קורס פאראמדיקים

ללמוד להציל חיים

קורס פאראמדיקים
אם אתם מעוניינים לרכוש מקצוע מאתגר וחשוב במיוחד, בו תעזרו, מידי יום ביומו, להציל את חייהם של חולים ופצועים – הלימודים בקורס פרמדיקים מיועדים עבורכם. הפרמדיק הוא איש מקצוע בכיר יחסית בעולם רפואת החירום (הכשרתו וסמכויותיו גבוהות משל מגיש העזרה הראשונה והחובש) והוא, לעיתים קרובות (בהיעדר רופא), האחראי הבכיר בטיפול במצבי חירום רפואיים מחוץ לכותלי בית החולים – ואיש הצוות הבכיר באמבולנס טיפול נמרץ.

אז אם גם אתם רוצים ליהנות מהסמכה יוקרתית זו, שתכשיר אתכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים לטיפול במצבי חירום רפואיים והצלת חייהם של פצועים וחולים  – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא פרטים נוספים על לימודי פרמדיקים, המוצעים לכם על ידי מגוון מכללות ברחבי הארץ.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס פרמדיקים מיועדים לזכות בהסמכה חשובה זו – המהווה דרגה גבוהה בתחום רפואת החירום (מעל להסמכת החובשים ומגישי העזרה הראשונה). הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהשתלבות בעבודה בתחום (במד"א, לדוגמא) והן למעוניינים בהעשרה אישית בלבד – או למעוניינים לעסוק בפעילות התנדבותית.
הלימודים מתאימים במיוחד לאחים ואחיות המעוניינים להתמחות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי פרמדיקים, אולי תגלו עניין גם בקורס עזרה ראשונה, קורס חובשים או לימודי תואר ראשון ברפואת חירום או תואר ראשון בסיעוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס פרמדיקים כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תעודת בגרות מלאה, מעבר של ראיון אישי, ידע בסיסי בפיסיקה, כימיה ומתמטיקה, שליטה טובה בעברית ואנגלית, וידע וניסיון בפרא-רפואה, סיעוד או הגשת עזרה ראשונה.

מועמדים אשר הינם חסרי רקע בתחום יכולים להשתלב בלימודי מכינה ולהתנדב במד"א, על מנת שיוכלו, לאחר מכן, להתקבל ללימודים בקורס.

משך לימודים

קורס פראמדיקים הוא קורס מקיף ומעמיק במיוחד, המכשיר את בוגריו לעבודה חשובה ורבת אחריות, ועל כן אין הלימודים בו קצרים כלל וכלל, ונמשכים, בדרך כלל, בין שנה ושלושה חודשים לשנתיים (בהתאם למתכונת הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש), כאשר חלקו הראשון של הקורס מוקדש ללימודים עיוניים ותיאורטיים, וחלקו השני – להתנסות מעשית.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מצילי חיים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס פרמדיק היא עשירה ומרתקת. התלמידים נהנים מרכישת ידע עיוני ותיאורטי מעמיק ומקיף בתחום, כמו גם משלל תרגולים (חבישות, עירויים, החייאה וכו') והתנסויות מעשיות – לרבות יציאה לשטח בניידת טיפול נמרץ ובמחלקות שונות בבתי חולים (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום).
 
לעיתים קרובות כוללים לימודי פרמדיקים את הנושאים והתכנים הבאים: מצבי חירום בחולים ופצועים, מערכות EMS ו EMT, אנטומיה ופיזיולוגיה, מצבי חירום נשימתיים, מצבי חירום נוירולוגיים, מצבי חירום כלליים, פרמקולוגיה, החייאה מתקדמת, קרדיולוגיה, גניקולוגיה ומיילדות, רפואת ילדים, הרעלות, מחלות נגיפיות, התמודדות עם מצבי לחץ, אירועים רבי נפגעים, הציוד בניידת הנט"ן, עבודה עם אוכלוסיות שונות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, שיכשירו אתכם במיטב הידע והכלים בתחום.
 

תעודה

בוגרי קורס פרמדיקים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת פרמדיקים מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ומד"א.

חשוב לברר טרם ההרשמה האם המכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת על ידי מד"א ומורשה להעניק הסמכות באישורו, שכן ללא הכרה זו תתקשו להשתלב בעבודות בתחום. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה הינן איכותיות ובעלות מוניטין רב, ומוכרות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס פאראמדיקים וקבלת ההסמכה יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במגן דוד אדום ובחברות פרטיות העוסקות ברפואת חירום (שח"ל, נטלי וכו').
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פאראמדיקים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?