קורס נגרות

שילוב של יצירתיות ופרקטיות

קורס נגרות
הנגרות והיצירה בעץ מלווה את האדם משחר ההיסטוריה, ובמשך מאות בשנים העץ שימש כאחד מחומרי הבנייה המרכזיים בשימוש האדם. סימן לחשיבותו של העץ, ולחשיבותם של הנגרים, ניתן לראות בעובדה כי דמויות מרכזיות רבות במיתולוגיות ובדתות של עמים רבים היו נגרים. עבודת הנגרות משמשת לא רק לבניית בתים ורהיטים שימושיים, אלא אף ליצירת פסלים, חפצי נוי ואמנות, ומגוון היצירות שאפשר לצור מעץ גולמי הוא כמעט אין סופי.

לימודי נגרות מציעים לכם הזדמנות פז להיכנס אל העולם המופלא של היצירה בעץ, עולם המשלב יצירתיות ופרקטיות. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו – הגעתם למקום הנכון. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות הקורסים בתחום הנגרות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס נגרות מקנה ידע תיאורטי ומעשי כיצד להפוך בול עץ גולמי ליצירת אומנות יפהפייה. מטרת קורס נגרות הינה לאפשר לכל אחד ואחד את ההזדמנות ליצור מהטבע, תוך שמירה על ההרמוניה של חומר הגלם.

קורסי נגרות כוללים הסברים על כלי העבודה בעץ וטכניקות עבודה שונות אשר ישרתו אותך במהלך תהליך העבודה, תוך ליווי צמוד של המדריך בקורס. לימודי הנגרות מאפשרים לכל אחד מאיתנו לרהט ולקשט את סביבתו בחומר טבעי המקנה הרגשת חמימות וביתיות.

קהל יעד

לימודי נגרות ויצירה בעץ מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי "ידיים טובות" וחוש טכני, המעוניינים להכיר מקרוב את עולמה המופלא של הנגרות – אומנות שהיא גם אמנות. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית מרתקת ויצירת עבודות נגרות כתחביב לביתם הפרטי ולחוג מקורביהם, והן למעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית ומעמיקה, שתקנה להם יכולת להשתלב בשלל העבודות בתחום מבוקש זה.

אם אתם מתעניינים בקורס נגרות, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בלימודי נפחות, לימודי פיסול, ולימודים בקורסים נוספים מתחומי האמנות והיצירה.

תנאי קבלה

הלימודים בקורס יצירה בעץ ונגרות דורשים מהמועמדים להיות בעלי יכולת טכנית גבוהה, "ידיים טובות" ויצירתיות. רוב רובם של הקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה – כל מי שמעוניין בלימודים מוזמן לבוא וללמוד. אולם, חלק מהקורסים בתחום עורכים מבחני קבלה מעשיים טרם הקבלה ללימודים, וחלקם אף עורכים ראיונות אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

הקורסים המתקדמים בנגרות מיועדים, כמובן, רק לבעלי רקע וניסיון מעשי בתחום, או לבוגרי קורסי הנגרות הבסיסיים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס נגרות משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים והיקפם, מטרתם (העשרה או הכשרה מקצועית) ורמת ההכשרה המוענקת לבוגרים.

לצד קורסי העשרה קצרצרים, הכוללים מפגשים ספורים ופותחים בפני המשתתפים צוהר אל עולמה המרתק של הנגרות ומכשירים אותם במיומנויות וכלים בסיסיים בלבד בתחום, קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים כשנת לימודים שלמה ומכשירים את בוגריהם במיטב הכלים, הידע והמיומנויות הדרושים לנגר המקצועי.

בין שני קצוות אלו מצויים קורסים מקיפים למדי, המקנים למשתתפים היכרות נרחבת עם התחום ומכשירים אותם בשלל כלים ומיומנויות בו, ונמשכים מספר חודשים – בדרך כלל בין חודשיים לשבעה חודשים. קורסים מתקדמים בנגרות – כגון קורס פיסול בעץ או קורס חריטה, נמשכים, בדרך כלל, בין חודש לשלושה חודשים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודי יצירה בעץ, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים המרתקים – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק ניכר מהמכללות מציעות לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים אף בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות ונוחות, בזמן המתאים להם ביותר, בלימודים יצירתיים ומעשירים אלו, וליהנות מחוויית לימודים ייחודית ומפתחת.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס נגרות ויצירה בעץ כוללים שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים לצד התנסות רבה בעבודת הנגרות ויצירת יצירות שונות בעץ (בהתאם לתכנית הלימודים בקורס).

לעיתים קרובות כוללים לימודי נגרות את התכנים הבאים: כלי העבודה של הנגר – הכלים הידניים והכלים החשמליים, כללי בטיחות וזהירות, שיטות עיבוד עץ, ניסור, שיוף והרכבה, חיתוך, פיסול, חריטה, תכנון רהיטים, יצירות ומבנים, צביעת עצים, יצירת חפצי נוי, כלים, רהיטים, בובות ופסלים, קריאה והבנה של תכניות עבודה (כולל תכניות אדריכליות), גימור, ועוד מגוון נרחב ועשיר של נושאי לימוד מרתקים, מלווים בתרגולים ויצירה של שלל כלים וחפצי נוי.

תעודה

בוגרי קורס נגרות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (לרבות הגשת פרויקט הסיום, במידה וקיים), יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו בוגרי הקורסים המקיפים והמקצועיים בתחום להשתלב בקלות בשלל העבודות שמציע עולם הנגרות, שכן קיים ביקוש גבוה לנגרים מקצועיים ואיכותיים, היודעים עבודתם נאמנה.

הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה כשכירים – במפעלים, בתעשייה, בחנויות רהיטים ובתי מלאכה ויצירה, או אף לפצוח בקריירה עצמאית בתחום, ליצור בסטודיו הפרטי ולמכור יצירותיהם (רהיטים, חפצי נוי או ככל העולה על רוחם) לבוטיקים, חנויות, ולאנשים פרטיים.

סיכום

לסיכום, אם התברכתם בחוש טכני מפותח, רצון ליצור, וחיבה לאחד החומרים המשמשים את האדם עוד מימי קדם – הלא הוא העץ – לימודי נגרות יכולים להתאים לכם עד מאד.

לימודים אלו, המלאים בחדוות היצירה, מציעים לכם הזדמנות פז להכיר מקרוב את כל סודות עולם הנגרות, ואף ידאגו להכשיר אתכם בשלל כלים ומיומנויות ליצירה של רהיטים וחפצי נוי שונים.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס נגרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?