קורס חילוץ

לימודים שמצילים חיים

קורס חילוץ
חילוץ, כפי שאתם יודעים, היא פעולה היכולה להציל חיים. אמנם קיימים צוותי חילוץ מקצועיים ומיומנים המופעלים על ידיי הצבא ועל ידיי גורמים אזרחיים שונים, אך לעיתים קרובות לוקח להם זמן להגיע למקום בו זקוקים לשירותיהם, וכיוון שכל שניה יכולה להיות קריטית עת הצורך בחילוץ, יש חשיבות רבה כי גם אזרחים מהשורה, ובעיקר העוסקים בספורט אתגרי ובטיולים, יידעו לתרום לפעולת החילוץ.

כיוון שפעמים רבות החילוץ דרוש במקומות אליהם ההגעה קשה במיוחד, עובדה המעכבת עוד יותר את צוותי החילוץ, ועל כן אדם אשר כבר נמצא בשטח ומצויד בידע וכלים לחילוץ נכון יכול למנוע אסונות וטרגדיות. אז אם גם אתם עוסקים בפעילות אתגרית או נוהגים רבות ברחבי הארץ – קורס חילוץ הינו חשוב במיוחד עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי חילוץ.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם אתם מרבים לטייל ברחבי הארץ, או אם אתם מרבים לעסוק בספורט אתגרי לסוגיו – טיפוס הרים, גלישה ממצוקים, רכיבת שטח וכדומה, ייתכן כי כבר נתקלתם במצב בו הסכנה הייתה קרובה.

אם אתם רוצים לדעת כיצד להתמודד בצורה אופטימלית עם סכנות ואסונות הנלווים לעיסוק בטיולים ובספורט אקסטרים, ולדעת מה בדיוק עליכם לעשות במקרה שחברכם לטיול (חלילה) נפצע, הלימודים בקורס חילוץ מיועדים עבורכם.

לימודים אלו הינם חשובים במיוחד, וביכולתם לתרום להצלת חיים, כמו גם למניעה של פציעות מיותרות. אז אם גם אתם מעוניינים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לביצוע חילוץ מוצלח – בואו ללמוד בקורס חילוץ, ותוכלו לטייל ולהשתתף בפעילויות ספורט אתגרי בלב שקט ובטוח יותר.

קהל יעד

הלימודים בקורס חילוץ מיועדים לכל המעוניינים בידע, כלים ומיומנויות חשובים בתחום החילוץ, היכולים להציל את חייהם ואת חייהם של אחרים בעת הצורך. במיוחד מתאימים הלימודים לעוסקים בספורט אתגרי (טיפוס הרים, גלישה ממצוקים, נהיגת שטח וכיו"ב) ולחובבי טיולים, כמו גם למורי דרך ומדריכי טיולים.

כן מתאימים הלימודים לקבוצות עובדים במוסדות וארגונים שונים (כעובדי עירייה, לדוגמא) אשר יכולות בתחום החילוץ יכולות לתרום לעבודתם בשעות חירום.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל מתקבלים ללימודי חילוץ בני 18 ומעלה, בעלי בריאות תקינה וכושר גופני טוב. חלק מהמכללות מקבלות מועמדים בעלי ידע וניסיון בסנפלינג, טיפוס הרים וכיו"ב בלבד.

משך לימודים

קורס חילוץ נמשך, בדרך כלל, בין ארבעה לעשרה מפגשים, אולם חלק מהקורסים בתחום הינם מעמיקים ומקיפים יותר ויכולים להימשך זמן רב יותר.

נושאי לימודים

קורס חילוץ כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, וחלקו הגדול אף מוקדש להתנסויות מעשיות בתחום.

בד"כ כוללים לימודי חילוץ את התכנים הבאים: גלישה ממצוקים, טיפוס, עבודה עם אלונקה, הרמה של פצוע, בניית עמדת שילוח, עבודת צוות, חילוץ עם עזרים שונים (חבלים, סולמות, מערכות הרמה והורדה וכו'), ועוד שלל נושאים מרתקים ותרגולים מעשיים חשובים.

תעודה

בוגרי קורס חילוץ, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו הם השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, בין אם אתם עוסקים בספורט אתגרי, בין אם אתם חובבי טיולים בטבע, ובין אם אתם מעוניינים להיות מוכנים לכל צרה שלא תבוא – קורס חילוץ מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם בזמן קצר יחסית, שלל ידע, כלים ומיומנויות אשר יכולים להציל את חייכם (וחיים אחרים) בשעת מצוקה וסכנה. אז בואו להיות מוכנים לכל סיטואציה מסוכנת – בואו ללמוד בקורס חילוץ, בתקווה כי לעולם לא תצטרכו להשתמש בחומר הנלמד.
איפה אפשר ללמוד קורס חילוץ?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס חילוץ
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?