קורס עיסוי איורוודי

עיסוי בשיטה ההודית העתיקה

קורס עיסוי איורוודי
עיסוי איורוודי הוא עיסוי בן אלפי שנים, אשר מקורותיו, כיאה לשמו, הינו ברפואה ההודית העתיקה (האיורוודה – ידע החיים בסנסקריט). סוג עיסוי ייחודי זה, הנחשב לאחד מסוגי העיסוי העדינים שיש, אך יחד עם זאת לאחד היעילים, העוצמתיים והמהנים שבהם, כולל שימוש מאסיבי בשמנים (בעיקר שמן שומשום חם) אותו מעסים בתנועות ארוכות, איטיות ועדינות אל כל חלקי הגוף – מכף רגל ועד ראש, ותוך התמקדות בנקודות חשובות – כגון העין השלישית שבמצח, למשל.

עיסוי זה, המפריח אנרגיות חדשות בגוף ובנפש, הינו יעיל לטיפול והקלה של מגוון כאבים, מחלות ובעיות, ועל כן הוא זוכה להצלחה גדולה בשנים האחרונות, עת העולם המערבי אימץ אותו בחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי עיסוי איורוודי. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עיסוי איורוודי הינו עיסוי אפקטיבי במיוחד, הנועד להביא את המטופל לאיזון, למצב של רוגע ושלווה, ולטפל במגוון בעיות. חסידי עיסוי זה טוענים כי הוא יעיל להזרמת הדם והגברת קצב חילוף החומרים, לניקוי הגוף מרעלים, להמרצת מערכות הגוף השונות, להקלה על הנשימה, לשיפור הגמישות, לאיזון ושחרור חסימות, וכמובן – להפגת מתחים ולחצים.

עיסוי זה מתבצע באמצעות משיחת גופו של המטופל לכל אורכו בשמן סומסום חם, כאשר בתחילה נמשח השמן על גבי העין השלישית של המטופל, הלא היא אזור בלוטת יותרת המוח ולאחר מכן נמשח הגוף כולו. המעסה האיורוודי יכול לעשות במהלך הטיפול שימוש באבנים שונות שתפקידן לפתוח מקורות אנרגיה, כאשר במקביל, שמני העיסוי מחליקים את הגוף, ממריצים את הדם ומעוררים התחדשות.

מטופלים רבים מדווחים כי לאחר שחוו עיסוי אירוודי חשו תחושת רגיעה ושלווה, ואינספור מטופלים חוזרים ליהנות מחוויית עיסוי מופלאה זו לעיתים תכופות, במטרה ליהנות מתחושת הטוהר, השחרור וההתחדשות שנוסך עיסוי זה. בעמוד זה תוכלו לקרוא שלל פרטים אודות לימודי שיטת עיסוי ייחודית זו, ואפשרויות הלימודים להכשרת מטפלים בה.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס עיסוי איורוודי מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בשיטת עיסוי עתיקה ומופלאה זו, בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם למטרת השתלבות בעבודה בתחום.
הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מענפיה השונים של הרפואה המשלימה, ובייחוד למטפלים בשיטות העיסוי השונות (עיסוי שבדי, עיסוי תאילנדי וכו'), כמו גם למטפלים ברפואה הודית (או העוסקים בפאנצ'ה קארמה – ניקוי וטיהור הגוף על פי הרפואה ההודית), המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי והטיפולי שלהם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי עיסוי איורוודי משתנים בין קורסים שונים בתחום, בהתאם לרמת ההכשרה לה זוכים המועמדים, ובעוד חלק מהקורסים מיועדים לחסרי כל רקע וניסיון בעיסוי וברפואה הודית, חלקם מיועדים רק לבעלי ניסיון מעשי בתחומים אלו - או בתחומיה האחרים של הרפואה המשלימה. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות (או להיות בוגרי 12 שנות לימוד), ולעיתים אף מקיימים המוסדות ראיונות קבלה אישיים, הבודקים את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס להכשרת מעסים בעיסוי איורוודי משתנה בהתאם לעומק ההכשרה והיקפה. הקורסים הקצרים ביותר בתחום כוללים, בדרך כלל, בסביבות ה-40 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים הארוכים והמקיפים יותר כוללים בין 100 ל-150 שעות לימוד, ונמשכים מספר חודשים. כמו כן, ניתן ללמוד את העיסוי האיורוודי כחלק מהליך הכשרת המטפלים המוסמכים והבכירים באיורוודה. לימודים מקיפים ומעמיקים אלו נמשכים, לרב, בין שלוש לארבע שנים.

אם אתם מתעניינים העיסוי האיורוודי, אך חוששים כי לא תמצאו זמן פנוי בו תוכלו ללמוד תחום מרתק זה, יש לנו חדשות טובות עבורכם – חלק גדול ממוסדות הלימוד בתחום מציע קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים עסוקים, תוכלו להשתלב בלימודים מרתקים ומעשירים אלו בזמן הנוח לכם ביותר.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס עיסוי איורוודה כוללים מגוון עשיר של נושאים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות חווייתיות – הן בקבלת עיסויים והן במתן עיסוי.

בדרך כלל כוללים לימודי עיסוי איורוודי את נושאי הלימוד הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה; לימודי תזונה נכונה ובישול בריא בהתאם לעקרונות האיורוודה; ריפוי באמצעות אדים ושמנים; שיטות לעיסוי ותרפיה במגע; יוגה ומדיטציה; טיהור גוף האדם מרעלים על ידי שימוש בצמחי מרפא; יציאה מאיזון ומחלות; רוקחות ופורמולות; אסטרטגיות הטיפול; טיפולי שימון וייזוע; פנצ‘קרמה; עיסוי וטיפולי מגע; היסטוריה ופילוסופיה הודית; תורת הוודות; טיפוסי אנשים והתאמת הטיפול לכל טיפוס; תשאול והתאמת הטיפול לסוג המטופל, ועוד מגוון של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו, יהיו זכאים לתעודת "מטפל מוסמך בעיסוי איורוודי" מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי. בוגרים אשר יעברו קורסים מעמיקים ומקיפים יותר, יהיו זכאים לתעודת "מעסה בכיר באיורוודה".

אפשרויות תעסוקה

בפני בוגרי הקורס עומדת אפשרות להשתלב במגוון משרות – במרכזי טיפול וספא, במרפאות לרפואה משלימה, בבתי מלון, וכו'. כמו כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולהתחיל לטפל בעיסוי איורוודי בקליניקה משל עצמם, או בבתי הלקוחות.

סיכום

לסיכום, אם אתם מתעניינים ברפואה ההודית העתיקה, וברצונכם ללמוד ולהתמחות בשיטת עיסוי בת מעל ל-5000 שנה, אשר רבים וטובים מדווחים על סגולותיה ונפלאותיה הרבות – לימודי העיסוי האיורוודי מיועדים עבורכם.

לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למעסה האיכותי והמקצועי בשיטה ייחודית זו, כך שתוכלו להשתלב בקלות ובמהירות בשלל העבודות בתחום. אז בואו ליהנות מלימודים של מסורת עתיקה, ולגלות את כל סודותיו של העיסוי האיורוודי – בואו ללמוד בקורס עיסוי איורוודה.
איפה אפשר ללמוד קורס עיסוי איורוודי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיסוי איורוודי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?