לקבלת תורם דם, נהלי התרמת דם, תגובות חריגות לתרומת דם, לקיחת דם ורידי למבוגרים, העברת מחלות זיהומיות באמצעות דם' אנטומיה של מערכת הדם והנשימה, אנטומיה טופוגרפית כללית, מבוא לקרדיולוגיה, מבוא לפרמקולוגיה, החייאה בסיסית, בטיחות, בטחון, אבטחת איכות, היבטים משפטיים בפעילות פולשנית ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס מתרימי דם (כמו גם בוגרי קורס שאיבת דם ורידי), העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים – לרבות מעבר המבחנים וביצוע חובת הסטאז', יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ומד"א. בוגרי קורס שאיבת דם ורידי יקבלו תעודת הסמכה ממשרד הבריאות.

חשוב לברר כי המכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת על ידי מד"א, שכן ללא הכרה זו לא תוכלו להשתלב בעבודות בתחום.
 

אפשרויות תעסוקה

לאחר קבלת ההסמכה להתרמת דם יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במרכזים תרומת דם ובניידות הדם של מד"א.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מתרימי דם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?