קורס אוסתאופטיה

שיטת הטיפול המתקדמת והיעילה

קורס אוסתאופטיה
אוסטאופתיה היא שיטת טיפול ואבחון השייכת לתחום הרפואה המשלימה והטיפול ההוליסטי, בה כלי הטיפול המרכזי הוא ידיו של המטפל, המבצע מניפולציות שונות על גופו של המטופל, במטרה להביא את תפקוד הגוף למצבו האופטימלי. שיטה זו החלה להתפתח באמריקה לקראת סוף המאה ה-19, ומאז היא הולכת וצוברת לה קהל חסידים הולך וגדל, שכן כמעט כל מי שהתנסה בטיפול ייחודי זה, מדווח כי הדבר הוביל לשינוי ושיפור משמעותי בהרגשתו ובחייו.

אם גם אתם מתעניינים בלימודי האוסטיאופתיה, אך מעוניינים, קודם כל, לקבל מעט מידע אודות לימודי התחום והליך ההכשרה של המטפלים, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי האוסטאופתיה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אוסטאופתיה (אוסטאו – של העצמות, פתיה – מחלה) היא שיטת טיפול יעילה למגוון מצבים: כאבי גב וצוואר, כאבי ראש, פגיעות ספורט ומאמץ, דלקת מפרקים ניוונית, בעיות לחץ וחרדה, שרירים מתוחים, פריצות דיסק ועוד. כן יעילה האוסטאופתיה לשיפור היציבה והתפקוד הגופני בכללותו (גם בקרב אנשים בריאים) ורבים מהספורטאים המובילים בעולם לא מתחילים אימון או משחק חשוב בטרם ימצא אוסטאופת מומחה בסביבה.

האוסטאופתיה מבוססת על ארבעה עקרונות, אותם ניסח ממציא השיטה – הד"ר אנדרו טיילר סטיל: 1 – המבנה והתפקוד קשורים זה בזה. 2 – תנועתיות היא יסוד החיים. 3 – לגוף יכולת לרפא את עצמו. 4 – מצבו של חלק מסוים בגוף ישפיע על חלקיו האחרים, באמצעות מערכת העצבים ומערכות ההולכה של הדם והלימפה.

עקרונות בסיסיים אלו, אשר פותחו והורחבו במהלך השנים על ידי ממשיכי דרכו ותלמידיו של ד"ר סטיל, עדיין עומדים בבסיס השיטה, והם המאפשרים לטיפול האוסטאופתי להביא את הגף למצבו המאוזן והאופטימלי, בו הוא יכול לפעול במינימום פגיעה ונזק.

הטיפול האוסטאופתי מבוסס, אם כן, על מגע – עיסויים, מתיחות, הנעת איברים, מישוש ולחיצות, כמו גם על לימוד של יציבה נכונה ושימוש נכון בגוף, במטרה להגביר את גמישות הפרקים, להוביל להקלת המתח בשרירים, לשפר את התפקוד העצבי, ולהגביר את אספקת הדם לרקמות, ובכך לעורר בגוף את יכולת הריפוי הטבעית שלו.

קהל יעד

לימודי אוסטאופתיה מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום טיפולי ייחודי ומרתק זה, ולהשתלב בעבודה בה יוכלו לעזור לרבים להחלים ממגוון בעיות והפרעות, ולשפר את איכות חייהם ובריאותם.

הלימודים מתאימים, כמובן, גם לעוסקים בתחומי הרפואה, הפרא- רפואה והטיפול השונים, ובייחוד לעוסקים בתחומי הרפואה ההוליסטית, העיסוי, הטיפול ברפואה הודית (איורווידה) ותחומים קרובים נוספים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי טיפולי רב עוצמה ויעיל זה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס אוסטאופתיה מיועדים לבני 18 ומעלה וכוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה (או לכל הפחות – בוגרי 12 שנות לימוד). כמו כן נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי אוסטאופתיה הם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד, ועל כן גם לא קצרים כלל וכלל: ולרב נמשכים מסלולי הלימודים בתחום בין ארבע לחמש שנים. קיימים גם קורסים קצרים יותר בתחום, הפותחים בפני המשתתפים בהם צוהר לעולמה המרתק של האוסטאופתיה, אך אינם מסמיכים כמטפלים בתחום. קורסים קצרים אלו נמשכים, בדרך כלל, בין חצי לשנה.

אם אתם מתעניינים בלימודי אוסטאופתיה ודאי תשמחו לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד בתחום משקיעים מאמצים ניכרים על מנת לבנות מערכת שעות אשר תקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים המרתקים, ועל כן בחלקם נערכים הלימודים במתכונת של יום לימודים אחד מרוכז בשבוע בלבד (אליו מצטרף, לעיתים, גם יום הכשרה מעשית – סטאז').

נושאי לימוד

קורס אוסטאופתיה כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, לרבות השתתפות בעבודה קלינית מעשית (סטאז') בבתי חולים ומרפאות, בזכותה זוכים הסטודנטים לצבור ניסיון מעשי בעבודה הטיפולית (וביטחון ביכולתם וכישוריהם) כבר במהלך לימודיהם.

בין הנושאים הנלמדים במרבית קורסי האוסטאופתיה: פיזיולוגיה, אנטומיה, פתולוגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה, אבחנה מבדלת, ביומכניקה, עיסוי אוסטאופתי, רדיולוגיה, אוסטאופתיה סטרוקטורלית – החזרת האיזון ותיקון פגיעות ובעיות מבניות, כך שתהא זרימת דם חופשית אל האיברים; אוסטאופתיה ויסרלית -  עוסקת באיברים הפנימיים והקשרים ביניהם, וכוללת טיפולים להחזרת האיזון לאיבר המאובחן כלא מאוזן, על מנת שיחזור לתפקודו התקין והטבעי; אוסטאופתיה קאראניאלית – שחרור המתחים של רקמות המוח הפנימיות ואיזון המצב הבריאותי, תוך החזרת התנועתיות בין עצמות הגולגולת, ועוד.

תעודה

בוגרי המסלול המלא להכשרת אוסטאופתים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודה המבוקשת והיוקרתית – D.O – Doctor of Osteopathic Medicine (דוקטור ברפואה אוסטאופתית), מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי, ולעיתים קרובות גם באישור ומטעם "המכון הישראלי ללימודי אוסטאופתיה".

בוגרי הקורסים הקצרים יותר בתחום יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חשוב לזכור כי התעודה הניתנת בסיום הקורסים הקצרים אינה מאפשרת לאוחז בה להציג עצמו כאוסטאופת מוסמך, או לעסוק באופן מוכר בעבודה בתחום.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי אוסטאופתיה יכולים להשתלב במגוון עבודות מרתקות, מאתגרות ומלאות סיפוק – בקופות חולים ומרפאות כאב, כמו גם בבתי חולים ובקליניקות ציבוריות ופרטיות. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולהתחיל לקבל מטופלים באופן פרטי.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים הכשרה מעמיקה ואיכותית למקצוע טיפולי ייחודי, יעיל ועוצמתי – לימודי האוסטאופתיה מיועדים עבורכם! לימודים מרתקים ומאתגרים אלו יקנו לכם את כל הידע והכלים הדרושים למטפל האיכותי והמיומן באוסטאופתיה, כך שתוכלו להשתלב בקלות יחסית בעבודה בתחום – עבודה מעניינת, רווחית ומלאת סיפוק, בה תוכלו לעזור לרבים להחלים ממגוון בעיות וכאבים.
איפה אפשר ללמוד קורס אוסתאופטיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אוסתאופטיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?