קורס מדריכי טיולים

לימודים חוויתיים ומעשירים

קורס מדריכי טיולים
הדרכת טיולים (הוראת דרך) היא מקצוע ייחודי ומרתק, המספק לעוסקים בו אין ספור חוויות. מדריך הטיולים (הידוע גם כמורה דרך) נהנה מעבודה מגוונת, מהיכרות, אינטימית כמעט, עם ארץ ישראל על נופיה ותרבויותיה, וממפגש עם מגוון אוכלוסיות מכל רחבי העולם ומכל קצוות הארץ. על כן, נדרש מדריך הטיולים האיכותי והמיומן לשלל כלים ומיומנויות, כמו גם לידע רב.

על מורה הדרך להכיר את מסלולי הטיול הפופולאריים ואת פינות החמד הפזורות בארץ, עליו להכיר היטב את ההיסטוריה, התרבות והמאפיינים של ארץ ישראל, ועליו לתווך היטב ידע זה לקבוצות אותן הוא מדריך, שכן, מדריך הטיולים הוא הדמות המייצגת בעיני התיירים את ההוויה הישראלית. על כן עליו להיות בעל כישורים בין אישיים מעולים, יכולת הדרכה טובה, וכמובן – אחראי ומקצועי. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס הדרכת טיולים. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

קורס מורי דרך והכשרת מדריכי טיולים מיועד לכל חובבי הטיולים והטבע באשר הם, המעוניינים להשתלב בעבודה במקצוע מרתק וחווייתי זה. כן מיועדים הלימודים עבור המעוניינים בהעשרה אישית בתחום, ובהיכרות מעמיקה עם ארץ ישראל.
 

תנאי קבלה

המועמדים לקורס מדריכי טיולים נדרשים, בד"כ, לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: גיל 18 ומעלה, סיום 12 שנות לימוד (לעיתים הדרישה היא לבגרות מלאה), ידיעת עברית על בוריה ויכולת הבעה טובה, ידיעת אנגלית או שפה זרה אחרת, בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית, ללא עבר פלילי, ועמידה מוצלחת בראיון קבלה, הבודק את התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך הלימודים

בדרך כלל נמשך קורס הכשרת מדריכי הטיולים בין שנה חצי לשנתיים, והוא כולל כ-600 שעות לימוד לערך.

נושאי לימודים

קורס הדרכת טיולים כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, כמו גם השתתפות בשלל טיולים חווייתיים והקניית כלים ומיומנויות מעשיות הדרושים לעוסקים בתחום.

לימודי הדרכת טיולים כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: היסטוריה של ארץ ישראל, ארכיאולוגיה בישראל, החי והצומח בישראל, דתות ומיעוטים, גיאוגרפיה ואקלים, אמנות, תרבות וארכיטקטורה, אקטואליה ופוליטיקה, בטחון ובטיחות, עזרה ראשונה, הפעלת קבוצה, התאמת מתודיקת ההדרכה לקהל היעד, כלכלה ומסחר, תקשורת בין – אישית, סיורים מקצועיים, ומגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים נוספים.

תעודה

בוגרי קורס הדרכת טיולים או קורס מורי דרך, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, זכאים לקבל תעודת מדריך טיולים (או תעודת מורה דרך), מטעם המוסד המלמד. רישיון מורה הדרך יוענק מטעם משרד התיירות לבוגרי הקורס אשר יעמדו בהצלחה בבחינות מטעם המשרד (ובשאר הדרישות המוצבות על ידו).

רצוי מאד לברר האם מוסד הלימודים בו בחרתם ללמוד מוכר ומאושר ע"י הגורמים הרלוונטיים. אם בחרתם מוסד לימודים המפורסם בעמוד זה – אתם יכולים להיות רגועים, שכן כל המכללות והמוסדות המפורסמים באתר הינם איכותיים, עתירי מוניטין, מוכרים ומאושרים.

שימו לב – אין תעודה (ורישיון) אלו מהווים הסמכה ללוות טיולים במערכת החינוך (בכדיי ללוות טיולים במערכת החינוך יהיה עליכם ללמוד בקורס מדריכי טיולים במשרד החינוך, הידוע גם כקורס תו תקן).

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים לעסוק בתחומי התיירות ואתם אוהבים לתור ולטייל בארץ לאורכה ולרוחבה – למה שלא תשלבו אהבתכם זו עם מקצוע רווחי, מרתק וחוויתי?

קורס הכשרת מדריכי טיולים יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך הטיולים המקצועי והאיכותי, כך שתוכלו להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום, ולהדריך קבוצות תיירי חוץ ופנים בינות לנופיה המופלאים של ישראל. אז בואו ללמוד בקורס מדריכי טיולים – ותיהנו מלימודים שייקחו אתכם לפינות היפות ביותר במדינה.
איפה אפשר ללמוד קורס מדריכי טיולים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מדריכי טיולים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?