קורס ניהול סיכונים פיננסיים

לימודים בלי סיכון

קורס ניהול סיכונים פיננסיים
הטלטלות והמשברים העוברים על השוק הגלובאלי בשנים האחרונות הדגישו ביתר שאת את הצורך של כל חברה, פירמה, מוסד וארגון במתן שימת לב מרבית לתחום ניהול הסיכונים הפיננסיים. המשבר של 2008 הוכיח כי גם מוסדות פיננסיים מובילים אינם חסינים מהסכנות האורבות לכל עסק, וכי כדיי להימנע ממפלות יש להיערך  לכל סיכון אפשרי. 

לאור השינויים האדירים שחווה תחום ניהול הסיכונים הפיננסיים בשנים האחרונות, ברור מדוע קיים צורך כי בכל ארגון יהיה עובד הבקיא בתחום, ומדוע גם המנהלים והדירקטורים בארגון צריכים לשמור על רמת עדכון מסוימת בו. ניהול סיכונים פיננסיים איכותי ימנע מהארגון להפסיד ולהגיע למשברים, ואף יתרום להצלחתו. אם גם אתם רוצים להיות מעודכנים בתחום, ניתן להירשם לקורס ניהול סיכונים פיננסי, המקנה לבוגריו את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לנהל סיכונים אלו באופן מוצלח. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כמו כל אחד ואחד מאתנו, גם חברות, מוסדות וארגונים חשופים לסיכונים פיננסיים, ואף ביתר שאת. על כל חברה וארגון להחליט מהם הסיכונים אליהם הם מוכנים להיחשף ועד כמה, וגם להחליט, כמובן, על התגובה לסיכונים אלו.

בדרך כלל הדרגים הגבוהים בארגון – המנהלים והדירקטוריונים – קובעים את מידת החשיפה ואת הדרכים להתכונן ולהתמודד עם הסיכונים, ובארגונים מסוימים רוב ההתמודדות עם הנושא שמורה למנהל הסיכונים הראשי, ה- CRO -Chief Risk Officer.

לא ניתן בנקל להימנע לחלוטין מחשיפה לסיכונים, שכן, רבים הסיכונים הטומנים בחובם סיכויים גדולים לרווח והצלחה, ועל כן נדרש שיקול דעת מצד המנהלים לאילו סיכונים (וסיכויים) הם מוכנים להיחשף.

קיימים סוגי סיכונים פיננסיים רבים – סיכון אשראי, סיכון נזילות, סיכון ריבית ועוד, וכדיי להכיר כל סוג סיכון לעומקו, ולדעת כיצד להיות מוכנים וכיצד להתמודד עם משברים העלולים לצוץ, נדרשת תכנית פעולה וחשיבה מעמיקה, כמו גם ידע רב בנושא, והיכרות עם שלל הכלים הרלוונטיים לניהול הסיכונים.

בכדיי לקבל את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות אשר יעזרו לארגון בו אתם עובדים להיערך מבעוד מועד, ולהתמודד היטב עם סיכונים פיננסיים אפשריים, רצוי ללמוד באחד מהקורסים המתרכזים בנושא, המקנים לבוגריהם את כל אשר יזדקקו להם כדיי להתמקצע בתחום, ולהפוך את ניהול הסיכונים – לניהול סיכויים.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול סיכונים פיננסיים מתאימים במיוחד למנכ"לים, דירקטורים, מנהלי כספים, חשבים, עובדי מחלקות ניהול סיכונים, מנהלי סיכונים ראשיים – CRO, מנהלי סיכוני אשראי, וכל עובד בעל נגיעה לתחום ניהול הסיכונים בארגונים וחברות שונות.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ניהול סיכונים פיננסיים תלוי, כמובן, בעומקו והיקפו של הקורס. בדרך כלל נמשכים הקורסים בין שבועות ספורים לחודשים אחדים, וכוללים בסביבות ה 20-40 שעות לימוד אקדמיות. אולם קיימים גם בתחום קורסים מעמיקים ומקיפים במיוחד, שנועדו להכשיר מנהלי סיכונים ראשיים מ-א' עד ת', הנמשכים בסביבות ה-200 שעות אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים חשובים אלו, אך חוששים כי תתקשו לשלב לימודים אלו עם עבודתכם היומיומית – יש לנו חדשות טובות עבורכם! מכללות רבות מציעות קורס ניהול סיכונים פיננסיים במסלולי ערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות.

נושאי לימוד

לימודי ניהול סיכונים פיננסיים כוללים, בדרך כלל, את נושאי הלימוד הבאים: ניהול סיכונים לאחר המשבר הגלובלי – לקחים ומסקנות, עקרונות ניהול סיכונים, ועדת באזל, סיכון אשראי, סיכון שוק ונזילות, יישום דרישות באזל בבנקים בארץ, פסיכו-פיננסיים, התמודדות עם סיכונים מסוגים שונים, ERM, תרחישי קיצון ותכנון הון, קבלת החלטות, תכנון ובניית פוזיציות גידור מתקדמות, ועוד מגוון נושאי לימוד.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מחזיקים בתפקיד ניהולי בכיר בחברה או ארגון מסוים, מומלץ מאד לא לחכות עד שיהיה מאוחר מידיי, אלא להתכונן מבעוד מועד להתמודדות מוצלחת עם כל סיכון פיננסי אפשרי. בכדיי לעשות זאת ביעילות וקלות, כדאי להירשם לקורס ניהול סיכונים פיננסיים, אשר יכשיר אתכם בכל הידע, המיומנויות והכלים, הדרושים לניהול מיטבי של הסיכונים הפיננסיים האורבים לארגונים בעידן הגלובלי.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול סיכונים פיננסיים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול סיכונים פיננסיים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?