קורס וטרינריה

לימודי סיעוד רפואי וטרינרי

קורס וטרינריה
אם בעלי חיים הם מרכז חייכם ואין דבר הממלא את לבכם שמחה כטיפול ביצורים החביבים, למה שלא תשתלבו בלימודים שיכשירו אתכם לעבודה בה לא רק תהיו מוקפים בשלל חיות, אלא גם תתרמו רבות לבריאותם? לימודי סיעוד רפואי וטרינרי (הידועים גם כלימודי אח וטרינרי ואף כלימודי עוזר וטרינר) יכשירו אתכם בידע, מיומנויות וכלים להשתלבות בעבודה מרתקת ומלאת סיפוק זו – בה תשמשו כיד ימינו של הווטרינר.

תפקידם של האחים והאחיות הווטרינרים, מקביל למעשה לתפקידם של אחים ואחיות – ומכאן ברור מדוע חשיבותם כה רבה, ומדוע תרומתם לאיכות הטיפול היא מכרעת. אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מלאי חיים אלו, הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי סיעוד וטרינרי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת אחים וטרינרים מיועדים, כמובן, לאוהבי בעלי חיים, המעוניינים להשתלב בעבודה בה הם יוכלו לתרום לבריאותם של בעלי חיים מסוגים שונים.

הלימודים מתאימים במיוחד למי אשר עובדים עם בעלי חיים (כגון מאלפים, מטפלים בסיוע בעלי חיים, מדריכי רכיבה וכיו"ב) המעוניינים לרכוש כלים חשובים אלו.

אם אתם מתעניינים בלימודי סיעוד וטרינרי, אולי תגלו עניין גם בקורס רפואה משלימה לבעלי חיים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי סיעוד וטרינרי כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה, השלמת 12 שנות לימוד (חלק מהמכללות אף דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה), שליטה בשפה האנגלית, יכולת עבודה בסיסית מול מחשב ומעבר של ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.
 

משך לימודים

הלימודים בקורס סיעוד וטרינרי הם מקיפים ומעמיקים במיוחד, ועל כן אין הם קצרים כלל וכלל – בדרך כלל הם כוללים בין 1000 ל-1300 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין שנה לשנתיים.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים ומלאי חיים אלו, אך חוששים כי תתקשו להשתלב בקורס, עקב סדר יומכם העמוס והמלא, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מרבית המכללות בתחום מציעות קורסים המתקיימים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס אחים וטרינריים הם עשירים ומרתקים, והסטודנטים נהנים הן מלימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים והן משלל התנסויות מעשיות מעשירות – לרבות סיורים מקצועיים במרפאות וטרינריות וגני חיות, וביצוע של סטאז' (פרקטיקום) המקנה להם ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם.

לימודי סיעוד וטרינרי כוללים, לעיתים קרובות, את התכנים הבאים: ביולוגיה של בעלי חיים, אנטומיה של בעלי חיים שונים, סיווג שיטתי של בע"ח, תקשורת והתנהגות של חיות, תזונה, מערכות הגוף, יסודות הכימיה, פיזיולוגיה של בעלי חיים, פתולוגיה, אבחון, בקטריולוגיה, וירולוגיה ואבחון מחלות נגיפיות, בטיחות במעבדה,, מחלות המועברות בין בעלי חיים ובני אדם, אנטמולוגיה, פרמקולוגיה – מינונים תרופתיים, דרכי מתן תרופות, סימון תרופות, טוקסיקולוגיה, מניעת בעיות התנהגות וטיפול בבעיות התנהגות, אתיקה מקצועית ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס סיעוד וטרינרי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות בתחום מזכות את בוגריהם בתעודה המוכרת על ידי מרכזים ובתי חולים וטרינרים שונים.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס סיעוד רפואי וטרינרי יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום: בבתי חולים וטרינרים ומרפאות וטרינריות, בגני חיות ופינות חי, בעזרה לווטרינרים עצמאיים וכיו"ב.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרים המעוניינים להמשיך להתמקצע ולהתפתח בתחום (או בתחומים קרובים) יכולים לפנות ללימודי תואר בווטרינריה, לימודי רפואה משלימה לבעלי חיים, לימודי טיפול בסיוע בעלי חיים וקורסים "חייתיים" נוספים.
איפה אפשר ללמוד קורס וטרינריה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס וטרינריה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?