קורס דאיה

השמיים הם הגבול

קורס דאיה

דאייה היא טיסה בכלי טייס, אשר משקלו כבד מהאוויר, ללא שימוש במנוע. אף כי כלי טיס רבים יכולים לדאות, בדרך כלל מתבצעת הדאייה בכלי טייס ייחודיים - דאונים. הדאייה היא פעילות מהנה, מרגשת ומלאת אדרנלין, הדורשת מיומנויות רבה מהעוסקים בה, שכן עליהם לדעת כיצד לזהות וכיצד לנצל את תנאי מזג האוויר על מנת לשלוט בדאון. 

כיוון שאין שימוש במנוע, הטיסה בדאון מאפשרת לכם להתמכר לשריקת הרוח וליהנות מתחושת החופש האדירה המתלווה לריחוף הנעים בשמיים, בינות ללהקות הציפורים. אם ברצונכם להתנסות חוויה ייחודית ומרגשת זו, ואף אם ברצונכם להוציא להשתלב בקרב הדואים הפעילים, ולצאת לטיסות סולו בדאון, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא אודות הלימודים בקורס דאייה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

קורס דאייה מיועד לכל המעוניינים להתנסות בחוויה המעוררת, המרגשת ומלאת האדרנלין של דאייה בכלי טיס לא ממונע, תלויים בין שמיים וארץ ונתונים לחסדי הרוחות ולמיומנויות הטייס (או למיומנותם שלהם בטיס).

אם אתם מתעניינים בלימודי דאייה, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים קרובים נוספים – קורס טיס אזרחי, קורס גלישת עפיפונים, קורס מצנחי רחיפה וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

לעיתים קרובות אין כל תנאי קבלה ללימודים בקורס דאייה, פרט לדרישה לבריאות תקינה. כמובן שעל הנרשמים לקורס להיות מצוידים באומץ רב, ולהתכונן היטב לחוויה מרגשת זו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הטסת דאון משתנה בהתאם לאופיו של הקורס ומטרותיו: קורסים להתנסות בטיסה בדאון, בהם התלמיד אינו מטיס את הדאון כלל, אלא רק מתלווה לטייס מקצועי, נמשכים בדרך כלל, שעות ספורות בלבד, ואילו קורסים המכשירים את התלמיד להטיס את הדאון עצמו נמשכים כשנתיים, בדרך כלל, בהתאם לקצב התקדמותו האישי של כל תלמיד ותלמיד.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס דאייה משלבת, כמובן, בין הקניית כל הידע העיוני והתיאורטי הרלוונטי, לבין התנסות מעשית חווייתית בדאייה.

לימודי דאייה כוללים, בדרך כלל, את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של הדאייה, בטיחות בדאייה, ניצול תנאי מזג האוויר לדאייה, צבירת גובה, תרמיקות, זרמי אוויר, גלים, נסיקות, שיטות שיגור, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, וכמובן – התנסות בחוויה המרגשת של דאייה.

תעודה

בוגרי קורס דאייה זכאים לקבל תעודת גמר המעידה על סיום לימודיהם בקורס. אין תעודה זו מהווה רישיון להטסת דאון. על מנת לקבל רישיון דאייה יהיה עליכם להצטרף כחברים באחד ממועדוני הדאייה, ולהוציא רישיון מתלמד במינהל התעופה האזרחית.

כדי להוציא רישיון מתלמד עליכם להיות בני 17 ומעלה, ולעבור בדיקה אצל רופא תעופתי מוסמך אשר יכיר בכשירותכם. כן יהיה עליכם להוציא תעודת יושר מהמשטרה.

כדאי שתדעו כי עם הגשת הבקשה למינהל התעופה האזרחי, יפתח המינהל בתחקיר בטחוני אודותיכם. לאחר מכן, יהיה עליכם ללמוד את התיאוריה (בדרך כלל באופן עצמאי), ואחר כך תוכלו להשתלב בלימודי ההדרכה המעשית, הכוללת השתתפות ב-42 טיסות הדרכה לכל הפחות. לאחר מכן תוכלו להוציא אישור לטיסת יחיד.

סיכום

לסיכום, אם אתם חובבי פעילויות אקסטרים, וברצונכם בחוויה מרגשת ומלאת אדרנלין במיוחד – קורס דאייה מיועד עבורכם. בקורס זה תתנסו בטיסה בדאון, ותחוו את ההתרגשות הנלווית לשהייה בכלי טיס לא ממונע, התלוי במיומנויות הטיס בכדי לטוס בבטחה ובכדי לנחות בשלום. אז בואו ליהנות מחוויה ייחודית ומרגשת – בואו ללמוד בקורס טיסה בדאון – הלימודים שייקחו אתכם גבוה!
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס דאיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?