קורס קופירייטינג

לימודים מלאי יצירתיות

קורס קופירייטינג
קופירייטינג, או בעברית תקנית – רעיונאות, היא כתיבה שיווקית ופרסומית. כמעט כל פרסומת שאתם רואים בטלוויזיה, סיסמת מכירות הקופצת לכם באתרי האינטרנט וג'ינגל קליט אותו אתם שומעים ברדיו הוא פרי יצירת מוחו הקודח של קופירייטר. עבודה זו דורשת מהעוסקים בה יכולת יצירתית גבוהה, הבנה מעמיקה של עולמות התקשורת המשתנים תדיר, נטייה שיווקית ופרסומית חזקה, יכולת להתאים מסרים שונים לקהלי יעד משתנים, וכמובן – מוטיבציה להצליח ונפש סקרנית.

קופירייטרים טובים יכולים להתקדם במהירות בסולם הדרגות המקצועי, וככלל הם נהנים מעבודה רבת אתגר, המאפשרת להם לרתום את כוחות היצירה שלהם לצורך פרנסה נאה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אתם במקום הנכון! בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס קופירייטינג.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם תמיד אמרו לכם שאתם בעלי כשרון כתיבה משובח (או אם לא אמרו זאת, אך אתם חושבים כך על עצמכם), אם עולמות התקשורת מושכים את לבבכם, ואם אתם מאמינים כי כתיבתכם יכולה להשפיע על רבבות אנשים ולעצב את התנהגותם – לימודי קופירייטינג מיועדים עבורכם!

אמנם כתיבתכם לא תשנה, ככל הנראה, את הדרך שבה אנשים חושבים על העולם, אבל היא בחלט יכולה לגרום לאנשים לקנות את מה שאתם מנסים למכור להם או להצביע למפלגה לה כתבתם את הזמריר (ג'ינגל) והכי חשוב – בניגוד למרבית הסופרים הנאנקים תחת משא הקיום היומיומי, תוכלו אתם להתפרנס בכבוד מיצירתכם הכתובה, ואף להתקדם בסולם הדרגות המקצועי, ולהגיע במהירות יחסית לתפקידים בכירים של ניהול קמפיין פרסומי.

הקופירייטר אמנם אינו יכול לכתוב מהרהורי רוחו וככל העולה על ליבו, אולם עבודתו מאתגרת ורבת פנים היא, שכן מעבר ליצירתיות האמורה לנבוע מעבודתם, עליהם גם לדעת להתאים את יצירתם לקהלי יעד משתנים ולמדיה בה יצירתם אמורה להתפרסם.

כיוון שהביקוש לקופירייטרים מקצועיים ואיכותיים נמצא בעלייה מתמדת, מציעות מספר מכללות מובילות קורסים להכשרת קופירייטרים, המקנים לבוגריהם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בקורס קופירייטינג – לימודים מלאי יצירתיות.

קהל יעד

הלימודים בקורס קופירייטינג מיועדים עבור אנשים יצירתיים, בעלי יכולת הבעה גבוהה ומלאי רעיונות כרימון, הנמשכים לעולם התקשורת, ומעוניינים להשתלב בעבודה בתחום דינאמי, סוער ומרתק זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי התקשורת השונים (ולבוגרי תואר ראשון בתקשורת), לעוסקים בפרסום ושיווק, למעצבים גרפיים, ולעוסקים בכתיבה יוצרת.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודי קופירייטינג להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (תואר ראשון מהווה, כמובן, יתרון). כן נערכים, לעיתים קרובות, מבחנים ייעודיים (קופי טסט), כמו גם ראיונות קבלה, אשר נועדו לבדוק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

קורסים מתקדמים בתחום מיועדים לקופירייטרים בעלי ניסיון (או, לכל הפחות, בוגרי הקורס הבסיסי) המעוניינים לקבל כלים מתקדמים לעבודתם.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס קופירייטינג משתנה בהתאם לעומקו של הקורס וההכשרה אותה הוא מעניק לתלמידיו: לצד קורסים קצרים וממוקדים, המקנים לתלמידיהם את בסיסי התחום ועיקריו, ונמשכים כ-50 שעות לימוד אקדמיות לערך, קיימים גם קורסים ממצים ומקיפים במיוחד הכוללים לימודים של שנה ואף שנתיים. בטווח נמצאים קורסים מעמיקים ומקיפים למדיי, הנמשכים מספר חודשים.

כמו כן, ניתן ללמוד את קורס קופירייטינג כחלק מלימודי עיצוב גרפי (בחלק מהמכללות).

אם אתם מתעניינים בלימודי קופירייטינג ומעוניינים להירשם לקורס, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים המרתקים – יש לנו חדשות טובות בשבילכם: חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב (כמו גם קורסי בוקר "רגילים"), כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות בלימודים אלו, בשעות והמועדים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימוד

לימודי קופירייטינג כוללים אין ספור נושאי לימוד מרתקים, כמו גם תרגולים שוטפים והתנסויות מעשיות בעבודת הקופירייטינג. לעיתים אף נהנים התלמידים מהשתתפות בפרויקט גמר, המונחה על ידי טובי המרצים, והמאפשר להם לטעום, כבר במהלך לימודיהם, מהעבודה המעשית הצפויה להם בהמשך דרכם בתחום.

בד"כ כוללים הלימודים בקורס קופירייטרים את הנושאים הבאים: היכרות בסיסית עם עולם הפרסום ומקומו של הקופירייטינג בעולם זה, איך בונים מסר שעובד, שילוט חוצות, פרסום ברדיו, פרסום בעיתונות, דיוור ישיר, פיתוח החשיבה היצירתית, פרסום בטלוויזיה, פרסום ברשתות חברתיות ובשאר חלקי העולם המקוון, אמנות הפרזנטציה, יחסי ציבור, קידום מכירות, תסריטאות, התאמת המסר השיווקי לקהל היעד, בריף, בהיית אסטרטגיה פרסומית, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, מלווים בהדגמות ובתרגולים שוטפים.

תעודה

בוגרי לימודי הכשרת קופירייטרים, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישותיו של הקורס, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה
בוגרי קורס קופירייטינג יכולים להשתלב בעבודה כעצמאיים או כשכירים בשלל אמצעי התקשורת, במשרדי פרסום, יחסי ציבור וקידום מכירות, וליהנות מעבודה רווחית, מרתקת, דינאמית ומאתגרת, עם יכולת השתכרות גבוהה ושלל אפשרויות לקידום.

סיכום

לסיכום, אם ניחנתם בכישרון כתיבה וביצירתיות, ואתם מעוניינים לרתום כישרונות אלו לצורך השתלבות בעבודה מרתקת, יוקרתית ודינאמית – לימודי קופירייטינג יכולים להתאים לכם עד מאד!

לימודים אלו יטפחו את חשיבתכם היצירתית ויעזרו לכם להשתלב בעבודה מעניינת במיוחד בעולם התקשורת. אז בואו להשתלב בלימודים המשלבים יצירתיות עם יכולת פרנסה נאה – בואו ללמוד בקורס קופירייטינג.
איפה אפשר ללמוד קורס קופירייטינג?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קופירייטינג
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?