קורס כתיבה טכנית

כל הפרטים על הקורס

קורס כתיבה טכנית
הכתיבה הטכנית נבדלת רבות מסוגי כתיבה האחרים – כגון הכתיבה היוצרת או הכתיבה השיווקית, שכן, כיאה לשמה, היא מתמקדת אך ורק בהעברת מידע בנושאים טכנולוגיים ומדעיים. אולם – היא גם נושאת קווי דמיון לסוגי הכתיבה האחרים, שכן כתיבה טכנית טובה, המיועדת למשתמש הקצה (הצרכן)- ככתיבת המדריך למשתמש לדוגמא – מייצגת את פניה של החברה המייצרת, ועל כן יש בה אלמנטים שיווקיים.

כמו כן, הכתיבה הטכנית בכללותה – בין אם היא מיועדת לצרכן או לאנשי מקצוע במפעל, צריכה להיות מעניינת ככל הניתן (בנוסף להיותה נהירה וברורה) ועל כן יש לה קווי דמיון משותפים אף לכתיבה היוצרת. בואו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס כתיבה טכנית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הכתיבה הטכנית, הכוללת את כתיבתם של ספרי המשתמש, ההדרכה והאחזקה, של הוראות ייצור ובדיקה, של קטלוגים הנדסיים ומפרטים טכניים ועוד, היא בעלת חשיבות רבה הן לחוויית המשתמש של צרכן המוצרים הטכנולוגיים, הן לעובדים עצמם בתעשיות הטכנולוגיות השונות, למפתחים ולמהנדסים, שכן כתיבה טכנולוגית איכותית משפרת פלאים את התקשורת הפנים- מפעלית.

מכאן אנו למדים כי כתיבה טכנית יכולה לתרום רבות להצלחתו של כל ארגון תעשייתי – לשפר את מעמדו בעיני הלקוחות ולייעל את תהליכי העבודה הפנים – ארגוניים. על כן קיימת דרישה רבה לכתבים טכניים מקצועיים, אשר יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בתחום מרתק, ייחודי וחשוב זה.

קהל יעד

הלימודים בקורס כתיבה טכנית מיועדים לכל המעוניינים להתמקצע בתחום ולהתחיל לעסוק בו – בכתיבה, תרגום או עריכה, כמו גם עבור עובדים מתחומי ההנדסה (הנדסת חשמל, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת מכונות וכיו"ב), המדעים המדויקים (מתמטיקה, כימיה, פיסיקה וכו'), הטכנולוגיה וההייטק המעוניינים בידע וכלים שיעזרו להם לשפר את יכולת הכתיבה שלהם בעניינים טכניים.

אם אתם מתעניינים בלימודי כתיבה טכנית, אולי תגלו עניין גם בקורס תרגום וקורס העריכה הלשונית.

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים בקורס כתיבה טכנית לשלוט בשפה האנגלית והעברית כאחד, ולעיתים נערכים מבחני כניסה הבודקים את רמת המועמדים בידיעת השפה. כמו כן חלק מהקורסים בתחום פתוחים רק בפני אקדמאים וטכנאים, אשר הינם בעלי ניסיון תעסוקתי מעשי רלוונטי באחד מתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים, ההייטק וכיו"ב.

לעיתים מקיימים המוסדות ראיונות קבלה, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסים לכתיבה טכנית משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים והיקפם. בדרך כלל כוללים לימודי התחום בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים בין חודשיים לחצי שנה, אולם קיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים יותר בתחום, הכוללים מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות, והנמשכים קרוב לשנה, ואף יותר.

בדרך כלל מתנהלים הקורסים בתחום במתכונת של מפגש אחד בשבוע, אולם חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם קורסים של שני מפגשים שבועיים או מפגש אחד בשבועיים.

אם גם אתם מתעניינים בלימודי כתיבה טכנית, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בלימודים אלו – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים או סטודנטים עסוקים יכולים למצוא את הזמן המתאים להם ביותר, ולהשתלב בלימודים מעשירים אלו – ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

תכני הלימוד בקורס כתיבה טכנית הם רבים וכוללים לצד גוף הידע העיוני והתיאורטי המועבר גם תרגולים שוטפים, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

לימודי כתיבה טכנית כוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: מהי כתיבה טכנית, שרטוטים, טבלאות ותמונות, העימוד בכתיבה הטכנית, הפניות, השלבים בהכנת המדריך הטכני, סוגי מסמכים טכניים – מדריך למשתמש, ספרי אחזקה, מצגת טכנית, ספרי הפעלה, הוראות ייצור והרכבה, מפרטים הנדסיים, עריכה והגהה, תחקיר, התאמת הכתיבה לקהל היעד, תקנים בכתיבה הטכנית ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד, אשר יכשירו את הבוגרים בכל הידע והכלים לכתיבה טכנית מן המעלה הראשונה.

תעודה

בוגרי קורס כתיבה טכנית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בכתיבת מסמכים וחומרים טכניים כשכירים או כעצמאיים ולהשתלב בעבודות בתעשיית ההייטק, התעופה, המחקר המדעי ועוד.

כיוון שהעולם הטכנולוגי בימינו מתפתח במהירות אדירה, וכיוון שכל מוצר טכנולוגי חייב להיות מלווה בהוראות ההפעלה, ההרכבה וכו', קיימת דרישה גבוהה בשוק העבודה לכתבים טכניים מקצועיים ומיומנים, כך שהבוגרים משתלבים בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם כבר בעלי רקע בעולמות ההנדסה, המדעים המדויקים, ההייטק והטכנולוגיה, וברצונכם בלימודים אשר יכשירו אתכם להשתלב בשלל משרות נדרשות ונחשקות – לימודי כתיבה טכנית מיועדים עבורכם.

לימודים קצרים אלו, הנמשכים חודשים ספורים בדרך כלל, יקנו לכם את מיטב הידע והכלים לכתיבתם של שלל המסמכים הטכניים – החל מהוראות ההפעלה והמדריך למשתמש וכלה במפרטים ההנדסיים. ככתבים טכניים תוכלו לחקור ולהעמיק במגוון תחומים מרתקים, ותיהנו מעבודה מגוונת במיוחד. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי אתגר – בואו ללמוד בקורס כתיבה טכנית.
איפה אפשר ללמוד קורס כתיבה טכנית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס כתיבה טכנית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?