קורס SPSS

תוכנת הניתוחים הסטטיסטיים המובילה

קורס SPSS
אם למדתם או עסקתם באחד מתחומי מדעי החברה, סביר להניח כי יצא לכם את תוכנת המחשב SPSS  - אחת מתוכנות המובילות לביצוע ניתוחים סטטיסטיים שונים, הנמצאת בשימוש נרחב בקרב סטודנטים, חוקרים ואנשי מקצוע שונים (סטטיסטיקאים, אנשי שיווק ועוד). אולם, על אף יעילותה הרבה של תוכנה זו ושלל יתרונותיה – אין היא אינטואיטיבית ופשוטה לשימוש, כתוכנת האקסל, למשל, ועל מנת לעבוד אתה בהצלחה צריך, ראשית כל, ללמוד ולהכיר את שלל הפונקציות הטמונות בה.

בדיוק לשם כך התחיל מספר מכללות מובילות להציע לימודי SPSS – קורס קצר, הנמשך חודשים ספורים בלבד, ומכשיר את בוגריו בכל הידע והכלים הדרושים לעבודה מקצועית עם תוכנה חשובה זו. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס SPSS.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תוכנת SPSS  (Statistical Package for the Social Sciences) היא התוכנה הנפוצה בישראל (ובחלקים רבים אחרים של העולם) לניתוחים סטטיסטיים בתחומי מדעי החברה. התוכנה נמצאת בשימוש רב בקרב סטודנטים וחוקרים בפסיכולוגיה, חינוך, הפוליטיקה ומדעי המדינה וכו', כמו גם בקרב אנשי שיווק ופרסום העוסקים במחקרי שוק וביצוע סקרי לקוחות.

תוכנת ה SPSS מאפשרת לנו לבצע ניתוחים סטטיסטיים סבוכים ומורכבים בקלות יחסית, ושלל הפונקציות בה הופכות אותה לפתרון מושלם עבור סטטיסטיקאים וחוקרים רבים. הלימודים בקורס spss  מקנים למשתתפים ידע וכלים לשליטה בשלל הפונקציות של התוכנה, לצורך ניתוח נתונים, עיבוד נתונים, ביצוע מחקרים ושאלונים וניתוח תוצאות מחקרים.

קהל יעד

הלימודים בקורס SPSS  מיועדים לכל מי שנדרש לעבוד עם תוכנה זו כחלק מעבודתו או לימודיו, כמו גם עבור המעוניינים לדעת כיצד לעבוד עם התוכנה – על מנת לרכוש מיומנות חשובה, שיכולה לעזור להם להתקדם בעבודתם ולהתקבל למשרות חדשות (בעיקר בתחומי המחקר במדעי החברה, הסטטיסטיקה והשיווק).

אם אתם מתעניינים בלימודי SPSS, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה, לימודים בקורס אקסל וקורסים נוספים מתחומי הסטטיסטיקה ותוכנות המחשב בתחום.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס SPSS כוללים, בדרך כלל, דרישה לידע בסיסי לפחות בסטטיסטיקה ולעיתים אף נערכים מבחני כניסה בסטטיסטיקה, הבודקים את רמתו של המועמד והתאמתו ללימודים.

בקבלה לקורס SPSS למתקדמים מיועדת, כמובן, רק למי שמכירים את התוכנה ויודעים להשתמש בפונקציות הבסיסיות בה.

משך לימודים

קורס SPSS אינו קורס ארוך כלל וכלל – ובדרך כלל הוא כולל בין 20 ל-50 שעות לימוד אקדמיות ונמשך בין חודש לשלושה חודשים, בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל ומתכונת הלימודים – קרי, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש לימודים.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד לעבוד עם תוכנה חשובה זו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס SPSS תדאג להכשירכם בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לעבודה מקצועית עם תוכנה נפוצה זו. הידע העיוני והתיאורטי המקיף והמעמיק שנלמד בקורס נתמך על ידי תרגולים רבים – כך שהכשרת הבוגרים היא יסודית ושלמה.

לעיתים קרובות כוללים לימודי SPSS את התכנים והנושאים הבאים: סטטיסטיקה תיאורית, בניית קובץ נתונים חדש ועבודה עם קובץ נתונים מוכן: מבנה הקובץ, הגדרת המשתנים, פעולות בסיסיות לבניית משתנים חדשים, סלקציה, פעולות על נתונים, מבחנים פרמטרים ומבחנים א-פרמטרים, רגרסיה לינארית, סוגי נתונים, דיווח תוצאות, פרוצדורות סטטיסטיות, ועוד שלל נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים.

תעודה

בוגרי קורס SPSS, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס SPSS
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?