קורס פאנצ'ה קארמה

טיהור וניקוי הגוף ע"פ האיורוודה

קורס פאנצ'ה קארמה
פאנצ'ה קארמה (מסנסקריט – פאנצ'ה – חמש, קארמה – פעולות) הינה שיטה הודית עתיקה, המהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה ההודית (איור וודה), ומטרתה היא ניקוי וטיהור הגוף. שיטה זו כוללת חמש פעולות עיקריות (ומכאן שמה): הוואמנה – הוצאת הרעלים מחלקו העליון של הגוף, דרך הקיבה. הווירצ'אנה – הוצאת הרעלים מחלקו התחתון של הגוף, דרך פי הטבעת. הבאסטי – החדרת חומרים שונים לגוף באמצעות חוקן, נסיה – שאיפת צמחי מרפא דרך האף. ורקטה מוקשה – שחרור רעלים באמצעות הקזת דם.

ביצוע פעולות מורכבות אלו דורש ידע רב והבנה מקיפה בתחומי הרפואה ההודית, ועל כן נדרשים לימודים מעמיקים במיוחד על מנת לעסוק בפאנצ'ה קארמה. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי שיטה יעילה ועוצמתית זו לטיהור וניקוי רעלים ולריפוי ושמירה על הבריאות.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

פאנצ'ה קארמה היא שיטת ריפוי באמצעות טיהור וניקוי רעלים, אשר הינה חלק אינטגרלי מהרפואה ההודית. כחלק מראייה הוליסטית רחבה, הפאנצ'ה קארמה (חמש הפעולות) כוללת מספר פעולות ניקוי -  חוקנים (באסטי), הקאה מבוקרת (ואמאנה), שלשול מבוקר (וירצ'אנה) לניקוי המעי, הקזת דם (רקטה מוקשה) ונשימה של צמחים (נסיה).

חמש הפעולות הללו מותאמות אישית לכל מטופל והן נעשות רק לאחר תהליכי הכנה נרחבים. שיטה זו הינה יעילה לטיפול במגוון בעיות ומחלות, כמו גם לשמירה על תפקודו התקין של הגוף והבריאות הנפשית והגופנית. למעשה, אם אתם מחפשים "טיפול 10000" לגוף ולנפש – הפאנצ'ה קארמה היא הטיפול עבורכם!

קהל יעד

הלימודים בקורס פאנצ'ה קארמה מיעדים עבור המעוניינים להתמחות בשיטה ייחודית זו לניקוי וטיהור הגוף. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי הרפואה המשלימה (כנטורפתים, לדוגמא), ובמיוחד לעוסקים בתחומיה השונים של הרפואה ההודית העתיקה – האירוודה, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלהם ולהוסיף לו כלי רב עוצמה ויעיל במיוחד.

תנאי קבלה

אל רבים מהקורסים בתחום ניתן להתקבל ללימודים ללא כל ידע או ניסיון קודם בתחום הרפואה המשלימה, אך קורסים אחדים בתחום מיודעים רק לבעלי רקע ברפואה משלימה או ברפואה הודית. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות (או בוגרי 12 שנות לימוד) ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך לימודי פאנצ'ה קארמה משתנה בהתאם להיקפו של הקורס, מטרתו וההכשרה הניתנת בו. פעמים רבות נלמדת הפאנצ'ה קארמה כחלק מהלימודים להסמכת מטפלים באיורוודה. לימודים אלו נמשכים בין שנתיים לארבע שנים (בהתאם לדרגת ההסמכה – מטפל מוסמך, בכיר או מומחה), והם כוללים, מלבד ההכשרה בפאנצ'ה קארמה, גם הכשרה במגוון שיטות ריפוי הודיות נוספות (עיסוי אירוודי, תזונה אירו וודית וכו').

קורסים המתמקדים בלימודי פאנצ'ה קארמה בלבד נמשכים, בדרך כלל בין חמישה חודשים לשנה.

כדאי לדעת כי רבים ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בנוחות וקלות בלימודים מרתקים אלו.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס פאנצ'ה קארמה כוללים הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב, מקיף ומעמיק, ולעיתים גם התנסות ותרגולים מעשיים נרחבים.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מבוא לאיורוודה, הפילוסופיה של הרפואה ההודית, ההיסטוריה של האיורוודה, תזונה נכונה, צמחי מרפא, ההכנה לטיפול הפאנצ'ה קארמה, התהליכים הראשיים בפאנצ'ה קארמה, וואמאנה – הוצאת רעלים מחלק הגוף העליון, וירצ'אנה – הוצאת רעלים מהגוף התחתון, נסיה – שאיפת צמחי מרפא, רקטה מוקשה – הקזת דם, החשיבות של ניקוי הרעלים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד המלמד. סטודנטים אשר יסיימו את לימודי הפאנצ'ה קארמה כחלק מלימודי ההסמכה ללימודי רפואה הודית – איור וודה, יהיו זכאים לתעודת ההסמכה הרלוונטית – מטפל מוסמך/ בכיר/ מומחה באיורוודה, בהתאם להסמכה אותה קבלו בלימודיהם.

סיכום   

לסיכום, אם אתם עוסקים בתחומי הרפואה המשלימה, או אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום, כדאי שתכירו את שיטת הטיהור וניקוי הרעלים המובילה – הפאנצ'ה קארמה, אשר הינה חלק בלתי נפרד מהרפואה ההודית המסורתית.

שיטה זו, אשר הינה יעילה במיוחד לטיפול במגוון בעיות נרחב, כמו גם למניעת מחלות ושמירה על בריאות תקינה ולחיזוק הגוף והנפש, דורשת לימודים מעמיקים והבנה נרחבת, ועל כן, אם ברצונכם ללמוד להשתמש בה, יהיה עליכם להירשם לקורס פאנצ'ה קארמה, אשר יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לטפל במקצועיות בשיטה עתיקה ויעילה זו.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פאנצ'ה קארמה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?