לימודי הסמכה אחות מיילדת

הכשרה למקצוע חשוב ומספק

לימודי הסמכה אחות מיילדת
אם אתן אחיות מוסמכות וכבר הספקתן לצבור מעט ניסיון בעבודה בתחום, וברצונכן להתמחות בתחומי ההיריון והלידה ולזכות בהסמכה היוקרתית והמבוקשת של אחות מיילדת – הסמכה אשר תפתח בפניכן שלל אפשרויות תעסוקה חדשות: הלימודים בקורס מיילדות מיועדים עבורכן. לימודים איכותיים אלו, יקנו לכן את מיטב הידע והכלים בתחום, וידאגו כי תכירו לעומק את כל נפלאות (וסיבוכי) ההיריון והלידה.

אחות מיילדת היא אשת מקצוע מבוקשת במיוחד, אשר אין לבלבלה עם הדולה (תומכת לידה) אשר אינה בעלת ידע רפואי רב ומקיף כאחות המיילדת. בעוד הכשרתה של המיילדת היא ארוכה (שכן טרם ההתמחות במיילדות היא נדרשת לתואר ראשון בסיעוד) ומוכרת על ידי משרד הבריאות, מקצוע הדולה הוא פרוץ יחסית ולא נתון לפיקוח ממשלתי. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי מיילדות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס אחות מיילדת מיועדים לאחיות מוסמכות, המעוניינות להתפתח מקצועית ולהתמקצע בתחומי ההיריון והלידה.

אם אתן מתעניינות בלימודי מיילדות, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי ההיריון והלידה – קורס דולות, קורס דולות פוסט פארטום, קורס מדריכות הכנה ללידה, קורס יועצות הנקה וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הסמכת אחיות מיילדות כוללים, בדרך כלל, את התנאים הבאים: הסמכה כאחות בעלת תואר אקדמי וניסיון של שנה לפחות בעבודה בתחום. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד אף עורכים ראיונות קבלה ומבחנים שונים, על מנת לסנן ולבחור את המועמדות המתאימות ביותר ללימודים.

משך לימודים

הלימודים בקורס מיילדות הם מקיפים ומעמיקים למדי, ועל כן אין הם קצרים כלל וכלל, ונמשכים, בדרך כלל, בין תשעה חודשים לשנה וחצי – בהתאם למתכונת הלימודים (מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש) וחלקה של ההתנסות המעשית בקורס (בחלק מהקורסים ההתנסות משולבת בקורס עצמו, ובחלקם – מרבית ההתנסות מבוצעת לאחר סיום הלימודים התיאורטיים).

אם אתם מעוניינות להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חוששות כי סדר יומכם העמוס יעמוד בדרככן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות ומוסדות לימוד רבים בתחום מציעים אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם נשים עובדות (ונשים עסוקות אחרות) יכולות להשתלב בלימודים בקלות, בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים להן ביותר.

נושאי לימודים

תכנים הלימודים בקורס הסמכת אחות מיילדת היא מקיפה ומעמיקה, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, לרבות סטאז' במחלקות יולדות בבתי חולים, בליווי ופיקוח של רופאים ומיילדות מוסמכות (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום).

לעיתים קרובות כוללים לימודי מיילדות את התכנים הבאים: בריאות האישה, מצבי חירום באישה ובעובר, אנטומיה ופיזיולוגיה של ההיריון והלידה, מעקב היריון, בדיקות היריון, תמיכה ביולדת ובמשפחתה, פתולוגיות בהיריון ובלידה, ההיבט הרגשי בהיריון ולידה, הכנה ללידה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, שידאגו להכשיר את התלמידות במיטב הידע והכלים בתחום, ולדאוג כי הן יגיעו למבחני ההסמכה הממשלתיים מוכנות ומזומנות.
 

תעודה

בוגרות קורס מיילדות, העומדות בהצלחה בכל דרישות הלימודים (לרבות מעבר המבחנים הממשלתיים העיוניים והמעשיים) יהיו זכאיות לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהן. לאחר השלמת חובת ההתנסות המעשית (סטאז') יהיו זכאיות הבוגרות לרישיון מיילדת.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים וההתמחות המעשית, וקבלת רישיון המיילדת, יוכלו הבוגרות להשתלב בעבודות בתחום – בבתי חולים, ביחידות להיריון לסיכון, במרכזי היריון ולידה בקהילה (טיפת חלב, לדוגמא), לעבוד כמיילדות פרטיות וכו'.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרות קורס אחות מיילדת, אשר ירצו להמשיך ולהתפתח בתחום ולרכוש כלים נוספים שיעשירו את ארגז הכלים המקצועי שלהן ויפתחו להן שלל אפשרויות תעסוקה חדשות, יכולות לפנות ללימודים בקורס דולות, קורס יועצות הנקה, קורס יועצות שינה, קורס עיסוי נשים הרות, קורס מדריכות הכנה ללידה וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד לימודי הסמכה אחות מיילדת?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי הסמכה אחות מיילדת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?