טכנולוגיה ירוקה ואיכות סביבה

לימודים ירוקים בשלל תחומים

טכנולוגיה ירוקה ואיכות סביבה
רוצים להשתלב באחד התחומים שרבים רואים את התחום הלוהט הבא? להשתלב בלימודים שיכשירו אתכם לעבודה שהיא גם רווחית – וגם עוזרת לשמור על איכות הסביבה ולתרום להצלתו של הכדור עליו אנו חיים? רוצים לתרום לאיכות הסביבה, אך גם להשתלב במקצוע טכנולוגי חדשני ומרתק? אם תשובתכם לשאלות אלו היא כן – הלימודים בקורס טכנולוגיה ירוקה מיועדים בדיוק עבורכם!

לימודי טכנולוגיה ירוקה הם, למעשה, שם כולל למגוון קורסים מרתקים – חלקם קורסים מקצועיים להכשרת טכנאים וחלקם קורסים מעולם ההייטק. תחום זה הולך ומתפתח במהרה – וגם היצע הקורסים בו הולך וגדל כל הזמן. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי טכנולוגיה ירוקה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורסי גרין-טק (טכנולוגיה ירוקה) מיועדים למי שאיכות הסביבה יקרה לליבו – וברצונו להשתלב בעבודה בתחום הולך ומתפתח, שיעזור לתרום לשמירה על הכדור עליו אנו חיים. בעוד חלק מהקורסים בתחום מיועדים לאנשי מקצוע מנוסים (כטכנאים, חשמלאים או בעלי ידע הנדסי, לדוגמא), קורסים אחרים מתאימים גם לחסרי כל הסמכה קודמת.

אם אתם מתעניינים בלימודי טכנולוגיה ירוקה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי איכות הסביבה – קורס משפט ואיכות סביבה, קורס בנייה ירוקה, קורס חקלאות, קורס הקמת גינה אורגנית, קורס פארמקלצ'ר וכיו"ב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס טכנולוגיה ירוקה משתנים בין הקורסים השונים בתחום – ובעוד חלק מהקורסים אינם מציבים תנאי קבלה רבים – פרט לסיום 12 שנות לימוד וידיעת אנגלית, קורסים אחרים מיועדים רק לטכנאים מוסמכים, חשמלאים מוסמכים, בוגרי תואר בהנדסה וכיו"ב.

כמו כן, לעיתים מקיימות המכללות ראיונות קבלה ו/ או מבחנים ייעודיים, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

מגוון קורסים

תחום הטכנולוגיה הירוקה ואיכות הסביבה הוא תחום נרחב במיוחד – ההולך ומתפתח במהירות רבה, וקיימים קורסים ומסלולי לימודים רבים בתחום. בין הקורסים הפופולאריים בתחום ניתן למצוא את הקורסים הבאים:

קורס עוזרי מתקיני מערכות אנרגיה סולארית, קורס מתקיני מערכות אנרגיה סולארית, קורס תכנון וניהול פרויקטים סולאריים, קורס מומחה ארגוני לחיסכון באנרגיה, קורס יועצים להתייעלות אנרגטית, קורס טכנאי קלינטק CTT, קורס שיווק ופיתוח עסקי בסביבת קלינטק, קורס פיתוח ויישום של טכנולוגיות אנרגיות מתחדשות ועוד מגוון קורסים מרתקים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסי טכנולוגיה ירוקה משתנה, כמובן, בהתאם למטרתו של הקורס הספציפי – ולצד קורסים יחסית המונים רק כמאה שעות לימוד אקדמיות (כקורס עוזר מתקיני מערכות אנרגיות סולאריות הכולל כ-120 שעות לימוד, לדוגמא, או קורס טכנאי קלין-טק, הכולל כ-150 שעות לימוד) קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים בתחום – ועל כן גם ארוכים יותר – כקורס מתקיני גגות סולאריים, הכולל כ-400 שעות לימוד אקדמיות, לדוגמא.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים ירוקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מאפשרות לכם ללמוד בשעות הערב ואחר הצהריים – ואפילו בימי שישי בבוקר – כך שגם סטודנטים, אנשים עובדים ואנשים עסוקים אחרים יכולים להשתלב בנוחות בלימודים, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

תעודה

בוגרי קורס טכנולוגיה ירוקה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. כאמור, תחום הטכנולוגיה הירוקה כולל מגוון קורסים – והבוגרים יהיו זכאים לתעודה בהתאם לקורס אותו למדו – תעודת מתקין מערכות אנרגיה סולרית מוסמך, תעודת טכנאי קלינטק CTT, תעודת מומחה ארגוני לחיסכון באנרגיה וכו'.

חלק מהקורסים בתחום אף מזכים את בוגריהם בתעודה המוכרת על ידי משרד התמ"ת.

אפשרויות תעסוקה

תחומי איכות הסביבה, הקלינטק והגרין-טק הולכים ומתפתחים בקצב מהיר בשנים האחרונות – ורבים רואים בהם את תחומי העתיד. על כן – הדרישה לעובדים מקצועיים בתחום היא רבה, ובוגרי הקורסים בתחום יכולים להשתלב בקלות יחסית בעבודות בו. חלק מהמכללות אף מסייעות לבוגריהן להשתלב בעבודה בתחום.
איפה אפשר ללמוד טכנולוגיה ירוקה ואיכות סביבה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
טכנולוגיה ירוקה ואיכות סביבה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?