קורס הדברה

להציל אנשים מאימת המזיקים

קורס הדברה
אם אתם מחפשים עבודה מבוקשת ורווחית בה תיהנו מיכולת לעזור לאנשים פרטיים, לעסקים ולמוסדות ציבור, ולהציל אותם מאימתם של מזיקים שונים – חרקים, מכרסמים וכו' – קורס מדבירים יכול להתאים לכם עד מאד. קורס הכשרה מקצועית זה, הנמשך חודשים ספורים בלבד, יקנה לכם את כל הכלים, המיומנויות והידע הדרושים למדביר מקצועי ואיכותי – כך שתוכלו לעבור בהצלחה את המבחנים הממשלתיים – ולהוציא רישיון עיסוק מבוקש זה.

כיוון שעבודת המדביר עלולה להיות מסוכנת למדי – לגרום למחלות ואף למוות, חשוב מאד להקפיד על הכשרה איכותית, ועל כן כל המעוניינים להשתלב בעבודה זו מחויבים לעבור קורס מקיף, אשר יכין אותם לבחינות הוצאת רישיון העיסוק. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי מדבירים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הדברת מזיקים מיועדים למי שמעוניינים לקבל הכשרה מקצועית איכותית – שתפתח להם אפשרות תעסוקה בתחום חשוב זה. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשי אחזקה ותחזוקה, לעובדי תברואה וכיו"ב.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת מדבירים, אולי תגלו עניין גם בקורס לכידת נחשים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הדברה כפופים לדרישות המשרד לאיכות הסביבה, המנפיק את רישיון העיסוק בתחום. על כן מחויבים המועמדים לענות על התנאים הבאים: גיל 18 ומעלה, עבר פלילי נקי (נדרשת הצגת תעודת יושר מהמשטרה), וסיום 12 שנות לימוד.

חלק מהמכללות בתחום מציבות דרישות נוספות: תעודת בגרות מלאה ומעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, חלק מהקורסים בתחום מיועדים רק לבעלי ניסיון (או לכל הפחות – היכרות) עם תחומי ההדברה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת מדבירים משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים – ובהתאם לרמת ההכשרה ההתחלתית של התלמידים (חסרי כל ניסיון מעשי בתחום או עובדים בעלי ניסיון – כעוזרי מדבירים, לדוגמא).

הקורסים הקצרים ביותר בתחום נמשכים כחודש-חודשיים (ומיועדים כמובן, להכשרתם של מי שכבר נושאים היכרות עם התחום), ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים, המקנים הכשרה מקצועית איכותית מאלף ועד ת' – נמשכים כתשעה חודשים לערך.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: רבות מהמכללות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודי ערב ושישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס מדבירים מכשירים את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדביר המקצועי והאיכותי, ועל כן נהנים התלמידים הן מהקנייה של ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, והן משלל תרגולים והתנסויות מעשיות בעבודה בתחום.

לעיתים קרובות כוללים לימודי הגברה את התכנים הבאים: הכרת חומרי ההדברה והרעלים השונים, שיטות הדברה שונות – לרבות שיטות הדברה משולבות, חוקים ותקנות רישוי של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, בטיחות בעבודה, עזרה ראשונה, מחלות המועברות על ידי מכרסמים וחרקים, היכרות ושימוש באמצעי מגן, הדברת עשבים, אמצעי ניטור ובקרה, סוגי חרקים, סוגי מכרסמים, חומרים כימיים וחומרים ביולוגיים, הנזקים שגורמים החרקים והמכרסמים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס הדברה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרי הקורס, אשר עומדים בדרישות משרדי הבריאות והגנת הסביבה, ועומדים בהצלחה במבחנים מטעמם, יהיו זכאים לרישיון "מדביר מוסמך".   

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם לזכות בהכשרה איכותית למקצוע מבוקש – בו תוכלו "להציל" אנשים רבים מאימת המזיקים ולדאוג לניקיון והתברואה במפעלים, בתי חולים, רחובות הערים – ולמעשה, כמעט בכל מקום – הלימודים בקורס הדברה מיועדים עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס הדברה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הדברה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?