קורס טווינא

לימודי "פיזיותרפיה סינית"

קורס טווינא
טווינה (בסינית: טווי – למשוך, נה – לתפוס) הינה שיטת טיפול במגע, אשר התפתחה מתוך הרפואה הסינית העתיקה. שיטה זו, אשר זכתה לכינוי "פיזיותרפיה סינית", נשענת על טכניקות מגע ועיסוי שונות, במטרה להוביל לזרימה הרמונית וטובה יותר של הצ'י (אנרגיית החיים) במרידיאנים (תעלות האנרגיה) ובכך להקל על שלל כאבים, בעיות ומחלות, ולהביא את האדם לרוגע, שלווה ואיזון.

שיטה זו, אשר התפתחה בסין במהלך אלפי שנים, הפכה פופולארית מאד גם ברחבי העולם המערבי, ורבים מבקשים לקבל טיפול בשיטה זו. על כן, במטרה לענות על ביקוש זה, מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים קורסים בתחום, במטרה להכשיר את בוגריהם כמטפלים בטווינא. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי טווינה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הטוינה, הידועה גם כפיזיותרפיה סינית, הינה שיטת טיפול ההולכת וצוברת פופולאריות רבה בעולם המערבי, לאחר אלפי שנים בהן היא היוותה את אחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר בסין. שיטה זו, אשר נועדה לשפר את מצבו האנרגטי של המטופל (ומכאן – גם את מצבו הפיזי והנפשי) מתבססת על מגע ועיסוי של נקודות שונות בגוף, ועל כן היא מתאימה כמעט לכל אחד ואחת – ילדים, מבוגרים וזקנים, נשים וגברים, ולטיפול בשלל בעיות.

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי הטוינה בארץ, ואף תוכלו להשאיר את פרטיכם, כך שיועצי הלימודים שלנו יחזרו אליכם ויקשרו אתכם למוסדות הלימוד המובילים המציעים קורסים בנושא.

קהל יעד

הלימודים בקורס טווינה מיועדים עבור כל המעוניינים להשתלב בתחום טיפולי מרתק זה, ההולך וצובר רבה פופולאריות רבה בשנים האחרונות. בייחוד מתאימים הלימודים לעוסקים במקצועות מתחום הרפואה המשלימה, הטיפול במגע, האקופרסורה, הפיזיותרפיה והעיסוי, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולפתוח לעצמם אופקי התקדמות חדשים בעבודתם.

תנאי קבלה

בעוד הקורסים הבסיסיים בטווינא, הכוללים את לימודי השיטה מ-א' עד ת', פתוחים בפני הקהל הרחב (אם כי, לעתים, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או 12 שנות לימוד, וכן לעבור ריאיון אישי), קורסים מתקדמים יותר והכשרות מקצועיות ספציפיות בטווינה, מיועדים לבעלי ידע וניסיון ברפואה משלימה או בתחומים רלוונטיים אחרים.

משך לימודים

משך לימודי טווינא תלוי, כמובן, בעומקו והיקפו של הקורס, וההכשרה אותה הוא מיועד לתת לבוגריו: הלימודים לתואר מטפל בטווינה נמשכים, בדרך כלל, בסביבות השנה, הלימודים לתואר מטפל מוסמך בטווינה נמשכים, לרב, כשנה נוספת, והלימודים לתואר מטפל בכיר בטוינה יידרשו מכם עוד כשנת לימודים (סך הכל שלוש שנות לימודים, בערך, עד קבלת הסמכת המטפל הבכיר).

קורסים מקצועיים ספציפיים, כקורס טווינה לטיפול בכאבים אורתופדיים, לדוגמא, נמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחצי שנה.

אם אתם מעוניינים ללמוד שיטת טיפול ייחודית זו, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר ממוסדות הלימוד מציע מסלולי לימוד בשעות הערב ואחה"צ, כך שגם אם אתם עובדים או לומדים במהלך היום, תוכלו להשתלב בלימודים מרתקים אלו בנוחות.

נושאי לימוד

קורס טווינה כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, ומשלב בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי נרחב לבין שלל התנסויות חווייתיות ותרגולים מעשיים, לרבות פרקטיקום (בחלק מהקורסים בתחום).

לעיתים קרובות נלמדים בקורס טווינא הנושאים הבאים: מהי טווינה? עקרונות הפיזיולוגיה הסינית, רפואה מערבית, אנטומיה, פיזיולוגיה, מבוא לפילוסופיה סינית, גורמי פתולוגיה על פי הרפואה הסינית, נקודות דיקור, המרידיאנים, תשאול פציינט, אבחון, טכניקות טוינה בסיסיות ומתקדמות, יחסי מטפל – מטופל, אתיקה מקצועית, התאמת הטיפול למטופל ולבעיה, ועוד מגוון של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה על כל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודה מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. סוג התעודה משתנה בהתאם לאופיו של הקורס הספציפי. בדרך כלל מקבלים הבוגרים תעודת "מטפל טוינה" לאחר שנת לימודים אחת, תעודת "מטפל מוסמך בטוינה" לאחר שנתיים לימודים, ותעודת "מטפל בכיר בטווינה" לאחר שלוש שנות לימודים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מעשירים ומרתקים, אשר יכשירו אתכם לעסוק ב"פיזיותרפיה הסינית" – הטוינה, להשתלב בעבודה מבוקשת, רווחית ומלאת סיפוק, ולטפל בשלל בעיות ולתרום רבות ללקוחותיכם – הלימודים בקורס הטוינה מיועדים עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס טווינא?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טווינא
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?