קורס מדריכות הנקה

לימודים שיעניקו לכן ייעוד

קורס מדריכות הנקה
אם אתן רוצות להשתלב בתחום תעסוקה מרתק ומלא סיפוק, בו תעזרו, תלוו ותדריכו אימהות צעירות, ותסייעו להן רבות ליצור את הקשר האינטימי הראשוני אל הרך הנולד – הלימודים בקורס מדריכות הנקה יכולים להתאים לכן עד מאד. לימודים אלו יכשירו אתכן בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים ליועצת ההנקה (או מדריכת ההנקה) המקצועית – וכיוון שההנקה חוזרת (ובגדול) בשנים האחרונות – הביקוש לנשות המקצוע בתחום הוא רב.

ההנקה, כידוע, היא בעלת יתרונות בריאותיים ורגשיים רבים – לאם ולתינוק כאחד, ומעבר ליצירת וחיזוק הקשר, היא תורמת גם להתפתחותו של הפעוט (הרגשית והפיזית). אז אם גם אתם רוצות לרכוש מקצוע מבוקש בתחומי ההיריון, הלידה וההורות, או אם אתם כבר עוסקות בתחום ומעוניינות להתפתח בו – לימודים אלו מיועדים עבורכן. בואו לקרוא עוד על קורס יועצות הנקה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס יועצות הנקה מיועדים הן למעוניינות בהכשרה מעמיקה שתעזור להם להשתלב בעבודות בתחום (או להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהן), והן לאימהות צעירות המעוניינות בהעשרה אישית בתחום לצרכיהן הפרטיים.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקות בתחומי ההיריון, הלידה והתפתחות התינוקות – דולות, אחיות, מדריכות ליווי התפתחותי, יועצות שינה וכיו"ב, כמו גם למטפלים ברפואה משלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להגיש ללקוחותיהם את הטיפול הטוב ביותר – ואף למשוך קהלי יעד חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת הנקה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי ההורות והילדים – קורס הכנה ללידה, קורס ליווי התפתחותי, קורס מדריכות תנועה לגיל הרך וכיו"ב.

תנאי קבלה

הקבלה לקורס יועצות הנקה מותנית, בדרך כלל, במעבר של ראיון קבלה.

חלק מהמכללות אף דורשות מהנרשמות להיות בעלות רקע וניסיון מעשי רלוונטי (אחיות, דולות וכו'), אולם מכללות רבות מקבלות אל שורותיהן גם חסרות כל רקע או ניסיון בתחומי ההיריון, ההורות והלידה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס יועצות ומדריכות הנקה משתנה בהתאם לעומק והיקף הקורס, ומידת ההכשרה וההסמכה שהוא מקנה לבוגרותיו. הקורסים הבסיסיים יחסית, המכשירים את הבוגרות כמדריכות הנקה, כוללים, בד"כ, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים המעמיקים יותר- להכשרת יועצות הנקה (יועצת הנקה היא דרגה גבוהה יותר ממדריכת הנקה), כוללים בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים ומרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות לכם בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודי ערב וימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים, לומדים או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.  
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס יועצות הנקה משלבת בין הקנייה של ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום, לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, כך שהכשרת הבוגרות הינה מן המעלה הראשונה.

לעיתים קרובות כוללים לימודי מדריכות הנקה את התכנים הבאים: אנטומיה של השד, פיזיולוגיה של ההנקה, ניהול הנקה נכון, הנקה בחדר הלידה, קשיים ובעיות בהנקה ופתרונם, גמילה מהנקה, תזונה לאחר לידה, הרכב חלב האם, שאיבה ואחסון חלב האם, תזונת האם המיניקה, התפתחות תינוקות וילדים, תיעוד רשומות רפואיות, אתיקה מקצועית, מציאות ומיתוסים על הנקה, הנקת פג ומצבים מיוחדים נוספים, הכנה להורות, זוגיות ומיניות בהיריון ולאחר הלידה, תחליפי חלב אם, פסיכולוגיה, פרמקולוגיה, צמחי מרפא ועוד.
 

תעודה

בוגרות קורס מדריכות הנקה, העומדות בהצלחה בכל דרישות הלימודים, תהיינה זכאיות לקבל תעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרות הלימודים אף יכולות להמשיך להתמקצע בתחום ולגשת למבחני ההסמכה של המועצה הבינלאומית ליועצות הנקה – IBCLE, ואם הן יעברו מבחן זה בהצלחה, הן יהיו זכאיות לתעודה הבינלאומית היוקרתית של יועצת הנקה מומחית מטעם המועצה.

אפשרויות תעסוקה

בוגרות קורס ייעוץ הנקה יוכלו להשתלב בעבודה בתחום כעצמאיות, או כשכירות בבתי חולים, קופות חולים, קליניקות פרטיות וציבוריות, מרכזים התפתחותיים, טיפת חלב ועוד, וליהנות מעבודה רבת סיפוק, בה הן יתמכו, ילוו וייעצו לנשים וזוגות צעירים בשלבי ההיריון ולאחר הלידה.
איפה אפשר ללמוד קורס מדריכות הנקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מדריכות הנקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?