קורס אופטיקה

לימודים שנראיים מצויין

קורס אופטיקה
אם אתם מעוניינים ליהנות מקורס הכשרה מקצועית איכותי, אשר תוך שנה- שנתיים יכשיר אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בעבודה מבוקשת – הלימודים בקורס אופטיקה מיועדים עבורכם. כיוון שיותר ויותר אנשים נזקקים למשקפיים, וגיל תחילת הפרעות הראיה הולך ויורד – אופטיקאים מוסמכים נהנים מהשתלבות קלה יחסית בשוק העבודה, והצפי הוא כי ביקוש זה רק ילך ויגבר בשנים הקרובות.

תפקידו של האופטיקאי הוא להתאים ללקוחותיו משקפיים, על פי המרשם מרופא העיניים והאופטומטריסט, והוא עוסק גם בתיקוני משקפיים ואף בשיווק, מכירה וייעוץ ללקוחות הבוחרים משקפיים, ועל כן הוא נהנה מעבודה מגוונת למדי. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס אופטיקה.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת אופטיקאים מיועדים לכל מי שמעוניין לרכוש מקצוע מבוקש זה – ההולך וזוכה לביקוש גובר בשוק העבודה.

אם אתם מתעניינים בקורס אופטיקה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מעולם הבריאות או הפרא רפואה – כגון קורס אנטומיה ופיזיולוגיה או קורס בדיקות מעבדה, לדוגמא.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס אופטיקאים כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: השלמת 12 שנות לימוד (חלק מהמכללות אף דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה), מעבר של ראיון אישי והצלחה בבחינות הכניסה (המתמקדות, בד"כ, בפיזיקה, מתמטיקה ואנגלית).

כן נדרשים המועמדים להיות בעלי יכולת לעבודת ידיים עדינה ומדויקת.

משך לימודים

הלימודים בקורס אופטיקאים הם מקיפים ומעמיקים – ועל כן אין הם קצרים כלל: ברוב המכללות ומוסדות הלימוד בתחום כוללים הלימודים בין 900 ל-1000 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין שנה לשנתיים, בהתאם לתכנית הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

לימודי אופטיקה בסיסיים (להסמכה כאופטיקאי סוג 1) הם, כמובן, קצרים יותר, ונמשכים בין חצי שנה לשנה.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עסוקים (עובדים, סטודנטים וכו') יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס אופטיקאות דואגים לצייד את בוגריהם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, וזאת על ידי שילוב מרתק בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות במעבדות חדישות.

לעיתים קרובות כוללים לימודי אופטיקה את הנושאים והתכנים הבאים: תורת האור, אופטיקת הראייה ,מדידות אנטומיות, עדשות, תורת החומרים והנדסת אנוש, כלים ומכשירי עבודה, אנטומיה, פסיכולוגיה של הראייה, שיווק, בטיחות בעבודה ,אתיקה מקצועית, הכנה והרכבת עדשות על-פי מרשם נתון, התאמת משקפיים ללקוח, קביעת מדידות אנטומיות, קביעת מדידות גאומטריות, סיורים מקצועיים במפעלים, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים ותרגולים, הדואגים להכשרתם האיכותית של הבוגרים.
 

תעודה

בוגרי קורס אופטיקה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (לרבות מעבר מוצלח של מבחני התמ"ת) יהיו זכאים לתעודת סיווג מקצועי "אופטיקאי סוג 2" (המאפשרת לעסוק בצורה עצמאית בתחום ולפתוח עסק עצמאי) מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ומשרד התמ"ת.

בוגרי קורסים בסיסיים בתחום יהיו זכאים רק לתעודת "אופטיקאי סוג 1", המאפשרת לעסוק בתחום רק בליווי ופיקוח של אופטיקאי בכיר.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס אופטיקאים יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום – בכל חנויות המשקפיים והאופטיקה ברחבי הארץ, במעבדות אופטיקה, במרפאות וכו'. כן יוכלו הבוגרים לצאת לדרך עצמאית – ולפתוח חנות פרטית.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד אף מסייעים לבוגריהם להשתלב בעבודה בתחום – כך שקליטתם בשוק העבודה צפויה להיות מהירה, קלה וחלקה במיוחד.
איפה אפשר ללמוד קורס אופטיקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אופטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?