קורס ניהול סיכונים פיננסיים

קורסי ניהול ושיווק

קורס ניהול סיכונים פיננסיים
הסיכונים הפיננסיים, המורכבים מסיכוני האשראי, סיכוני השוק וסיכוני המטבע, הם חלק כמעט בלתי נפרד מהתפתחותו ועבודתו של כל ארגון גדול ותאגיד, שכן – ללא לקיחת סיכונים, קטנים גם הסיכויים להתפתחות והצלחה. ניהול הסיכונים הפיננסיים, הנמצא באחריותו של מנהל הסיכונים הראשי – ה - CRO- Chief Risk Officer והעובדים הכפופים לו, הוא תפקיד הדורש אחריות רבה והבנה מעמיקה בשלל תחומים, שכן הוא הקובע את מידת החשיפה לסיכונים אותה מוכנה החברה לקחת.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודות מרתקות ומאתגרות במחלקות ניהול הסיכונים, או אם אתם רוצים להבין יותר בתחום חשוב ומורכב זה, יהיה עליכם להירשם ללימודים בקורס ניהול סיכונים פיננסיים (נא לא להתבלבל עם קורס ניהול סיכונים תפעוליים), המוצעים לכם על ידי המכללות המובילות בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ארגונים ועסקים שונים נדרשים לקחת סיכונים על מנת להתפתח ולשגשג – אולם, בכדי להימנע מנזקים משמעותיים לארגון ולחברה, נדרש לקחת אך ורק סיכונים מחושבים, אשר לא יובילו לקריסת העסק, או להפסדים גדולים וכאובים מידי.

הצורך בניהול סיכונים עלה בצורה דרמטית בשנים האחרונות, עקב המשברים הפוקדים את כלכלות העולם ואי הוודאות הגדולה השוררת בשוק, שכן ככל שתנודתיות המחירים בשוק ההון, במטבע החוץ, בחומרי הגלם ובשערי הריבית גדולה יותר – כך גדלים הסיכונים וכך עולה הצורך בניהול מקצועי של הסיכונים הפיננסיים.

בדרך כלל עובדים מנהלי הסיכונים הראשיים ועובדי מחלקות ניהול הסיכונים הפיננסיים ישירות מול המנכ"ל והדירקטוריון, ועליהם להחליט מהם הסיכונים אותם מוכנה החברה לקחת, לזהות את הסיכונים הצפויים ואת סבירות התרחשותם, ולהחליט באילו אסטרטגיות הגנה כנגד הסיכונים כדאי להשתמש.

על כן נדרשים העובדים בתחום לידע מקיף ומעמיק בשלל תחומים (מימון, בנקאות, שוק ההון, נגזרות פיננסיות, מקרו כלכלה ועוד), ולהיות מעודכנים בכל ההתפתחויות הרגולטוריות והאחרות בתחום זה, הנוטה לשינויים תכופים.

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודות בתחום ו/ או לקבל ידע מעמיק ועדכני בו, כמו גם שלל כלים ומיומנויות לזיהוי, אמידה וניהול הסיכונים הפיננסיים, יהיה עליכם, כצעד ראשון, להשתלב בלימודים בקורס ניהול סיכונים פיננסיים. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בתחום מרתק, מאתגר, חשוב ודינאמי זה.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול סיכונים פיננסיים מיועדים למנכ"לים וסמנכ"לים, חברי דירקטוריון, מנהלי כספים, חשבים, כלכלנים, עובדים העוסקים בביקורת פנימית וחיצונית של ארגונים, עובדי מחלקות ניהול סיכונים במוסדות פיננסיים (בנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח), וכל מי שנושא הכספים והפיננסיים קרוב אל ליבו, מהווה חלק אינטגרלי וחשוב בעבודתו ומהווה עבורו תחום עניין מרכזי.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים בקורס ניהול סיכונים פיננסיים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי רלוונטי (כמצוין לעיל), ותואר אקדמי מהווה אף הוא דרישת סף נפוצה בקבלה ללימודי התחום. לעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר שני בתחום רלוונטי (מנהל עסקים, לדוגמא) על מנת להתקבל ללימודים בקורס.

משך לימודים

משך לימודי ניהול סיכונים פיננסיים משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים ומטרתם: חלק מהקורסים בתחום, אשר למעשה הם יותר בגדר השתלמויות, נמשכים זמן קצר למדי וכוללים בין 10 ל- 40 שעות לימוד אקדמיות, ואילו קורסים מקיפים ומעמיקים יותר בתחום כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים כארבעה עד עשרה חודשים, בהתאם למתכונת הלימודים בהם (מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש).

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת, יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים (לעיתים בנוסף לקורסי הבוקר, ולעיתים במקומם) כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב, בזמנם הפנוי, בלימודים המעשירים, ללא צורך לוותר ולו על יום עבודה אחד.

נושאי לימוד

הנושאים הנלמדים בקורס CRO הם רבים ומגוונים, ובד"כ כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: עקרונות ניהול הסיכונים הפיננסיים, ניהול סיכונים פיננסיים בתקופות משבר ואי וודאות כלכלית, תפקידי ה CRO, סיכוני אשראי, ניהול סיכונים בבנקים, סיכונים תפעוליים, תכנון הון, חשיפה חשבונאית, חשיפה עסקית, קריטריונים לבחירת אסטרטגיה, אסטרטגית הגנה, קבלת החלטות, ניהול סיכונים בענפים שונים, מכשירים פיננסיים נגזרים, גידור, נושאים עדכניים בשווקים פיננסיים, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס מנהלי סיכונים פיננסיים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהקורסים המתקדמים והמעמיקים במיוחד בתחום מזכים את בוגריהם בתעודת CRO.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס ניהול סיכונים פיננסיים יוכלו להוביל את הארגון בו הם עובדים להתנהלות נכונה ומוצלחת יותר, ולהתמודדות טובה יותר עם הסיכונים הפיננסיים האורבים לכל ארגון וארגון. בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול סיכונים, ואף סביר להניח כי מספר דלתות להתפתחות מקצועית יפתחו עבורם עם סיום הלימודים בקורס.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים לקבל ידע עדכני ומעמיק, כמו גם שלל כלים ומיומנויות להתמודדות אופטימלית עם הסיכונים הפיננסיים השונים בשוק הגלובלי – לימודי ניהול סיכונים פיננסיים מיועדים עבורכם.

לימודים מרתקים אלו יעזרו לכם לתכנן אסטרטגיות מתאימות להתמודדות עם סיכונים, כך שהארגון בו אתם עובדים יוכל ליהנות מהפיכת הסיכונים לסיכויים, ולעלות עד דרכי ההתפתחות וההצלחה.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול סיכונים פיננסיים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול סיכונים פיננסיים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?