קורס מטמורפיק

לימודי התרפיה הטרום לידתית

קורס מטמורפיק
המטמורפיק, הידועה גם כתרפיה טרום לידתית, היא שיטת טיפול ייחודית, הרואה את התנהגות האדם ומאפייניו כנובעים ומושפעים מחוויות טרום הלידה שלו. גישה והיזכרות בחוויות עובריות אלו הן הצעדים הראשונים בדרך להתגברות על דפוסי התנהגות מזיקים ושחרור מקיבעונות מעכבים, והן המאפשרות את ההתפתחות, הריפוי והשינוי (מטמורפוזה בלעז, ומכאן לקוח שם השיטה).

מאמיני השיטה גורסים כי חוויות טרום הלידה נשארות חקוקות בגוף (ובדומה לרפלקסולוגים, מאמינים חסידי המטמורפיק כי כפות הרגליים והידיים הם מקור מידע רב ערך) ועל כן מגע מושכל באזורים הרלוונטיים יכול לתרום רבות לעוררות הזיכרונות הנשכחים. שיטה ייחודית זו, המשלבת פסיכולוגיה וטיפולי מגע זוכה להצלחה רבה, והביקוש אליה הולך וגובר. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס מטמורפיק. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שיטת מטמורפיק מבקשת לסייע להתפתחות האישית ולהתגברות על התנהגות לא אדפטיביות ובעיתיות באמצעות היזכרות בחוויות טרום הלידה אשר עברו על כל אחד ואחת מאתנו ברחם אימנו. כיוון שהגוף זוכר הכל, עושה השיטה שימוש בעיסויים ומגע על מנת לעורר את זיכרונות תקופת ההיריון, כאשר כפות הרגליים והידיים מהוות מוקד מרכזי בטיפול זה, ועל כן הטיפול בשיטת המטמורפיק מזכיר לרבים את הרפלקסולוגיה.

שיטת מטמורפיק הינה יעילה, על פי טענות חסידיה, לאיזון ושיפור במצבים רבים: בעיות קשב וריכוז, לחץ וחרדה, בעיות שינה, פוביות, בעיות תוקפנות ואלימות, מחלות פסיכוסומטיות, ומגוון בעיות ומצבים נוספים, ועל כן זוכה שיטה טיפולית זו להצלחה כבירה בשנים האחרונות, עת עולה המודעות להשפעות ההיריון ומהלכו על כל תהליכי ההתפתחות.

קהל יעד

לימודי מטמורפיק מיועדים לכל המעוניינים בשיטה טיפולית ייחודית זו. במיוחד מתאימים הלימודים לאנשי טיפול (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות וכיו"ב), ולעוסקים בתחומי הרפואה המשלימה השונים (ובייחוד לעוסקים ברפלקסולוגיה, בעיסוי על סוגיו השונים וכו'), המעוניינים לרכוש כלי עוצמתי נוסף, אותו הם יוכלו לשלב במהלך טיפוליהם.

תנאי קבלה

בדרך כלל, פתוחים הלימודים בקורס מטמורפיק בפני הקהל הרחב ואין הם כוללים כל תנאי קבלה. יחד עם זאת, חלק מהמכללות בתחום דורשות מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בעבודה טיפולית מרתקת זו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מטמורפיק משתנה בהתאם לעומק ההכשרה הניתנת בקורס, אולם, כדאי לדעת כי מדובר בקורס קצר יחסית, הכולל בין 40 ל-60 שעות לימודים אקדמיות, והלימודים בו נמשכים, בדרך כלל, כחודשיים עד ארבעה חודשים.

כמו כן, אם אתם מתעניינים בלימודי מטמורפיק, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים, יכולים להשתלב בלימודים בקלות ובנוחות בזמנים והמועדים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימוד

לימודי מטמורפיק כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: ההתפתחות העוברית לאורך תקופות ההיריון השונות – תקופת הטרום התעברות, תקופת ההתעברות, תקופת הגדילה והמחויבות, תקופת התנועה והבעיטות, תקופת ההבשלה וזמן הלידה, מודל שלושת הנתיבים, שיטות עיסוי מקדימות לטיפול המטמורפי, המפה המטמורפית, אבחון על פי המפה, עקרונות הטיפול, טכניקות טיפול בסיסיות ומתקדמות, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בסיום הקורס תינתן לבוגרים,  אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, תעודת גמר המעידה על סיום לימודיהם בקורס. תעודה זו מכשירה את בוגרי הקורס לשלב את שיטות האבחון והטיפול של המטמורפיק בעבודתם הטיפולית השוטפת.

סיכום

לסיכום, אם אתם מאמינים כי זיכרונותינו העובריים לא נעלמים, אלא הם משתמרים בגופינו, ועלינו להשיג את הגישה אליהם בכדי שנוכל לנצל את המידע הטמון בהם לצורך התפתחות והעצמה אישית וקידום תהליכי ריפוי, ואם אתם חושבים כי הטיפול במגע הינו דרך המלך לעורר ולקנות שליטה על זיכרונות אלו – לימודי המטמורפיק מיועדים עבורכם.

לימודי שיטה ייחודית ומרתקת זו, המשתייכת לעולם הרפואה המשלימה, יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל המקצועי בתחום, ותוך זמן קצר – חודשים ספורים בלבד – תוכלו להתחיל לאבחן ולטפל על פי עקרונות השיטה, ולסייע לרבים ממטופליכם להתגבר על מגוון נרחב של מחלות ובעיות – גופניות, נפשיות והתנהגותיות כאחד.
איפה אפשר ללמוד קורס מטמורפיק?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מטמורפיק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?