קורס אבחון הוליסטי

כל הפרטים על הלימודים

קורס אבחון הוליסטי
אבחון הוליסטי הוא אבחון המבוסס על התבוננות בכל רבדי החיים של האדם, תוך שימוש בשיטות אבחוניות שונות, הלקוחות ברובן מעולם הרפואה המשלימה. אבחון זה כולל, בדרך כלל, בנוסף לשיחה טיפולית,  גם התבוננות בשפת גופו של המאובחן, בתווי פניו וכפות ידיו, בדברים המתחבאים בין שורות דבריו וכיו"ב.

כן כולל האבחון, לעיתים, שימוש בקלפים השלכתיים ומגוון שיטת אבחון נוספות, במטרה לזהות את כוחותיו וחולשותיו של המטופל, את תכונותיו ואופיו ואת בעיותיו המרכזיות, כך שניתן יהיה להתאים לו טיפול מתאים, וליצור איתו קשר טיפולי איכותי. אם גם אתם מעוניינים לקבל הכשרה מקיפה ומעמיקה זו, התורמת רבות לעוסקים במקצועות הטיפוליים, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא אודות אפשרויות הלימודים בקורס אבחון הוליסטי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קיימים סוגי אבחון רבים הניתנים ללמידה – אבחון פסיכולוגי,  אבחון עפ"י גלגל העין - אירידיולוגיה, אבחון על פי כף היד, אבחון על פי תווי פנים ורבים נוספים. האבחון ההוליסטי, המשתייך לתחום הרפואה המשלימה, כולל מגוון שיטות אבחון מרתקות מתחום זה. האבחון ההוליסטי שם דגש על הדברים שהמטופל אומר ובמקביל אף בוחן התנהגות הגוף כולו – המשקפת את הנפש.

בנוסף,  מתבצע אבחון באמצעות הידיים, תווי פנים, נשימה ושפת הגוף של האדם באופן כללי. דרך הטיפול נקבעת בהתאם לצרכים, לרצונות, למטרות והיעדים של המטופל. הייחודיות של האבחון ההוליסטי היא הקשבה לכל הנאמר על ידי המטופל, גם לתכנים הנאמרים ללא מילים מפורשות, אך חשיבותם חשיבות עליונה היא.

קהל יעד

הלימודים בקורס אבחון הוליסטי מתאימים במיוחד למטפלים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה (ברפואה סינית, איורוודה, פסיכותרפיה הוליסטית וכו'), כמו גם למאמנים, מורים, מחנכים ומטפלים בתחומים קונבנציונאליים (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים וכיו"ב), המעוניינים לרכוש כלי אבחוני רב עוצמה אשר יעזור להם לגשת אל מטופליהם, לזהות את קשייהם, בעיותיהם ונקודות החוזק שלהם, וליצור עימם קשר טיפולי איכותי יותר.

תנאי קבלה

בדרך כלל מיועדים לימודי אבחון הוליסטי לעוסקים בתחומי הטיפול, הייעוץ או הרפואה המשלימה, או למי אשר סיימו (או נמצאים במהלך לימודיהם) קורסים בסיסיים בתחום הרפואה המשלימה או לימודים אקדמיים רלוונטיים (כלימודי טיפול באמנות, לדוגמא). כמו כן, לעיתים מתקיימים ראיונות קבלה טרם תחילת הקורס, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים.

משך לימודים

לימודי אבחון הוליסטי כוללים, בדרך כלל, בין 25 ל 75 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין חודש וחצי לחצי שנה.

אם אתם שוקלים ללמוד קורס אבחון הוליסטי, וודאי תשמחו לשמוע כי חלק גדול מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד בשעות הערב ואחר הצהריים, כמו גם מסלולי לימוד בשעות הבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות בזמנם הפנוי בלימודים מרתקים ומעשירים אלו, התורמים רבות לעבודה טיפולית והדרכתית באשר היא.

נושאי לימוד

קורס אבחון הוליסטי הוא קורס מקיף ומעמיק, אשר שם לו למטרה להכשיר מאבחנים הוליסטיים ולחדד את ההתמקצעות שלהם בנושא מאתגרים כגון הקשבה, התבוננות וראיית מעבר למילים -נושאים שאינם פשוטים כלל וכלל ודורשים מיומנות רבה. על כן כולל הקורס שלל תרגולים מעשיים והתנסויות חווייתיות, לצד הלימודים העיוניים המעמיקים. 

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: אבחון באמצעות צבעים, אבחון באמצעות שפת הגוף, אבחון באמצעות שיחה (שיחה אבחונית), התבוננות לעומק בכף היד וקריאה בקווי כף היד (כירולוגיה), הבנתם של מסרים המועברים מהמטופל למטפל בדרכים לא גלויות, חידוד האינטואיציה ולמידת הקשבה ללא שיפוטיות, אבחון אינטואיטיבי ואסוציאטיבי, צ'אקרות, קלפים השלכתיים ככלי אבחוני, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים וכלים אבחוניים ייחודיים.

תעודה

בוגרי הקורס, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר, המעידה על סיום הכשרתם, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, אם אתם עוסקים במקצוע טיפולי או הדרכתי, בין אם בתחומי הרפואה המשלימה או בתחומים הקונבנציונליים יותר (כפסיכולוגיה או טיפול באמנות, לדוגמא), ומעוניינים לרכוש שלל כלים אבחוניים אשר יתרמו ליכולותיכם לתקשר עם מטופליכם, להבינם, ולזהות את נקודות החוזק והחולשה שלהם, את בעיותיהם ותסמיניהם, ואת תכונותיהם ואופיים, כך שתוכלו להתאים להם את הטיפול האופטימלי עבורם – הלימודים בקורס אבחון הוליסטי מיועדים עבורכם.

לימודים מרתקים אלו יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, יעשירו את ארגז הכלים האבחוני והטיפולי שלכם ואף יתרמו ויקדמו את תהליכי ההתפתחות המקצועית והאישית שלכם.
איפה אפשר ללמוד קורס אבחון הוליסטי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אבחון הוליסטי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?