קורס הגברה

הכשרה מקצועית איכותית ומרתקת

קורס הגברה
אם התברכתם בחוש טכני מפותח, משיכה לעולמות הסאונד, המוזיקה והמופעים, ואתם מעוניינים להשתלב בעבודה דינאמית ורבת חשיבות, המשפיעה על הנאת הקהל ממופע מוזיקלי, הצגת תיאטרון – ואף מערב נאומים – לימודי הגברה יכולים להתאים לכם עד מאד, שכן ההגברה, כפי שוודאי אתם יודעים – משפיעה רבות על איכות המופע – והגברה לקויה – יכולה לפגום גם בהופעה הטובה ביותר.

הלימודים בקורס הגברה (קורס PA), המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ, יכשירו אתכם בחודשים ספורים בכל הידע, הכלים והמיומנויות בתחום – ויכשירו אתכם כטכנאי הגברה איכותיים ומקצועיים, היכולים להשתלב בשלל העבודות בתחום. אז בואו להכיר מקרוב את אמנות ההגברה וליהנות מלימודים שנשמעים מצוין – בואו ללמוד בקורס טכנאי הגברה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כמעט כל חובב מוסיקה והופעות מכיר את הנוהל – אתם מגיעים להופעה של אומן אהוב, הופעה לה חיכיתם וציפיתם, ואולם – על אף שהאמן (או הדי ג'יי) פותח את ההופעה במיטב להיטיו – משהו לא נשמע כראוי – שכן איכות ההגברה אינה טובה.

ההגברה, המהווה חלק מרכזי וחשוב מכל מופע והופעה, היא תורה שלמה, ועל מנת לשלוט בכל רזי אמנות זו – נדרשים לימודים מקצועיים. אז אם גם אתם מעוניינים להפוך לאנשי הגברה מן השורה הראשונה ולהשתלב בשלל העבודות בתחום – בואו ללמוד בקורס הכשרת טכנאי הגברה.
  

קהל יעד

לימודי הכשרת טכנאי הגברה מיועדים, כמובן, לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה בתחום (ולכל מי שעוסק בתחומי ההגברה ומעוניין להתעדכן ולהרחיב ידיעותיו), כמו גם למוזיקאים ויוצרים עצמאיים, המעוניינים לדעת להפעיל בעצמם את מערכת ההגברה להופעותיהם.  

אז אתם מתעניינים בקורס טכנאי הגברה, אולי תמצאו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי הסאונד – קורס מיקס ומאסטרינג, קורס סינתזה ועיבוד סאונד, קורס קיובייס, קורס פרו טולס וכיו"ב.

דרישות קבלה

לימודי הגברה מיועדים, בדרך כלל לבני 18 ומעלה (אם כי יש גם קורסים ייחודיים לבני נוער בתחום), ובמרבית המכללות בתחום נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה, ולעיתים – גם מבחנים ייעודיים, הבודקים את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

בחלק מהמכללות כוללים תנאי הקבלה גם רקע בתחומי הסאונד וניסיון מעשי והיכרות עם ציוד ההגברה.

משך לימודים

לימודי טכנאי הגברה PA  נמשכים, בדרך כלל, בין שלושה לחמישה חודשים, והם כוללים בין 120 ל-160 שעות לימוד אקדמיות, כאשר כ-50 שעות לערך מוקדשים לתרגולים והתנסויות מעשיות, כ-60 שעות לערך – ללימודים עיוניים ותיאורטיים, וכ-30 שעות ללימודי בטיחות בחשמל (בהתאם לדרישת משרד התמ"ת).

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך אינכם בטוחים כי תמצאו די זמן פנוי לכך – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות קורס הגברה בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים גם בימי שישי בבוקר) כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס טכנאי הגברה PA משלבי בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף בתחום, לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות עם ציוד מתקדם ומערכות הגברה משוכללות.

לעיתים קרובות כוללים לימודי הגברה את התכנים הבאים: בטיחות בחשמל, פסיכואקוסטיקה, רמקולים, מגברים, מיקרופונים, מיקסרים אנלוגיים, מיקסרים דיגיטליים, מפרטים טכניים, תורת הצליל והאקוסטיקה, כיווני מערכת, חיווט, מכשירי עיבוד צליל, הרכבת המערכת, בניית מפרט טכני למופע, סביבה אקוסטית Reverb, Delay, הורדות של מיקסים לפורמטים אנלוגיים ולפורמטים דיגיטליים, יצירת שילוב בין ציוד אנלוגי ובין ציוד דיגיטאלי, כיצד להשתמש בקומפרסורים, ריווח שירים ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס הגברה, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת טכנאי הגברה PA, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס הכשרת טכנאי הגברה PA, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כטכנאי הגברה באולפני רדיו וטלוויזיה, באולמות אירועים ומופעים, בחברות הגברה, במועדונים, בתיאטרון, במתנ"סים וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד קורס הגברה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הגברה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?