לימודי אחות מוסמכת

הכשרת אחים ואחיות מוסמכים

לימודי אחות מוסמכת
אם אתם מעוניינים להשתלב במקצוע חשוב מאין כמוהו – מקצוע שהוא, למעשה, שליחות חברתית מן המעלה הראשונה, ייתכן כי לימודי הכשרת אחים ואחיות מוסמכים מיועדים עבורכם. לימודים איכותיים אלו, יפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה מרתקות ומאתגרות (שכן הביקוש לאחים ואחיות הוא רב) כך שתוכלו מיד בסיום הקורס וקבלת רישיון העסוק להשתלב בעבודה חשובה בתחומי הרפואה והבריאות.

לימודי התעודה להכשרת אחים ואחיות הם רק אחד מן המסלולים למעוניינים לזכות בהסמכה זו, וכדאי שתכירו גם את לימודי התואר הראשון בסיעוד אם אתם מתעניינים בתחום. כמובן כי גם אם תבחרו במסלול לימודי התעודה – תוכלו, בשלב מאוחר יותר, להשלים תואר ראשון בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי אחיות ואחים מוסמכים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס אחיות מוסמכות ואחים מוסמכים מיועדים, כמובן, לכל מי שמעוניין להשתלב במקצוע מבוקש, מאתגר ורב אחריות זה, בו תיהנו מעזרה ותרומה מהותית לבריאותם של רבים.

אם אתם מתעניינים בלימודי אחיות מוסמכות אולי תגלו עניין גם במסלולי הלימוד הנוספים שיזכו אתכם בהכשרה יוקרתית זו – לימודי תואר ראשון בסיעוד, לימודי השלמת תואר ראשון בסיעוד לאחים ואחיות מעשיים או לימודי הסבת אקדמאים לסיעוד.

כמו כן, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי הטיפול, הבריאות והפרא רפואה – קורס דולות, קורס מדריכות הנקה, קורס סיעוד וטרינרי ומגוון קורסים מעולם הרפואה המשלימה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס אחים ואחיות מוסמכים כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: השלמת 12 שנות לימוד לפחות וזכאות לתעודת בגרות מלאה, ציון 500 לפחות בבחינה הפסיכומטרית (או במבחן SAT או מבחן סכם, או ציון 210 לפחות במבחן מסו"ק), ומעבר מוצלח של ריאיון אישי הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.
 

משך לימודים

לימודי הכשרת אחים ואחיות הם לימודים מעמיקים ומקיפים למדי, המכשירים את בוגריהם למקצוע רב אחריות – ועל כן לימודי התחום אינם קצרים כלל וכלל, ולרב הם נמשכים בין שנתיים לארבע שנים וכוללים כ-2600 שעות לימוד אקדמיות לערך.

מתכונת הלימודים בקורס אחיות היא אינטנסיבית למדי – ובדרך כלל הקורסים בתחום כוללים כארבעה – חמישה ימי לימוד מלאים בשבוע.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס הכשרת אחים ואחיות דואגת להכשיר אצת בוגריה בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לאח המקצועי והאיכותי, ואף דואגים להכינם למעבר מוצלח של בחינות הרישוי הממשלתיות, ועל כן הקורסים בתחום דואגים לשלב בין לימודים תיאורטיים ועיוניים מקיפים ומעמיקים לבין שלל התנסויות מעשיות – לרבות סטאז' (התמחות מעשית) במחלקות שונות בבתי חולים.

לימודי אחיות כוללים, לעיתים קרובות, את התכנים הבאים: עקרונות הסיעוד, מיומנויות בסיסיות בסיעוד (כמו מיומנויות פסיכו-מוטוריות), יסודות בריאות וחולי (יסודות במדע הרפואה כמו פתולוגיה, פרמקולוגיה ועוד),אבטחת איכות וניהול סיכונים, חוק ואתיקה, ולימודים שנשענים על התנסות מעשית כמו רפואה דחופה, סיעוד מבוגרים וזקנים, סיעוד ילדים ומתבגרים, סיעוד נשים, סיעוד בבריאות הציבור והקהילה, סיעוד בבריאות הנפש ופסיכיאטריה משוב והערכה ועוד.

תעודה

בוגרי קורס אחות מוסמכת ואח מוסמך, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימוד, לרבות מעבר המבחנים הממשלתיים, יהיו זכאים לתעודת אח מוסמך/ אחות מוסמכת – R.N, מטעם מוסד הלימודים ומשרד הבריאות.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום לימודי אחות מוסמכת וקבלת רישיון העיסוק בתחום ממשרד הבריאות, יוכלו הבוגרים והבוגרות להשתלב בשלל העבודות בתחום: בבתי חולים, בקופות חולים, במרפאות פרטיות, בתי אבות וכיו"ב.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרי ובוגרות הלימודים אשר ירצו להמשיך להתפתח והתמקצע בתחום יוכלו לפנות ללימודי השלמת תואר ראשון בסיעוד, לימודי הכשרת אחיות מיילדות ומגוון קורסי התמחות נוספים בעולם הסיעוד.
איפה אפשר ללמוד לימודי אחות מוסמכת?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי אחות מוסמכת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?