קורס צלילה

לימודים חוויתיים במיוחד

קורס צלילה
צלילה הפכה לספורט אופנתי למדיי בשנים האחרונות, שכן המתנסים בה נהנים מחוויה ייחודית במיוחד, עת עולם חדש ומופלא נפרש לנגד עיניהם – להקות דגיגים צבעוניות, אלמוגים ושושנות ים בצורות מופלאות, ויצורים רבים נוספים המגרים את הדמיון. כיוון שלא ניתן להתנסות בחוויה מפעימה זו ללא הדרכה והכשרה מספקת (שכן בישראל קיים חוק הצלילה – הקובע כי על כל צוללן לעבור קורס עם מדריך מוסמך, טרם הצלילה), מציעות מספר מכללות לצלילה קורסים ייחודיים בתחום.

מגוון הקורסים הוא רחב ומתאים לכל רמה ורמה – החל מרמת המתחילים, דרך רמת הצוללנים המקצועניים (3 כוכבים) וכלה ברמת הכשרת מדריכי הצלילה. אז אם גם אתם משתוקקים להתנסות בחוויה מופלאה זו וללמוד בקורס צלילה, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תמצאו מידע רב על הקורסים בתחום. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

משחר ההיסטוריה ריתק העולם התת מימי את האדם, אולם רק העולם המודרני פתח בפני הקהל הרחב את האפשרות להכיר עולם צבעוני ומרתק זה מקרוב, עת פותחו המערכות המספקות אוויר לצוללנים. צלילה זו, תוך שימוש בציוד צלילה, מכונה צלילת סקובה (SCUBA Diving  - Self Contained Underwater Breathing Apparatus), והיא נבדלת מהצלילה החופשית, אשר אינה כוללת עזרי נשימה, ומסתמכת על ריאותיו של הצוללן בלבד.

קורסי צלילה זוכים בשנים האחרונות לפופולאריות הולכת וגוברת, ואין זה מפתיע כלל וכלל. הרי מי לא רוצה להתנסות בחוויה ייחודית ומופלאה זו, לצלול למעמקים וליהנות מיופיים של תושבי הממלכה התת-מימית?

כיום, התנסות זו הינה פשוטה להפליא ופתוחה בפני (כמעט) כל אחד! אז אם גם אתם מחפשים חוויה ייחודית לחופשתכם הבאה – קורס צלילה הוא פתרון מצוין. בואו ליהנות ולהכיר את העולם התת- מימי המרתק – בואו ללמוד בקורס צלילה – ותיהנו מחוויית ספורט ימי יוצאת דופן.

קהל יעד

הלימודים בקורס צלילה מיועדים למעוניינים להתנסות בחוויה ייחודית זו, ולרכוש מיומנויות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי צלילה, אולי תגלו עניין גם בקורסים חווייתיים נוספים, דוגמת קורס גלישת גלים, קורס קייט סרפינג, קורס סנפלינג וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי צלילה תלויים ברמתו של הקורס המבוקש:  

קורס צלילה בסיסי (כוכב 1) – על המועמדים להיות בני 12 ומעלה (מתחת לגיל 18 נדרש אישור הורים), בעלי בריאות תקינה ובעלי ידע בסיסי בשחייה.

קורס צלילה 2 כוכבים – על המועמדים להיות בני 15 ומעלה (מתחת ל-18 נדרש אישור הורים), בוגרי קורס צלילה 1 כוכב, אישור בריאות וביטוח צלילה תקף.

קורס צלילה 3 כוכבים – על המועמד להיות בן 16 ומעלה (מתחת ל-18 דרוש אישור הורים), בוגר קורס צלילה 2 כוכבים, אישור בריאות, ביטוח צלילה תקף, וניסיון של כ-40 צלילות מאז הסמכתו בדרגת 2 כוכבים.

על מנת להתקבל לקורס הכשרת מדריכי צלילה נדרשים המועמדים להיות בני 21 ומעלה, לעבור בדיקות רפואיות, להיות בעלי ניסיון של שנה בצלילה ולעמוד בפני וועדת קבלה. תנאי הקבלה המצוינים לעיל הם התנאים הנפוצים ברוב בתי הספר לצלילה.

כיוון שתנאי הקבלה נקבעים, בין היתר, על פי החלטת המכללות עצמן, ייתכנו מוסדות לימוד עם תנאי קבלה נוקשים או קלים יותר.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס צלילה תלוי ברמתו של הקורס. קורס צלילה כוכב 1 נמשך, בדרך כלל, כחמישה ימים. קורס צלילה 2 כוכבים – יומיים וקורס צלילה 3 כוכבים – 11 ימים.  

נושאי לימודים

לימודי צלילה כוללים, כמובן, לא רק הקנייה של ידע עיוני רלוונטי, אלא גם שלל התנסויות מעשיות חווייתיות בצלילה.

התכנים הנלמדים תלויים ברמת הקורס המבוקש: בקורס צלילה כוכב 1 צוללים עד עומק 20 מטר, ולומדים את הבסיס הנדרש: השפעת הסביבה התת מימית על מערכת הנשימה, כללי התנהגות, היכרות עם ציוד הצלילה, סיכונים בצלילה, מצבי חירום והטיפול בהם, ועוד. בקורס צלילה 2 כוכבים צוללים עד עומק 30 מטר, ולומדים כיצד להתמצא מתחת למים, ולעיתים אף מתנסים בצלילת לילה. בקורס צלילה 3 כוכבים צוללים עד עומק 45 מטר. 

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתנסות בחוויה מופלאה, ליהנות מנופים תת- מימיים יפהפיים, ולהרגיש, למספר רגעים, חופשיים כמו דג במים – קורס צלילה זה בדיוק מה שאתם צריכים.

אז בואו להכיר את העולם התת- מימי המרתק, לצפות באלמוגים נהדרים, בדגיגים צבעוניים, ובכל יצורי המצולות הקסומים, ותבינו מדוע רבים מוצאים שלווה בסביבה התת- מימית, ומדוע רבים ממשיכים לקורסים מתקדמים בצלילה, גם אם תחילה הם חשבו כי מדובר בחוויה חד פעמית.

אז בואו ליהנות מלימודים מעמיקים במיוחד – בואו ללמוד בקורס צלילה.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס צלילה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?