הערכת יצירות אמנות ועתיקות

לימודי אספנות והערכת אמנות

הערכת יצירות אמנות ועתיקות
האמנות, כפי שמאמינים רבים, היא טעם החיים – היא מעשירה את עולמינו, מגרה את דמיוננו, מעוררת בנו רגשות וככלל – נותנת לנו רגעים ספורים של שוטטות בעולמות עליונים. על כן, אין זה מפליא, כי רבים מבקשים לקשט את ביתם ביצירות אמנות רבות – בין אם מדובר בעבודות ציור או פיסול, ברהיטים עתיקים או שטיחים צבעוניים – קהל רב משתוקק לאגור ולאסוף יצירות שונות.

אם "חיידק" האמנות תפס גם אתכם, וברצונכם להתמחות בתחום – לצורך העשרת האוסף הפרטי או לצורך השתלבות בשלל העבודות בעולם מרתק זה – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בקורסים השונים ללימודי אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות מקנה לסטודנטים כלים מקצועיים להערכה אמנותית וכספית של יצירות אמנות (פסלים, ציורים וכו'), תכשיטים, עתיקות וחפצי ערך נוספים. בנוסף, מקנה הקורס כלים לזיהוי וניתוח של פריטי אמנות פלסטית ואמנות דקורטיבית לפי סגנונות, תקופות, מאפיינים ורמות מחירים.

לימודים מרתקים אלו, המתאימים לכל חובב אמנות ואספן, אף יכשירו אתכם ב"טיפים" שיעזרו לכם לאתר ולמצוא – בשווקי הפשפשים, בחנויות העתיקות, בגלריות ובאתרי האינטרנט – את המציאות המשתלמות ביותר.

אז אם גם אתם מטפחים אוסף אמנות או עתיקות, או אם ברצונכם להתמחות בתחום ולעבוד בו – קורס הערכות אמנות מיועד בדיוק עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות.

קהל יעד

הלימודים בקורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות מיועדים, כמובן, לכל חובבי האמנות המעוניינים בידע וכלים אשר יעזרו להם לאתר "מציאות" ולהעריכן כראוי. כן מיועדים הלימודים לכל המעוניינים בהעשרה אישית בתחום, כמו גם למעוניינים להשתלב בעבודה בתחום – בחנויות אמנות ועתיקות, בגלריות, בחברות ביטוח, במכירות פומביות וכיו"ב.

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים ומנהלים בגלריות וחנויות עתיקות ואמנות, לסוחרי אמנות ולשמאים ועובדי חברות ביטוח.

אם אתם מתעניינים בלימודי אספנות והערכת האמנות, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי התואר הראשון באמנות או בלימודים בקורס האוצרות.

תנאי קבלה

לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות פתוחים, בדרך כלל, בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים כל תנאי קבלה בפני המועמדים. חלק מהקורסים בתחום, לעומת זאת, מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף מקיימים המוסדות והמכללות ראיונות קבלה, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים.

הקבלה לקורסי התמחות מתקדמים בתחום (כגון קורס התמחות בכלי פורצלן, לדוגמא) מיועדת לבוגרי הקורסים הבסיסיים, או לבעלי ניסיון מעשי בתחום.

משך לימודים

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס הערכות אמנות ועתיקות בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני כ-25 עד כ-30 מפגשים, והלימודים בהם נמשכים בין חצי שנה לשמונה חודשים.
 
אם גם אתם חושקים ללמוד בקורס מרתק זה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע:

חלק ניכר מהמכללות מציעות קורסים במסלול לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים יכולים למצוא זמן פנוי בכדי להשתלב בלימודים המרתקים והמעשירים. אולם – שימו לב! בדרך כלל כוללים הקורסים בתחום גם מספר ימי סיור מקצועיים – במוזיאונים, חנויות עתיקות ובבתים פרטיים המחזיקים באוספים אישיים, כך שייתכן כי עדיין תצטרכו "לפספס" קצת שעות עבודה, גם אם תלמדו בקורסים של שעות הערב.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס הערכת יצירות אמנות ועתיקות הם רבים ומרתקים, ולצד החומר העיוני והתיאורטי הרב, כולל הקורס גם שלל התנסויות חווייתיות – כגון סיורים מקצועיים בגלריות, מוזיאונים, חנויות עתיקות ואפילו בבתים פרטיים המחזיקים באוסף עתיקות מפואר.

לימודי הערכת אמנות ועתיקות כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: תולדות האמנות, היכרות עם סגנונות האמנות השונים, אמנות ישראלית ואמנות בינלאומית, יודאיקה, זיהוי והערכה כספית ואמנותית של אמנות לפי תקופות וסגנונות, מגמות עדכניות בשוק המסחר באמנות ועתיקות, זיהוי העתקים וזיופים, הערכה כספית ושמאות, מכירות פומביות, שוקי פשפשים, זירת המסחר המקוונת – איביי eBay ואתרים נוספים, שטיחים, תכשיטים, כלי כסף, רהיטים, כלי פורצלן, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

תעודה

בוגרי קורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יאחזו הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות להערכת השווי של יצירות אמנות ועתיקות, ואף יידעו היכן הסיכויים הרבים ביותר לאתר ולמצוא "מציאות".

הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה בחנויות אמנות ועתיקות ובגלריות, לעבוד כשמאים בחברות ביטוח, לעסוק במסחר באמנות בחנות "רגילה" או באינטרנט וכו'.
 

אפשרויות המשך לימודים

בוגרי הקורס יכולים להמשיך בלימודיהם ולהתמחות באוצרות וניהול תערוכות, בניהול ומסחר של ירושות ועיזבונות וכד'.

סיכום

לסיכום, אם עולם האמנות קרוב אל ליבכם, אם אתם מחזיקים באוסף עתיקות מפואר ומעוניינים להרחיבו, אם רהיטים עתיקים ואביזרים נושנים מטילים עליכם קסם, ואם אתם נמשכים, כמצויים תחת כישוף, אחר עולם המסחר באמנות ועתיקות – למה שלא תתמקצעו בתחום ותהפכו אותו לתחום עיסוק מרכזי יותר בחייכם?

לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ויפתחו לכם פתח להשתלבות בשלל משרות בעולם המרתק ומלא הקסם של העתיקות והאמנות.
איפה אפשר ללמוד הערכת יצירות אמנות ועתיקות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הערכת יצירות אמנות ועתיקות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?