קורס עוצמת הרכות

לימודים מעצימים במיוחד

קורס עוצמת הרכות
עוצמת הרכות הינה שיטה טיפולית הוליסטית ייחודית, המבקשת לפתח את הכוח החיובי הקיים באדם ולהשתמש בכוחות ההנאה והשמחה על מנת לטפל במגוון בעיות פיזיות, רוחניות, רגשיות וחברתיות. שיטה זו פותחה לקראת סוף המאה ה-20 על ידי ד"ר טובי בראונינג (הישראלית), ובשנים המעטות שחלפו מאז הצליחה לקנות לה קהל חסידים ומעריצים גדול, שכן, כמעט כל מי שהתנסה בטיפול ייחודית זו מהלל אותה.

שיטה זו, המזכירה בחלקה את שיטת הפסיכותרפיה הגופנית, מבוססת בעיקר על שיחות על המטופל, כמו גם על שימוש ב"הפעמה" - נענוע עדין של הגוף, בקצב הדומה לקצב ליבו של העובר. אז אם גם אתם מעוניינים בקורס שיתרום רבות להתפתחותכם והעצמתכם, ואשר יכשיר אתכם בכלים לטיפול – הגעתם למקום הנכון. בואו לקרוא מידע על לימודי עוצמת הרכות.   
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שיטת עוצמת הרכות מיועדת להביא את מטופליה (ומתרגליה) בדרכי ההתפתחות וההעצמה האישית, לבריאות גופנית ונפשית טובה, לשיפור היחסים הזוגיים והקשרים החברתיים, ולשיפור כולל באיכות החיים וההנאה מהם. ואכן, שיטה זו מבקשת להשתמש בהנאה ובשמחה כמוקד הטיפולי, וזאת בניגוד להרבה שיטות טיפוליות אחרות, בהן הסבל והכאב נמצאים במוקד הטיפול.

שיטה זו משלבת אלמנטים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה – העיסוי, האוסטאופתיה, הפסיכותרפיה הגופנית, ועוד, ועל אף היותה חדשה יחסית בתחום טיפולי הרפואה המשלימה, היא זוכה להצלחה גדולה. אז אם גם אתם מעוניינים לעלות על דרך הצמיחה וההתפתחות האישית המהנה, ולרכוש כלים ומיומנויות טיפול עוצמתיות ורכות – לימודים אלו מיועדים בדיוק עבורכם.
 

קהל יעד

לימודי עוצמת הרכות מתאימים לכל אחד ואחת – בין אם אתם מעוניינים בהעשרה אישית המלווה בהעמקת המודעות העצמית והעצמה אישית, ובין אם אתם מעוניינים בהכשרה מעמיקה כמטפלים מקצועיים בשיטה, אשר תעזור לכם להשתלב בעבודה בתחום – תוכלו למצוא את הקורס העונה בדיוק על מטרותיכם.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מהתחומים השונים (פסיכולוגיה, טיפול באמנות, עבודה סוציאלית וכו'), כמו גם למטפלים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה (שיטות העיסוי השונות, נטורופתיה, איורוודה וכיו"ב) המעוניינים ברכישת כלי מקצועי יעיל, עוצמתי ועדין, אשר יתווסף לארגז הכלים הטיפולי שלהם.

תנאי קבלה

כלל אין כלל תנאי קבלה ללימודים בקורס עוצמת הרכות, אולם, חלק מהמוסדות מקיימים ראיונות קבלה במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. כמו כן, הקבלה לקורסים מתקדמים בתחום (הסמכת מטפל בכיר, לדוגמא) מותנית, כמובן, בסיום הקורסים הבסיסיים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס עוצמת הרכות משתנה בהתאם למטרת הקורס ודרגת ההכשרה לה זוכים המשתתפים.

קורסי מבוא לשיטה, אשר נועדו להקנות כלים להעצמה אישית, היכרות פנימית ושימוש בסיסי בשיטה בבית, נמשכים, בדרך כלל, בין חודש לחודשיים בלבד.

