התמודדות מנטאלית בבורסה

התמודדות מנטאלית בשוק ההון

התמודדות מנטאלית בבורסה
המסחר בשוק ההון יכול להיות מלחיץ במיוחד – הוא נתון לשינויים תכופים וקיצוניים, ומונחים בו סכומי כסף גדולים על הכף. החשש מהפסדים כאובים (וההפסדים עצמם, המכים בכל סוחר ומשקיע בשלב זה או אחר)- אינו פשוט להתמודדות כלל, ולעיתים יכול ההפסד להכניס את המשקיע ללחץ, הגורר פעולות לא מחושבות, ובעקבותיהן – הפסדים נוספים.

כמו כן, המרכיב הפסיכולוגי במסחר והשקעות בשוק ההון רב הוא, שכן, בסופו של דבר, מורכב השוק מאנשים, וכל פעולת מסחר מושפעת, בין היתר, ממניעים רגשיים ופסיכולוגיים. על כן, היכרות עם המאפיינים הפסיכולוגיים הרלוונטיים, כמו גם הקנייה של שלל כלים להתמודדות נכונה יותר עם הלחצים המאפיינים מסחר זה, יכולים לתרום המון לכל סוחר ומשקיע – מוצלח ככל שיהיה. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התמודדות מנטאלית בשוק ההון.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כפי שמציינים כמה מהמשקיעים והסוחרים המנוסים ביותר בשוק ההון – אין אסטרטגיית מסחר או כלי ניתוח טכני אשר השימוש בהם הוא טוב יותר במובהק משלל האסטרטגיות והכלים האחרים, שכן, לעיתים קרובות מה שקובע את ההבדל בין רווח להפסד הוא ההתנהלות הרגשית והפסיכולוגית של המשקיע – אם הפסד קל גורם לו להילחץ, לאבד עשתונות ולשנות מיד אסטרטגיה לאסטרטגיה הפוכה, סביר להניח כי לאורך זמן אותו המשקיע לא ייהנה מרווחים גדולים.

אם לעומת זאת, המשקיע לא ייתן לרגשותיו להשפיע באופן קיצוני על התנהלותו, ולא ייתן להם להתערב בתכנית העבודה שקבע לעצמו, סביר להניח כי לאורך זמן יגרוף משקיע זה רווחים נאים.

אמנם, על אף דברים ברורים אלו, קשה מאד לא להילחץ ולשגות כשסכומים גדולים נמצאים בסיכון – לצורך כך, מציעים מספר מוסדות לימוד תכניות ייחודיות, אשר נועדו לתת לבוגריהן את מיטב הכלים והמיומנויות שיעזרו להם להתמודד באופן אפקטיבי (ובריא) עם הלחצים השונים המלווים את המסחר בשוק ההון.

רבים מהמשתתפים בקורסים אלו הצליחו להפוך, תוך זמן קצר, לסוחרים מוצלחים הרבה יותר. אז אם גם אתם מעוניינים "לעלות לליגת המקצוענים" – בואו ללמוד בקורס התמודדות מנטאלית בשוק ההון.

קהל יעד

לימודי התמודדות מנטאלית בשוק ההון מיועדים, בראש ובראשונה, למשקיעים מנוסים, ולבוגרי קורסים בסיסיים בתחום (כגון קורס מבוא לשוק ההון, לדוגמא), אשר מרגישים כי עדיין "חסר להם משהו" כדיי להיות סוחרים מקצועיים באמת. גם סוחרים מתחילים יכולים להירשם ללימודים, אולם, סביר להניח, כי סוחרים ומשקיעים בעלי ניסיון ייתרמו מלימודים אלו יותר.

תנאי קבלה

ברוב המכללות שמציעות לימודי התמודדות מנטאלית בעולם המסחר וההשקעות אין כל תנאי קבלה, אולם, בחלקם, יש דרישה לניסיון וידע בסיסי במסחר בשוק ההון.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס התמודדות מנטאלית בשוק ההון אינו ארוך כלל, ולרוב נמשכים הלימודים בין 4 ל-8 שבועות.

רבות מהמכללות מציעות מגוון מסלולי לימוד – לרבות מסלולי ערב ומסלולי שישי, כך שגם אנשים עובדים ועסוקים במיוחד יכולים להשתלב בלימודי התחום.

נושאי לימוד

לימודי התמודדות מנטאלית בשוק ההון כוללים הקנייה של ידע עיוני ותיאורטי רב, לצד שלל התנסויות מעשיות – לרבות בניית תכנית עבודה ומסחר אישית, ומגוון התנסויות חווייתיות נוספות.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: השפעת הרגש והמחשבה על פעולות המסחר, ניהול סיכונים, הגדרת מטרות, שליטה בכעסים, מוטיבציה וחשיבה חיובית, כשלים מנטאליים נפוצים, לחץ וקבלת החלטות, הפסיכולוגיה של המסחר והסוחרים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם התחלתם זה מכבר להשקיע ולסחור בשוק ההון, אך אתם מעוניינים בכלים חדשים – אשר יעזרו לכם להתמודד היטב עם הלחצים הנלווים לעולם זה, ואשר יסייעו לכם להשקיע ביתר תבונה ולדעת להתמודד עם הפסדים ולעצור אותם בזמן, קורס התמודדות מנטאלית בשוק ההון יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים.

קורס זה יקנה לכם, תוך זמן קצר, שלל כלים מעשיים וידע תיאורטי חשוב, אשר יהפוך אתכם מסוחרים "רגילים" למקצועני מסחר אמיתיים!
איפה אפשר ללמוד התמודדות מנטאלית בבורסה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
התמודדות מנטאלית בבורסה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?