קורס מורי דרך

קום והתהלך בארץ

קורס מורי דרך
אם טיולים בינות פינות החמד ברחבי המדינה קוסמים לכם, אם ההיסטוריה, התרבות, הגיאוגרפיה, הארכיטקטורה והחי והצומח קרובים ללבכם, ואם אתם בעלי כישורי מנהיגות והדרכה ואתם אוהבים לפגוש אנשים חדשים מכל קצוות תבל – עבודה כמורי דרך "תפורה" עליכם! אחריותו של מורה הדרך היא רבה, שכן הוא האחראי על התיווך בין הארץ לבין המבקרים בה, והוא הדואג להנאתם של התיירים המבקרים במדינה ושל הישראלים היוצאים לטייל בה.

ביכולתו של מורה הדרך לא רק להשפיע על הנאתם של התיירים מהטיול, אלא אף לעורר בהם חיבה ואהדה למדינת ישראל, ולהקנות להם היכרות עם מאפייניה השונים – הפוליטיים, התרבותיים, הארכיאולוגים, הגיאולוגים וכיו"ב. הירשמו לקורס מורי דרך (אשר הוא בגדר חובה עבור המעוניינים לעסוק בתחום) ותיהנו מהכשרה יסודית ומעמיקה, אשר תקנה לכם את כל הכלים להשתלב בהצלחה בתחום מרתק זה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מורה דרך הוא מקצוע מתחומי ההדרכה והתיירות המושך רבים וטובים, שכן מדובר במקצוע ייחודי ומרתק במיוחד, הכולל סיורים וטיולים רבים בפינות החמד הרבות בכל רחבי הארץ, ועבודה מול קהלים שונים ומגוונים – תיירים מארצות ניכר, ישראלים, מבוגרים וילדים.

על מנת להשתלב בעבודה כמורה דרך, נדרש לעמוד בדרישות השונות של משרד התיירות, אשר מעניק את הרישיון לעסוק בתחום. אחת הדרישות הבסיסיות היא השתתפות בקורס הכשרה למורי דרך, המקנה למעוניינים לעסוק במקצוע את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למורה הדרך האיכותי והמקצועי.

לאחר הקורס יכולים הבוגרים לגשת למבחנים הממשלתיים, ואם הם יעברו אותם בהצלחה, יזכו לרישיון המיוחל (בהנחה כי הם מעל לגיל 21, חסרי עבר פלילי, בוגרי 12 שנות לימוד ותושבי ישראל). בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס מורי דרך.

קהל יעד

הלימודים בקורס מורי דרך מיועדים לחובבי ארץ ישראל ונופיה, המעוניינים להשתלב במקצוע מרתק וייחודי זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי מורי דרך, אולי תגלו עניין גם בקורס מלווי קבוצות לחו"ל.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הכשרת מורי דרך כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 20 ומעלה, תעודת בגרות מלאה, היעדר רישום פלילי, יכולת התבטאות גבוהה בעברית, עמידה בריאיון קבלה, ומעבר של המבחנים הייעודיים.

ידיעת שפות זרות מהווה יתרון גדול בקבלה ללימודים, כמו גם תואר ראשון רלוונטי – בארכיאולוגיה, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, מקרא וכיו"ב.

משך לימודים

לימודי הכשרת מורי דרך כוללים, בדרך כלל, בין 600 ל- 700 שעות לימוד אקדמיות, אליהן מצטרפים גם כ-70-80 ימי סיור מלאים, הכוללים, לעיתים, שינה בשטח.

חלק מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, במטרה להקל על סטודנטים ואנשים עובדים להשתלב בלימודים מרתקים אלו.  חשוב לזכור כי גם בקורסי הערב – ימי הסיור והטיולים נערכים, כמובן, בשעות היום וכוללים, לעיתים, שינה בשטח.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס מורי דרך הם רבים ומגוונים, וכוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: גיאוגרפיה ואקלים של ארץ ישראל, גיאולוגיה וגיאומורפולגיה, החי והצומח בארץ ישראל, דתות ומיעוטים, אמנות וארכיטקטורה, ארכיאולוגיה, ההיסטוריה של ארץ ישראל, אקטואליה בישראל, ניהול וארגון סיור, מתודיקה של הדרכה, בטחון ובטיחות, עזרה ראשונה, ניהול הקשר עם גורמי התיירות השונים, מנהיגות והפעלת קבוצה, תיירות אקולוגית, תקשורת בין-אישית, מדיניות משרד התיירות, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

כן כוללים הלימודים כ-80 ימי סיור (בממוצע), בהם מכירים המשתתפים פינות חמד ואטרקציות שונות ברחבי המדינה.  

תעודה

בוגרי קורס הוראת דרך, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו למדו.

בוגרי הקורסים יכולים לגשת למבחני הסיום הממשלתיים, והעומדים בהם בהצלחה זכאים לרישיון מורה דרך ארצי מטעם משרד התיירות. (קבלת הרישיון ממשרד התיירות מותנית בעמידה בכל הדרישות הרלוונטיות – בוגר קורס תיירות, גיל 21 ומעלה, היעדר רישום פלילי וכיו"ב).

שימו לב – חשוב לברר טרם ההרשמה כי הקורס בו בחרתם מוכר ע"י משרד התיירות, וכי בוגריו רשאים לגשת למבחני הוצאת הרישיון.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים מקצוע ייחודי ומרתק, הכולל הדרכה של קבוצות תיירים (תיירי חוץ ותיירי פנים) ברחבי נופיה הקסומים של ארץ ישראל – קורס הכשרת מורי דרך יכול להיות הפתרון המושלם עבורכם!

קורס זה יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך המקצועי והאיכותי, ויקנו לכם היכרות מקיפה ומעמיקה – אינטימית כמעט – עם ארץ ישראל – על תרבויותיה, ההיסטוריה שלה, נופיה וכו'. אז בואו להשתלב במקצוע מרתק ורווחי, בו תדריכו תיירים ומקומיים רבים בשבילי המדינה, ותנסו לעורר בקרבם את האהבה הגדולה לארץ ישראל – בואו ללמוד בקורס מורי דרך.
איפה אפשר ללמוד קורס מורי דרך?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מורי דרך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?