לעומת זאת, קורסים מעמיקים ומקיפים להכשרת מטפלים מקצועיים בשיטה נמשכים זמן רב הרבה יותר: הסמכת המטפל מתחיל כוללת, בדרך כלל, כ-800 שעות לימודים אקדמיות, ונמשכת כשנתיים (ושנה אחת בחלק ממוסדות הלימוד). הסמכת מטפל מוסמך כוללת שנת לימודים נוספת (עוד כ-800 שעות לימוד אקדמיות), והמסכת מטפל בכיר – עוד שנת לימודים אחת (800 שעות לימוד אקדמיות). כך שתוך ארבע שנות לימודים ניתן להגיע לדרגת ההסמכה הבכירה בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי שיטת עוצמת הרכות, כדאי שתדעו כי חלק ממוסדות הלימוד בתחום משקיעים מאמצים ניכרים על מנת לאפשר גם לאנשים עובדים להשתלב בלימודים המעשירים, ועל כן כוללים הלימודים, פעמים רבות, מפגש של יום לימודים מרוכז אחד בשבוע בלבד, כמו גם לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס עוצמת הרכות משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מרתק ומעמיק לבין שלל התנסויות חווייתיות, התורמות רבות להתפתחות האישית, ותרגולים שוטפים של החומר הנלמד. מובן כי כל שלב הסמכה כולל נושאי לימוד אחרים, וכי ככל שעולים בסולם ההכשרות כל עולה מידת ההעמקה בתכנים והיקף החומר הנלמד.

בין הנושאים הנלמדים בתכניות ההכשרה בתחום: מבוא כללי, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פסיכולוגיה, דינאמיקה קבוצתית, מבוא לתזונה, תשאול ותקשורת טיפולית, עיקרי עוצמת הרכות – אחריות, מודעות וקבלה, אבחון חסימות, עבודה הוליסטית עם הנשימה והקול, שיפור מערכות היחסים דרך העבודה עם הגוף, שימוש בשיטה לאוכלוסיות שונות ולבעיות שונות, מיומנויות קשב וביטוי, טכניקות הפעמה והתאמתן למטופל, חקר המוח האנושי, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים והתנסויות חווייתיות מעצימות ומפתחות.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודה מטעם מוסד הלימודים, בהתאם לקורס אותו סיימו. בסיום הקורס הראשוני בתחום יהיו זכאים הבוגרים לתעודת "מטפל מתחיל", לאחר סיום שנת לימודים נוספת, יקבלו הבוגרים תעודת "מטפל מוסמך", ולאחר עוד כשנת לימודים - תעודת "מטפל בכיר".

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כמטפלים בשיטה – בין אם ברצונם לעבוד כשכירים ובין אם הם מעוניינים לפתוח קליניקה טיפולית עצמאית. כן יכולים הבוגרים להצטרף לקורס "מנחה סדנה ומורה בשיטת עוצמת הרכות" ולהתחיל לעסוק בהוראת והדרכת השיטה לקהל הרחב, למטפלים מתחומים שונים, לאנשי הרפואה המשלימה וכיו"ב.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להכיר מקרוב שיטה טיפולית ייחודית, עוצמתית ורכה (כיאה לשמה) אשר תתרום רבות להתפתחותכם האישית, להעצמתכם, להיכרותכם המעמיקה עם עצמכם, ולשיפור כמעט בכל תחום ותחום בחייכם, ואם אתם מעוניינים להתחיל לטפל בשיטה ייחודית זו, להשתלב בעבודה מלאת סיפוק ואתגר, בה תוכלו לתרום לשינויים מרחיקי לכת ולשיפור איכות החיים של מטופליכם – לימודי שיטת עוצמת הרכות מיועדים עבורכם!

בואו ליהנות מלימודים חווייתיים במיוחד ולהכיר מקרוב את כוחות הריפוי של השמחה וההנאה – בואו ללמוד בקורס עוצמת הרכות.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עוצמת הרכות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?