לימודי הרבליסט קליני

פיטותרפיה - טיפול בעזרת צמחי מרפא

לימודי הרבליסט קליני
הרבליזם קליני, הידוע גם כ-פיטותרפיה (Phytotherapy) הוא השימוש בתמציות ותכשירים המופקים מצמחי מרפא (וחומרים טבעיים אחרים) כבתרופות, על מנת לטפל במחולות ובעיות שונות ועל מנת לשמור על בריאות תקינה ולמנוע מחלות. הפיטותרפיסטים (הרבליסטים קליניים) נחשבים למומחים בתחומם, והסמכה זו הינה דרגה גבוהה במיוחד בעולם הטיפול בצמחי מרפא.

נהוג להבחין בין הפיטותרפיה המסורתית, המשויכת, בדרך כלל, לעולם הרפואה המשלימה, ובין הפיטותרפיה המודרנית, אשר הינה מדע לכל דבר ועניין. רוב הקורסים בפיטותרפיה משלבים בין שני התחומים, כך שהסטודנטים נהנים הן מרכישת ידע מדעי עדכני, הן מלימודים מרתקים של מסורות מרפא עתיקות. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי תחום מרתק זה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

משחר ההיסטוריה הבחין האדם כי לצמחים אשר סביבו יכולות ריפוי רבות, וכמעט כל התרבויות העתיקות ביססו חלק גדול מרפואתם (כמו גם את פולחניהם) על שימוש בצמחים שונים. הרפואה המודרנית מכירה אף היא בחשיבותם של הצמחים השונים להפקת תרופות ולרקיחה של תכשירים ותמציות בעלות השפעה מיטיבה על הבריאות, ורבים עוסקים בחקר ההשפעות של הצמחים השונים על מערכות הגוף.

אם גם אתם מעוניינים להכיר לעומק עולם מרתק זה, ואף להשתלב בעבודה טיפולית מרתקת, בה תוכלו להפיק תרופות מבוססות צמחים במו ידיכם ולהתאימן ללקוחותיכם (וכמובן – גם לקרוביכם) לימודי הרבליסט הקליני מיועדים עבורכם! בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי פיטותרפיה.

קהל יעד

הלימודים בקורס הרבליסט הקליני (פיטותרפיה) מיועדים לכל המעוניינים להעמיק היכרותם עם העולם המרתק של צמחי המרפא – בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם לצורך השתלבות עבודה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מענפיה השונים של הרפואה המשלימה – כמטפלים באיורוודה, לדוגמא, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלים רבי עוצמה מתחום הטיפול בצמחי מרפא.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הרבליסט קליני כוללים, בד"כ, דרישה לתעודת בגרות (או סיום 12 שנות לימוד), ומעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

בעוד הקבלה לקורסים הבסיסיים בתחום אינה מצריכה ידע או ניסיון בהרבליזם, הקבלה לקורסים מתקדמים מותנית, כמובן, בהיכרות עם עולם צמחי המרפא.

משך לימודים

קורס פיטותרפיה אינו קצר כלל וכלל, והלימודים בו נמשכים,  בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש שנים. אם כבר השלמתם לימודי צמחי מרפא בסיסיים (הנמשכים, בד"כ, כשנה או שנתיים) תוכלו להירשם לקורס מקוצר, אשר אינו כולל את לימודי הבסיס בתחום, אלא רק את ההתמחות הקלינית ונושאים מתקדמים נוספים, וליהנות מהכשרה קצרה יותר, הנמשכת בין חצי שנה לשנה.

אם אתם מתעניינים בלימודי פיטותרפיה, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהמוסדות מציעים מסלולי לימוד בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות בלימודים מרתקים ומעשירם אלו.

נושאי לימוד

קורס הרבליסט קליני משלב בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ובין שלל התנסויות ותרגולים מעשיים ברקיחת הצמחים. כמו כן, כולל הקורס, לעיתים קרובות, סיורים חווייתיים להיכרות עם צמחי המרפא הארצישראליים, בהם לומדים הסטודנטים לזהות ולאתר את הצמחים הרלוונטיים.

לימודי הרבליסט קליני כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: פיזיולוגיה, אנטומיה, הכרת חומרי הרפואה ואופני השימוש, רפואת צמחים, יסודות התזונה, פילוסופיה נטורופתית, פתולוגיות, תגובות ביניים, התוויות נגד, תופעות לוואי ורעילות, רוקחות טבעית, רפואת צמחים אינטגרטיבית קלינית - פתולוגיות ספציפיות על-פי מערכות איבר ואסטרטגיות טיפוליות, פילוסופיות של הרפואה הסינית, יחסי מטפל-מטופל, פארמקוגנוסיה ופיטוכימיה, בדיקות הדמיה, פרמקולוגיה, רפואת צמחים אינטגרטיבית קלינית, הכנת ורקיחת תכשירים, רפואת צמחים מונעת ועוד.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "הרבליסט קליני"/ "פיטותרפיסט"/ או תעודה שוות ערך אחרת, מטעם המוסד המלמד. לעיתים קרובות מוכרת התעודה הניתנת בסיום הלימודים על ידי ארגונים ארציים ובינלאומיים רלוונטיים, כגון עיל"ם (עמותה ישראלית לצמחי מרפא) או איגוד ההרבליסטים האמריקאי, לדוגמא.
 
איפה אפשר ללמוד לימודי הרבליסט קליני?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי הרבליסט קליני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?