קורס עיסוי רפואי

הכשרה מקיפה ומעמיקה במיוחד

קורס עיסוי רפואי
עיסוי רפואי הוא סוג עיסוי הכולל שימוש בטכניקות מגע שונות על מנת לעזור לריפוי של שלל בעיות בריאותיות – דלקות פרקים, כאבי גב, כאבי שרירים ועוד. כן יעיל העיסוי הרפואי לזירוז ההחלמה מפציעות שונות, להמרצת התפקוד של איברים שונים, ואף להקלה של בעיות לחץ וחרדה. יעילותו הרבה של העיסוי הרפואי הפכה אותו לטיפול מבוקש במיוחד, ועל כן הולך וגובר הביקוש למעסים רפואיים מוסמכים, אשר יוכלו לענות על הביקוש הרב לטיפולים בתחום.

אולם, העיסוי הרפואי דורש ידע רב, כמו גם שלל כלים ומיומנויות, ועל כן על מנת לעסוק בתחום נדרשים לימודים מעמיקים, אותם ניתן להשלים בקלות באחת המכללות לרפואה משלימה, המציעות קורסים איכותיים להכשרת מטפלים בעיסוי רפואי. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי עיסוי רפואי. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

העיסוי הרפואי זוכה בשנים האחרונות להצלחה כבירה, ויעילותו הרבה בטיפול במגוון בעיות נרחב הולכת ומתבהרת. שיטת עיסוי זו נבדלת מעט מרוב חברותיה בעולם העיסויים, שכן מטרתה המוצהרת היא טיפול והקלה על שלל כאבים ופציעות, והיא משלבת לימודים מעמיקים יחסית של עולם הרפואה המערבית.

קהל יעד

לימודי עיסוי רפואי מיועדים למי אשר מעוניינים להתמחות בסוג עיסוי מתקדם ויעיל זה לצורך השתלבות בשלל העבודות בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים במגע מהתחומים השונים (כגון מטפלים בשיאצו, לדוגמא), כמו גם למטפלים מענפיה השונים של הרפואה המשלימה, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהוסיף לו כלי רב עוצמה זה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי עיסוי רפואי כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה (או השלמת 12 שנות לימוד לפחות) ומעבר של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס עיסוי רפואי בהתאם לדרגת ההסמכה הניתנת לבוגרים בסיומו (מעסה מוסמך או מעסה בכיר). בדרך כלל נמשכים הלימודים לדרגת מעסה מוסמך כשנה, והם כוללים כ-300-400 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים לדרגת מעסה בכיר נמשכים כשנה-שנתיים נוספות, וכוללים כ-300 – 400 שעות לימוד נוספות.

אם אתם מתעניינים בלימודי עיסוי רפואי, ודאי תשמחו לדעת כי רבים ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים המתקיימים בשעות הערב, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות בלימודים המרתקים, בזמן הנוח להם ביותר.

נושאי לימוד

לימודי עיסוי רפואי משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות. למעשה, תוכלו ליהנות במהלך הלימודים הן מקבלת עיסויים מחבריכם לכיתה, והן ממתן עיסויים בתמורה, כך שתצליחו לצבור ניסיון בעבודת העיסוי כבר במהלך לימודיכם.

הלימודים בקורס עיסוי רפואי כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים:: פיזיולוגיה, אנטומיה, יציבה נכונה של המטפל, טכניקות עיסוי שונות (מסא'ז תאילנדי, מסאז' שבדי ועוד), עיסוי על פי אזורי הגוף השונים, שחרור מפרקים, איזון שרירים (שיטת טריגר),מתיחות, טכניקות נבחרות בעיסוי ספורטאים, עיסוי נשים בהריון, טיפול בפתולוגיות האופייניות לספורטאים, יצירת תהליך טיפולי, יחסי מטפל – מטופל, אתיקה מקצועית, מבנה שרירים, מבוא לאורתופדיה, אבחון בעיות רפואיות, טיפולי מגע משלימים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודה מטעם המוסד המלמד. מי אשר ישלימו את הקורס הבסיסי (כ-300 שעות לימוד בערך) יהיו זכאים לתעודת "מעסה רפואי מוסמך", ומי אשר יסיימו גם את חלקו המתקדם של הקורס – יהיו זכאים לתעודת "מעסה רפואי בכיר".

לעיתים אף מקבלים הבוגרים תעודות נוספות, בהתאם לקורסי התמחות אותם השלימו במהלך הלימודים – כתעודת "מטפל בעיסוי שוודי" לדוגמא. כמו כן, חלק ממוסדות הלימודים מעניקים לבוגריהם תעודה המוכרת על ידי ארגונים רלוונטיים, כאיגוד המעסים הישראלי, לדוגמא.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם לקבל הכשרה מעמיקה ואיכותית בתחומי הטיפול במגע, אשר תכשיר אתכם לעבודה מלאת סיפוק, בה תוכלו לעזור לרבים לשפר את איכות החיים, להקל על כאבים ולהחלים מפציעות – לימודי העיסוי הרפואי מיועדים עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס עיסוי רפואי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיסוי רפואי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?