קורס ג'לולוגיה

קורס ליצנות רפואית מתקדמת

קורס ג'לולוגיה
אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודת קודש, המשלבת בין עולמות הבריאות, הטיפול, האמנות וההומור, עבודה בה תעזרו בעיקר לילדים (אך גם למבוגרים וקשישים) להתמודד עם הרגעים הקשים בחייהם – רגעים של צרה ומצוקה, עת האשפוז בבתי חולים ומוסדות דומים, להפיח בהם כוח ותיקווה שיכולים לתרום רבות להחלמתם, או, למצער, להקלת שהותם באשפוז – לימודי ג'לולוגיה יתאימו לכם עד מאד.

קורס ג'לולוגיה הינו, למעשה, קורס המשך לליצנים רפואיים. הקורס שם דגש על שפת האומנות כדרך ליצירת קשר עם מגוון אוכלוסיות הזקוקות לליווי ותמיכה. הג'לולוג עובד באמצעות שילוב של אומנויות, בהן תיאטרון, תנועה, אמנות פלסטית, מוזיקה, בובנאות, ליצנות, שירה וסיפור, ואין הוא מתבסס על הומור בלבד. בואו לקרוא עוד על קורס ג'לולוגיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ג'לולוגיה מיועדים לכל המעוניינים לרכוש מקצוע ייחודי ומרגש, בו הם יעזרו להעלות חיוך על פניהם של ילדים (ומבוגרים) ברגעים הקשים של חייהם. כן מתאימים הלימודים גם למעוניינים בהעשרה אישית בתחום מרתק זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לליצנים רפואיים, המעוניינים להתפתח מקצועית.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ג'לולוגיה כוללים, בדרך כלל, דרישה למעבר של ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כמו כן, בעוד חלק מהקורסים בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי קורס ליצנות רפואית (או בוגרי תחומים אחרים מהעולם הטיפולי), קורסים אחרים פתוחים גם בפני כל רקע או ניסיון מעשי בתחום.
 

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ג'לולוגיה משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים והכשרתם ההתחלתית של הבוגרים: קורסים המיועדים לבוגרי קורס ליצנות רפואית הם קצרים יחסית, וכוללים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות, ואילו קורסים המיועדים לחסרי כל ידע וניסיון בתחום הם, כמובן, ארוכים יותר, וכוללים בין 80 ל-130 שעות לימוד אקדמיות.

במטרה להקל גם על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים מרתקים אלו, מציעות חלק מהמכללות בתחום אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שכל אחד ואחת יכולים להשתלב בלימודים בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס ג'לולוגיה דואגים להקנות לבוגריהם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותאורטיים מרתקים, לצד התנסות מעשית מודרכת (סטאז'), הכולל עבודה במחלקות בבתי חולים ומוסדות רלוונטיים נוספים (בחלק מהמכללות בתחום).

לימודי ג'לולוגיה כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: תיאורית מודל האדם (אלפרד אדלר), תיאורית ריבוי אינטליגנציות (הווארד גארדנר), מליצן רפואי לג'לולוג, דמות הג'לולוג - זהות מקצועית, בניית סדנאות נושאיות באמצעות שילוב אמנויות והומור, זיהוי צרכי קהל היעד ובניית פרוייקטים מיוחדים, דרכי שימוש באמצעי אמנויות שונים כגון: סיפור ושירה ככלי עבודה, אמנות פלסטית, תיאטרון ככלי ביטוי, תנועה, מוסיקה ובובנאות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.
 

תעודה

בוגרי קורס ג'לולוגיה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות מעניקות לבוגריהם תעודה המוכרת על ידי עמותות וארגונים רלוונטיים – כעמותת "צחוק בריא" לקידום הג'לולוגיה בישראל, לדוגמא.

אפשרויות תעסוקה

הכשרתו המקצועית של הג'לולוג הינה עמוקה ומקיפה במיוחד, ובשל כך ישנם מוסדות רפואיים בישראל המעסיקים אך ורק ליצנים רפואיים שהם גם ג'לולוגים.

בעקבות כך מספר מקומות העבודה הפוטנציאליים עבור הג'לולוגים הינו רב וכולל בתי חולים - עבודה עם ילדים, מתבגרים, גיל הביניים וקשישים, מחלקות אשפוז ומרפאות יום, מוסדות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים - אוכלוסייה מאותגרת שכלית, אוכלוסייה הסובלת מנכויות פיזיות ורגשיות, בתי אבות, דיור מוגן, מקלט לנשים מוכות וילדיהן וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד קורס ג'לולוגיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ג'לולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?