קורס משפט ואיכות הסביבה

לימודים איכותיים במיוחד

קורס משפט ואיכות הסביבה
תחום איכות הסביבה זוכה בשנים האחרונות להתעניינות רבה, וחשיבותו להמשך חיינו על כוכב לכת זה הולכת ומתחדדת. ההבנה כי נזקים סביבתיים וניצול מופרז של משאבים הינם בעלי פוטנציאל נזק כלל עולמי, לטווח הארוך והקצר כאחד, הובילה ממשלות ברחבי העולם להתייחס לנושא, ולחוקק חוקים ותקנות אשר נועדו למנוע (או לפחות לצמצם) את הנזקים שגורמים האדם ותעשיותיו לכדור הארץ ואיכות החיים בו.

ההיכרות עם דיני איכות הסביבה הינה חיונית הן לעובדי התעשיות והמפעלים, הן לאנשי איכות הסביבה והן לקובעי המדיניות, ועל כן מציעות מספר מכללות קורסים ממוקדים בתחום, במטרה לאפשר למעוניינים בכך להכיר נושא זה לעומקו. בוראו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס משפט ואיכות הסביבה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אין עוררין על כך שנושא איכות הסביבה הינו נושא חשוב ביותר וכראייה לכך נחקקו בשנים האחרונות אין ספור תקנות ודינים הקשורים לנושא שמירת איכות הסביבה, בעיקר במטרה להגביל את הנזקים הנגרמים  ממפעלים וגופים גדולים.

מרבית הגופים אכן משתדלים לשמור על הנאמר בחוק, על מנת להימנע מתביעה אזרחית או פלילית, אשר תפגע במוניטין החברה וברווחיותה. עם זאת, לעיתים שיקולים סביבתיים פוגעים ברווחים של החברה או לחילופין, אין הנחיות ברורות כיצד לבצע הלכה למעשה את הנאמר בחוק.

במקרים כאלו, הסבירות לתביעות משפטיות או סכסוכים משפטיים גבוהה במיוחד. קורס משפט ואיכות הסביבה (הידוע גם כקורס משפט סביבתי) שם לו למטרה להקנות כלים מעשיים להתמודדות עם סכסוכים משפטיים הקשורים הנושא איכות הסביבה ולהכיר למשתתפים את החוקים והדינים הרלוונטיים.

הקורס למשפט ואיכות הסביבה שם דגש על הכלים המשפטיים העומדים לרשות המשתתפים ועל מידת הסמכות שיש בידם על מנת להפעיל כלים אלו. בעמוד זה תוכלו לקרוא פרטים אודות לימודי משפט ואיכות סביבה, ואף ליצור קשר עם המכללות ומוסדות הלימוד המובילים המציעים קורסים בנושא.

קהל יעד

הלימודים בקורס משפט ואיכות הסביבה מיועדים לקהלי יעד רבים ומגוונים – פעילי איכות הסביבה המעוניינים להתעמק בפן המשפטי של התחום, לעורכי דין ומשפטנים המעוניינים להתמקצע בנושא, למנהלים בתעשיות ובחברות שונות, המעוניינים להכיר את החוקים הרלוונטיים לפעילותם, למהנדסים בתחומים שונים, הזקוקים להכיר את התחום לצורך עבודתם, ולכל המעוניינים בהיכרות מעמיקה עם נושא חשוב זה.
 

תנאי קבלה

במרבית המכללות מוסדות הלימוד אין תנאי קבלה ללימודים בקורס משפטים ואיכות סביבה, אולם בחלקם תתכן דרישה להיכרות מסוימת עם תחום איכות הסביבה. כמו כן, חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את התאמת המועמדים ללימודים אלו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס משפט סביבתי משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס ומטרותיו.

לצד קורסים בסיסיים וממוקדים, הכוללים מפגשים אחדים בלבד, מתקיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים יותר, הנמשכים מספר חודשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי משפט ואיכות הסביבה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום מציעים לכם מסלולי לימוד נוחים, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים וסטודנטים, וכוללים מפגשים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שתוכלו ללמוד בזמנים המתאימים לכם ביותר.

נושאי לימודים

לימודי משפט ואיכות הסביבה כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: מבוא לדיני איכות הסביבה בישראל, דיני זיהום קרקע, מים, ים ושפכים, דיני פסולת ומחזור, דיני חומרים מסוכנים, דיני זיהום אויר, דיני רישוי עסקים, אחריות משפטית של נושאי משרה בתאגיד, דיני תכנון ובניה, תסקירי השפעה על הסביבה, פתרון סכסוכים סביבתיים בדרך של גישור, אמנות בין-לאומיות ותחולתן במשפט הפנימי הישראלי, ועוד מגוון נושאי לימוד.

סיכום

לסיכום, אם השמירה על הסביבה היא נושא הקרוב לליבכם, או אם עיסוקכם נוגע בדיני איכות הסביבה – כדאי לכם להכיר את תחום המשפט הסביבתי ואת הדינים הרלוונטיים לנושא איכות הסביבה.

הלימודים בקורס משפט ואיכות הסביבה יקנו לכם ידע רב ומקיף בתחום, אותו תוכלו לנצל על מנת לקדם את מטרותיכם, ועל מנת לקדם את השמירה על הכדור עליו אנו חיים.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס משפט ואיכות הסביבה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?